Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitől mennek tönkre a párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől mennek tönkre a párkapcsolatok? (bőv. Lent! )

Figyelt kérdés

Azokra a párkapcsolatokra gondolok, amelyek 4-5-6 év után mennek tönkre és annyi idő eltelte után szakítanak egymással az emberek. Annyi idő alatt beleszerettek egymásba. Addig jó volt... De hirtelen mitől lesz minden rossz, és miért kell külön válni az utaknak?

(nekem még nem volt ilyen hosszú távú kapcsolatom)

18/L


2012. nov. 12. 23:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

7-es válasz abszolút korrekt.

vagy az egyik fél hiába tesz bármit, mikor a másik nem próbálkozik, hanem inkább kifelé kacsingat.

2012. nov. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

7 év alatt az emberi test minden sejtje kicserélődik. Az eltelt 7 év mindkét fél számára meghozza a változást: egyikünk sem ugyanaz az ember már, akik évekkel ezelőtt összejöttek. Előfordulhat, hogy nem ismerjük már egymást, nem illünk össze, esetleg nem is vagyunk kíváncsiak a másikra.


A 4 év utáni szakítás oka a szerelem hormonális jellegében keresendő. Kb. 3 évig tart a 'rózsaszín köd', utána 1 évig próbáljuk mentegetni a kapcsolatot, de a legtöbben arra jutnak, hogy 'veszett fejsze nyele'.


Mindkét fenti eset elkerülhető, ha folyamatosan dolgozunk a párkapcsolaton, vesszük a fáradtságot a másik lelkének és problémáinak megismerésére, valamint, segítünk megoldani, ha a társunknak gondja van.


Ha például valaki megcsalja a párját, nem feltétlenül a szakítás a legjobb megoldás, hanem lélektani szinten kell feltárni, hogy miért is történhetett, ilyenkor a megcsalt félnek kell(ene) visszasegítenie párját a kapcsolatba, a közös útra. Ahhoz, hogy ezt lássuk, szakítanunk kell az egónkkal, el kell tekinteni attól, hogy 'én vagyok a szenvedő fél, mert megcsaltak'. Nem egyszerű ez, sok energiát igényel, mindenki maga dönti el, hogy ér-e annyit a kapcsolata, hogy szeretettel 'dolgozzon' rajta.

2012. nov. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Talán azzal kezdem , hogy mi jövőre leszünk 10 éves házasok. Többször eljutottunk a szétváláshoz, de persze ez nem azt jelenti hogy nem szeretjük egymást csak inkább nem úgy ahogy kéne. Most legalábbis. A rozsaszín köd elmúlna ? Igen el. De!!! Tapasztalatom azt mutatja időről időre újra feltűnik:) Ezért is vagyunk még együtt. Néha eltévelyedünk, de meg kell dolgozni azért hogy visszataláljunk. Igen ha azt az energiát amit kikancsingatásra fecsérlünk egymásra szánnánk nem lenen itt semmi gond. Végig olvastam mit írtak itt és sok minden igaz. Mint a megunás, meg hogy az elején is voltak hibák csak nem figyeltünk oda rá de idővel zavaróvá válik mégis.Rengeteget változik az ember és eltávolodhatunk egymástól . Igazából egymásra fordított idővel minden megoldható!! Nálunk vaank gyerekek is ,alig jut idő egymásra de mikor ketten vagyunk néha úgy érzem mint régen , hogy de jó együtt:) Olykor meg mikor csak meglátom kiborulok. És mégis szeretem:) Érdemes időt fordítani egymásra és nem feladni a nehézségek közepette .27L férj 39
2012. nov. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok értelmes választ! Már ezekből is sokat lehet tanulni! :)
2012. nov. 13. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!