Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nazarénus vallású és "pogány"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nazarénus vallású és "pogány" vallás. Házasságig működhet?

Figyelt kérdés
Találkoztam egy Nazarénus vallású leányzóval és nagyon megtetszett. Okos, aranyos, gyönyörű, minden jó megvan benne, ami a mai lányoknál nincs(kivétel persze van). Én nem vagyok megkeresztelve, de hiszek Istenben, a francba és a hasonló szavakat ki szoktam fejezni szleng szavakkal(igyekszem nem sokszor, általában hirtelen felindulásból), de Istent nem szidom. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e többet foglalkoznom a lánnyal vagy ne mélyedjek bele, mert a vallása esetleg nem engedi ezt. Úgy tudom, hogy a Nazarénus vallás elég szigorú, de házasságot csak akkor köthetnek a felek, ha az eltérő vallású egyén áttér a Nazarénus vallásra, tehát úgy gondolom, hogy ha esetleg összejönnénk, akkor nem lenne bántó a vallását tekintve, de ha össze szeretnénk házasodni(az még távol lesz) akkor nekem gyakorolnom kell a vallásukat. Ha valamit rosszul gondolok, akkor írjatok. 16/F
2012. okt. 30. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen ezen egyáltalán nem kell gondolkodtok...szinte esélytelen hogy házasság lesz


de megmondom őszintén erről a vallásról még nem is hallottam ez is valami kereszténységből kivált művallás??

Mindeg.y..hacsak valaki nem vallásfanatikus szerintem nem gáz...mármint én is vallásos vagyok, evangélikus, de nem irányítja ez az életem...

2012. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Házasságon nem is agyalok még, csak hallottam már olyanról aki nem keresett magának más vallású barátot.


Annyit tudok, hogy ők is hisznek Istenben, sok gyereket szülnek(10-15), a nők szoknyában járnak és kendővel a hajukban, hogy elkülönüljenek a férfiaktól. Ez egy szigorú vallás ha jól tudom.

2012. okt. 30. 12:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy az neked?16 vagy,nem 26...Úgyse lesztek együtt örökre...
2012. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

bocsi, de szerintem ezek a cigányok... o.O


Amúgy nem az érdekes milyens zigorú a vallás, hanem az hogy a ány és a családja mennyire tartja, talán hord a lány kendőt? mindig szoknyában van?

Amúgy nem hiszem hogy a mai modern világban bárki is 10-15 gyereket akarna....szerintem ez nem is olyan igazi vallás... :/ vagy valami fura....

2012. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nem a házasságon van a hangsúly, hanem azon, hogy az együttjárást engedélyezik-e
2012. okt. 30. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Mérlegeld, hogy mennyi energiába kerül, amíg ezt a lányt meg tudod dugni. Szerintem nagyon sokba, udvarolni kell neki, stb., játszani a vallásost, ilyenek, aztán jó esetben pár hónap múlva, rosszabb esetben több, mint egy év múlva beenged a málnásba. Ennyi idő alatt 10 átlag nőt is megkaphatsz barátnőnek, és azok nem is ennyire agymosottak.


A másik lehetőség, hogy 16 évesen már nem úgy állsz hozzá a kapcsolatokhoz, hogy húzzunk meg amennyi csajt csak lehet (pedig ebben a korban ez lenne a normális), akkor hajrá, szeresd, udvarolj, végül is miért ne lehetnétek egy pár, ha el tudod fogadni a vallásosságát és tudsz is magadon változtatni miatta.

2012. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem működhet. Esélytelen.

Ha nazarénus leszel, akkor igen. Ha szívből az leszel. Ha csak színből, akkor az nagyon nagy boldogtalanságot okoz neked. Igazán komolyan veszik a hitüket...

2013. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

esélytelen a kapcsolat, mert a nazarénus vallás nem engedi a járást, vagy kapcsolatot.. ott csak házasság van, és persze az is csak taggal.

nagyon komoly vallás, de nem cigány, nem tetszésből van akármennyi gyerek, stb..

itt a gyermek áldásnak számít. ha jön, akkor jön, nem vetethetik el. butaságokat nem tudom miért irnak..

szóval, szerintem ne akarj belemélyedni, neki is kárt okozhatsz...

2013. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Erika_Hejja válasza:
Szia, én tudnák mondani pár dolgot, mert nazarénus vagyok. elméletben nem jöhetnétek össze de mivel 16 éve vagy (gondolom kb ő is) ezért valószínű nincs megkeresztelve szóval próbálkozhatsz, de nem sok az esély :) és igen a házasságrészét jól tudod de 16 évesen...
2015. okt. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!