Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megcsal a párom? Teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsal a párom? Teljesen bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk házasok, van két gyerekünk. tavaly megcsalt mielőtt kiderült h terhes vagyok a második gyerekünkkel aki egyébként tervezett baba. akkor megbocsájtottam neki mert egyetlen alkalom volt az egész házasságunk alatt hűséges és rendes férj volt. később kiderült nem is egyszer történt meg hanem többször. onnantól kezdve nem tudok bízni benne. mindig ha felhozom a témát ő sértődik meg h miért akarok veszekedni és általában ennyivel el is van felejtve h gondok vannak köztünk. mindig ha vmit meg akarok beszélni vele akkor jön az ellentámadás h minek akarok veszekedni akkor menjünk szét ha nekem így nem jó. de ha meg mondom neki h változtasson magán mert így nem lesz jó vége akkor meg féltékenykedik, h mert biztos van valakim. Pedig nincs. Aztán most kórházba kerültem, és míg én bent voltam ő ezerrel bulizott, minden nap hullarészeg volt, haverjánál volt nem is volt itthon szinte. állítása szerint nem csalt meg de már nem tudok hinni neki. A múltkor elment hétvégére a barátjával két napig nem jöttek haza. nem mondott semmit sem hogy mi történt. sőt két napig fel sem hívott, mert ha a barátjával van akkor ciki velem beszélgetni. Persze azért vannak jó oldalai is, de úgy érzem ez már nem működik. Nem tudok aludni ha nincs itthon mert arra gondolok hogy tuti mással van. teljesen boldogtalan lettem, nem tudom h csak túlkombinálom a dolgokat vagy megérzés az amit érzek, de nagyon rosszul érzem magam. a két gyerek sínyli meg az egészet mert nincs sokszor türelmem hozzájuk mikor legszívesebben sírnék. Sokszor eszembe jutott h elmegyek itthonról a két gyerekkel, itthagyom. Hogy rá jön e arra hogy valójában kellünk neki, hogy rájön e hogy futó kalandok helyett csak jobb a biztosnságos családi háttér. De félek, hogy mi van ha nem akarna küzdeni értünk? ha nem akarna változtatni értünk? akkor mit csinálok? két gyerekkel hova megyek? mit érezne a lányom ha többé azt kellene mondtanom h ma este sem jön haza apa, hogy többet nem jön haza? Nem tudnám összetörni a kis szívét. Még csak 3 éves. a fiam nagyon pici még semmit sem venne észre a dolgokból. Ti mit tennétek? Már százszor állítottam válaszút elé, hogy vagy mi vagy a haverja meg a c sajozás, de olyankor mindig megsértődik és jön a szöveg h minek akarok veszekedni. Ti mernétek két gyerekkel elköltözni? Havi50ből??? mi a jó megoldás mert én otthon nem ilyen házasságot láttam. anyám apám nagyon boldogan élnek. és ilyet képzeltem én is magamnak. Azt sem tudom elképzelni h találnék én egy rendes pasit aki esetleg a gyerekeimet is elfogadná. a mai világban kiben lehet megbízni. teljesen össze vagyok törve. Segítsetek!!! 26/L
2012. okt. 19. 08:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ebben nehéz választ adni, talán, ha megtudnád beszélni szüleiddel. Azt tuti, hogy nem Ti, ha nem ő költözzön, és találnál normális fickót aki elfogadna, hidd el sok van, és a gyerekek is picik még, hogy "jobban átéljék"...
2012. okt. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

"tavaly megcsalt mielőtt kiderült h terhes vagyok"


Végig se olvastam.Szerintem egyértelmű hogy megcsal a párod,már akkor sem szeretett téged

2012. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem költözz a szüleidhez.
2012. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
az a baj a szüleim nagyon rossz anyagi körülmények között élnek és nem szeretnék rájuk akaszkodni. Most beszéltem párommal telefonon megint ő sértődött meg mert mondtam neki h milyen dolog már h még egy smsre sem válaszol. megint jött h jó akkor hagyjuk az egészet.... :( nem akarom felfogni h már nem kellek neki.
2012. okt. 19. 09:15
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ugyan házasságban nincs tapasztalatom, de jó pár házasságban élő barátomnak adtam tanácsot fordított esetben amikor a nő csalta meg a palit!


Nem könnyű helyzet, de nem tudok mást javasolni, csak azt hogy légy kemény és határozott vele! Amikor azt mondja neked, hogy "megint veszekedni akarsz" ? Akkor mondd meg neki, hogy NEM, meg tudjuk ezt beszélni emberi nyelven is nem kell hozzá vitázni...


Szépen ültesd le az asztalhoz, nézz rá komolyan és kérdezd meg:


"Laci, én szeretlek téged, ezért lettem a feleséged! Az utóbbi időben megromlott a kapcsolatunk, és úgy érzem hogy neked nem fontos ennek megmentése! Mondjuk ki a végét, vagy tegyünk KÖZÖSEN annak érdekében hogy ez jobb legyen! Melyiket szeretnéd?"


Ha vitázni akar akkor azzal csak leplezi hogy nem mer szembenézni a tényekkel, és azzal hogy ő SZAR ALAK (bocsi) hogy megcsal téged s nem vállalja fel. Mert ha megteszi legalább vallaná be, és ne kertelne. Tudnád te is kivel állsz szemben.


Szerintem a kommunikációval el lehet érni a dolgokat , de ne hagyd felkelni addig míg nem mondd A-t vagy B-t! EZ a "lehetetlen semmi" helyzet téged, és a családot is tönkre teszi! Váljatok el, fizessen gyerektartást és kedvére csajozhat! De neked a két gyerekkel szemben fontos, hogy biztonságba fel tudd őket nevelni! HA ezt nem tartja szem előtt, NEM EMBER!


Remélem tudtam segíteni.

Légy erős!

2012. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az a gondom, hogy elég egyoldalúnak tűnik a történet, átbillent a mérleg. Szerintem túl könnyen bocsátottál meg neki az első megcsalás kiderülte után, és így nincs számára súlya a szavadnak. Bármikor, bármilyen helyzetben megteheti, hogy érzelmileg zsarol, hiszen nincs fegyver a kezedben. Többször válaszút elé állítottad, de valójában nem kényszerítetted választásra, hiszen mindig ott maradtál. Most abban a kedvezményezett helyzetben van, hogy azt csinál, amit akar, hiszen maximum a veszekedés közben a képedbe vágja, hogy ha neked nem jó menj csak el, ezzel kvázi kiforgat mindent, hiszen úgy állítja fel a dolgokat, mintha te lennél az, aki ok nélkül elégedetlenkedik, mintha te volnál a házisárkány. Egészséges esetben neki kellett volna tepernie, hogy megbocsáss a megcsalásért, hatalmas munkát kellett volna belefektetnie abba, hogy a családi békét helyreállítsa. Ehelyett a megbocsátás könnyen jött, a gyerek nem értette meg a tette súlyát, így az egyensúly felborult, neki már mindent szabad, te pedig a semmibe kiabálsz. Egyetlen fegyvered a szép és csúnya szavak, amiknek viszont már nincs mögöttes fedezete számára, és csak abban erősítik meg őt, hogy jól döntött, elvégre egy rikácsoló hárpiát kell megtűrnie (nem mintha ez jogos volna, de az emberek sajnos így működnek, mindenben önmaguk megerősítését keresik, ahelyett, hogy felismernék a hibáikat).


Amit én nem értek, hogy mindenki nagyon hangoztatja, hogy mennyire nem vagyunk állatok, ennek megfelelően talán nem azt kellene megtennünk, amit szabad, hanem amit jónak látunk, de már kezdek beletörődni. Sosem értem, miért kell a hidegháborúra emlékeztető politikai taktikákat folytatni, hogy a tiszteletet meg tudjuk őrizni a párunkkal szemben. Mint említettem, ELVILEG nem vagyunk állatok, párt ELVILEG úgy választunk, hogy a nekünk megfelelő emberért áldozatokat hozunk, mert vele akarunk lenni, teszünk az ő öröméért, ő is a miénkért. Ha hibázunk, akkor ELVILEG nekünk kell azt jóvá tennünk, hiszen mi is hibának érezzük, és ELVILEG nem azért tesszük, mert a muszáj, hanem mert így látjuk jónak. Neki nem azért kellene másképp viselkednie, mert fél, hogy egyedül marad, hanem azért, mert felnőtt, korrekt, intelligens ember ilyet nem csinál, mert NEM HELYES. Ehhez képest erőfitogtatásról szól minden ilyen szituáció, hiszen ha nem tudsz elég érvet és politikai erőt felsorakoztatni a másikkal szemben, akkor a párod, aki elvileg annyira szeret, le sem szar; és ez tök átlagos. Ő biztosan tud ezer meg egy kamu indokot, miért volt ő az áldozat ebben a helyzetben, mintha ennek BÁRMI relevanciája volna abban, hogy nem tiszteli a saját feleségét annyira, hogy korrekt legyen vele szemben, pusztán azért, mert nem tudja magának kizsarolni a tiszteletet.


Hogy mi a helyes megoldás? Kérlek szépen olyan nincs. Itt megoldások vannak, ha a párod úgy dönt, hogy mégis te és a gyerekek vagytok a fontosak, ha felfogja, hogy itt bizony ő a s*ggfej, akkor vannak jó megoldások. Hosszú, kimerítő, küzdéssel teli, de egy működő családhoz vezető megoldások. Ehhez azonban valahogy éreztetned kell vele, hogy milyen az élet nélküled, mivel sajnos magától nem fogja fel; meg kell tanítani a gyereknek, hogy a tetteinek súlya van, és a felelősség az övé. Javaslom, hogy kezdd el vele néma tüntetéssel éreztetni, hogy betelt a pohár, hátha abból jobban ért. Ha itt kapcsol, akkor jó, ha ezért is te leszel a szar feleség, akkor sajnos a kérdés eléggé eldőlt. Ebben az esetben van szar és kisebbik szar. Azt érzem a kérdésedből, hogy már te is feladtad, hogy sínre rakd a házasságod, és csak arra vársz, hogy legyen hová menned, márpedig ha mindketten így gondoljátok, akkor valószínűleg ez nem fog menni.

2012. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Lues ***** válasza:
Sajnos tényleg nagy a valószínűsége annak, hogy még mindig megcsal. Biztos, hogy nagyon nehéz, de neked kell a talpadra állnod! Légy erős és mondd neki, hogy szedje a cuccát és menjen ha neki az szabadság, bulizás és haverok kellenek! Semmi esetre se te menj el a házból a gyerekekkel! Ha szeret és rájön, hogy nem a bulizás meg a csajozás a minden, akkor úgyis megpróbál változtatni magán és vissza akar majd menni. Akkor kell jó döntést hoznod! Neked a gyerekekre kell koncentrálnod és azt nézni, hogy nekik jó legyen! Megéri, hogy együtt vagytok, de tiszta ideg vagy és nem tudsz velük foglalkozni, mert "idegesítenek"?!
2012. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

" ma 09:32"


Szép, amit írsz, én is ezt mondtam volna, de a saját bőrömön tapasztaltam, hogy nem működik. Tavaly én is leültem a barátnőmmel beszélgetni, hogy az éppen szakadék szélén toporgó párkapcsolatunkat hogyan kellene megmenteni, meg is egyeztünk, de ő nem sok mindent tartott be ebből. Neki is magától kellett rájönnie, hogy mi neki a fontos, mint ahogy a kérdező férjénél is ez a helyzet. Ha megérzi, mit veszíthet a családdal, és ehhez nem lehet mindig azt csinálni, ami jól esik, akkor helyrejöhetnek a dolgok. Elmagyarázni neki nem lehet, elvégre akkor már rájött volna eleve.


Persze ez csak az én véleményem, ettől függetlenül semmilyen káros hatása nem lehet már a helyzetre egy kiadós beszélgetésnek, de felkészítelek: sok reményt ne fűzz hozzá.

2012. okt. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha 8 éve vagytok házasok, akkor te 18 éves voltál, mikor hozzámentél... Ha nem is az első férfi az életedben, biztos, hogy nem volt előtte túl sok kapcsolatod... 18 évesen azt hiszed meg lehet találni életed párját? Ez szerintem 1000 emberből 1-nek sikerül, de lehet, hogy még ezzel is sokat mondtam. Feltételezem a férjed sem túl idős, nagyjából egykorúak lehettek, szóval ő max. 30 éves... Ilyenkor még nagyban a sör a buli meg a haverok a menő... Kevés olyan férfit ismerek, akik már 30 éves koruk előtt családapák, és felhagytak az ilyen szórakozásokkal.

Szerintem nem élte még ki magát, és szerintem neked is sok még 2 gyermek 26 évesen.

De 26 évesen még nem vagy annyira koros, hogy ne tudj találni egy olyan embert, aki tényleg megbecsül téged.

Az meg, ha pár hétig a szüleidnél húzod meg magad, még nem jelent rájuk akaszkodást. Közben kereshetsz más megoldást, de elmehetsz anyaotthonba is.

Ezzel a férfival viszont így ne maradj együtt! Ha még arra sem hajlandó, hogy megbeszéljétek a problémákat.

Költözz el, vagy add ki az útját, akkor majd kiderül, aminek ki kell derülnie. Vagy az, hogy képes változtatni miattatok, vagy az, hogy egyáltalán nem érdemel meg téged.

De ne szenvedj tovább!

(26/L szintén)

2012. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. a helyzet h a barátja aki szerintem viszi a rosszba, mert azóta romlott meg a kapcsolatunk mióta vele van, szóval a barátja a főnöke is. és ezért sosem mond nemet neki mert akkor nem lesz melója mert megsérti a főnökét az meg elküldi mert az egy fa..fej. és a párom nagyon pénzközpontú. ezért válassza sokszor a barátját helyettem. jó tudom ez nem magyarázat a megcsalásra és a bunkó viselkedésre. igazatok van, h itt vagy az lesz h észreveszi és belátja h ő a hülye de attól tartok ez csak akkor működhet ha másik munkája lenne. mert amig ez a barát a közelében van, sosem fogunk helyre állni. mert befolyásolja. nem hívhatom fel ha vele van, mert akkor én vagyok a hárpia. h minek hivogatom... egyébként tényleg mindig rám keni, h én vagyok a rossz. :(
2012. okt. 19. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!