Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért tartják ennyire fontosna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki a tömegből kérdése:

Miért tartják ennyire fontosnak az emberek a szerelmet?

Figyelt kérdés
Nem értettem ezt soha, hogy az emberek miért vágyakoznak ennyire ez a megfokhatatlan illúzió iránt. Akik érezték már mindent megtennének hogy újra átélhesség, azok akik még nem is tapasztalták azt sem tudják milyen ez az érzelem, a leküket is eladnák, hogy elérhesség. Szerintem kissé túlértékelik az emberek, úgy kezelik mint életcélt, holott ez közel sem olyan fontos. Hogy miért? Mullandó törékeny és bizonytalan dolog, nem tarthat ki egy életen át, tehát nem lehet életcél.

2012. aug. 6. 08:31
1 2
 1/14 Mókusgyilkos ***** válasza:
59%

a munka se tart ki 1 életen át hallottál már a nyugdíjról? akkor a karrier se életcél ? na most állj le a tartalom nélküli és tárgyi tévedéseket tartalmazó filozofálással kösz.


úgy szocializálják a legtöbb embert h a szerelem jó és kívánatos dolog [és az is] na most ha kívánatos akkor egyértelmű h meg akarod szerezni. ahogy az is h a szerelem nem életcél révén nem ezért küzdesz állandó jelleggel ellenben célnak cél és fontosnak is fontos valamint ha az az élet célod pl h családot alapítasz mondjuk 2 kutyával meg kertes házzal és ezt meg is tartod akkor ebben az életcélban / jövőképben nem kis szerepe van a szerelemnek.


a te aberráltságod már más tészta ha neked huszadlagos akkor tudlak sajnálni de speciel engem távolról sem győztél meg.

2012. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valamire szükség van az életben, hogy ne maradjon a szürke mindennapokba, miért ne egy érzés legyen ez, amit úgy hívnak szerelem? A szerelem egy felfokozott érzelmi állapot, amitől másképp látod a világot, elönti testedet, lelkedet egy elírhatatlan érzés. Megéri életcélként kitűzni? Valakinek meg, valakinek nem. Én örülök, hogy kitűztem anno magamnak, és el is értem.
2012. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ember első sorban szellemi, érzelmi lény csak utána jön az összes többi.
2012. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megérteném és támogatnám, ha neked az lenne az életcélod, hogy a szóvégi K-kat ne cseréld G-re.


Az ember jóra törekszik. A szerelem jó. Az ember szerelemre törekszik. Ennyi.

2012. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerelem? Kösz nem. Maradok a józan észnél.
2012. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az ember az élete végén tudja meg igazán, hogy tulajdonképpen olyan gazdag élete volt, ahány szerelem adatott a földi lét során. Akkor jön rá, hogy székletet sem ér az arany, a pénz, az egyetlen szépség, amit újra átélne, az a szerelemmel megélt tavasz, a túláradó érzelem, a lelki ajándék. Amiért én például nem lehetek soha eléggé hálás a sorsomnak, hogy megkaptam, hogy megadatott.
2012. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Először is, az baromság, hogy a szerelem nem tarthat ki egy életen át. Másodszor pedig az élet is múlandó és törékeny, akkor annak sincs értelme?
2012. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert ostoba ösztönlények.
2012. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyszer mindenki meghal, szóval mutassál nekem valami életcélt. Tulajdonképen semminek sincs értelme, bármit csinálsz, mert egyszer megpusztulsz és megy minden a kukába, meg széthordják a kutyák.
2012. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Mert ez egy nagyon erős, fokozott intenzitású érzelem.

A szeretet más formáiról is így vélekedsz egyébként, vagy csak a szerelemről?

Életcélnak szerintem is túlzás, nekem mindig jött magától, anélkül hogy becéloztam volna. De akárhogy nézem, örülök, hogy részem lehetett/lehet benne. A szeretet minden formáját fontosnak tartom.

2012. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!