Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külföldön élő magyarok, Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diavolino44 kérdése:

Külföldön élő magyarok, Ti hogyan kerestek magatoknak párt?

Figyelt kérdés
Az angolom nem elég ahhoz, hogy normálisan elszórakoztassak egy itteni lányt, magyarokkal pedig összesen öttel találkoztam. Ebből az egyik egy pár volt. Próbáltam otthonról ismerkedni, de amint meghalloták, hogy nem is az országban élek nem válaszoltak.. Valaki valamilyen ötlet??
2012. júl. 19. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy magam elé rakok pexeszókat,és megkeresem a párokat.
2012. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ilyen idióta válaszokra gondoltam...
2012. júl. 19. 22:39
 3/13 anonim válasza:
Love.hu :) Ott ird be a jelentkezesnel,hogy Kulfoldon elsz es olyanok johetnek szoba "csak"! Sokan ezt csinaljak :P
2012. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen. Ha kint dolgozol úgyis ragad rád egy kis plusz a nyelvből. Amivel már tudsz beszélgetni... :)

Nekem nem volt ezzel problémám. Nem kell nyúlnak lenni és kész.

2012. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4es válaszolónak) Love.hu val annyi a baj, hogy nincs specifikáció. Aki egy kicsit is tetszett az mind Londonban lakik. S az én korosztályomban 18-28 napi szinten kb. 20 lány van fenn, s az már az egész UK. :(

De azért köszi!


5.) Az ismerkedéssel nincs gond. Mer helyes és sportos vagyok. Az utána következő beszédnél 1 óra alatt lekoptatnak, mert nem tudok vicces lenni, mert 50%át nem is értem amit mondanak. 2,5 éve élek kint s ugyanannyit értek mint amikor kijöttem. Skót akcentus no comment...

De azért köszi

2012. júl. 19. 22:49
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ti hogyan kerestek magatoknak párt?"


Én sehogy, többek közt a nyelvi nehézségek miatt is (hiába jó az angolom), meg aztán valahogy az az érzésem mintha a nem magyarokkal teljesen más világban élnénk. Olyan itteni magyar csajokat meg nem ismerek akik bejönnének nekem. (sőt nagyon egy magyar csajt se ismerek) Ezért is van sokszor az az érzésem hogy itt csak vesztegetem az időmet, hiába van jelenleg biztos megélhetésem és jó anyagi helyzetem (ami otthon soha nem volt).

2012. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én is így érzem. De kurv@ nehéz hazamenni úgy, hogy tudom úgysem lesz állásom mert azóta csak rosszabb a helyzet. S az meg baromi jól mutat a randin: És mivel foglalkozol? Munkanélküli vagyok..
2012. júl. 19. 23:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ha kint dolgozol, akkor azért VALAMENNYIRE muszáj beszélned az angolt. Nem is értem, próbáltál már csajozni buliban? Mert az angol lányok kb ha valaki 2 jó szót szól hozzájuk, akkor annak a nyakába ugranak. Az angol lányok azt várják, hogy udvarolj nekik, úgy szokás, hogy meghívod őket italra, aztán beszélgettek, esetleg táncoltok (ha táncolós vagy), az este végén pedig ha közel lakik, akkor elkíséred (a rossz közbiztonságra hivatkozva), vagy hívsz neki taxit, vagy hazaviszed taxival, ha egy irányba laktok. Nem próbálod meg lesmárolni, és már előre lebeszéled vele a következő randit, és másnap írsz neki kedves sms-t, vagy felhívod, hogy hogy van, meg hogy mennyire várod már, hogy találkozzatok (magyar szemmel ez nyomulós, de ott így szokás).

Egyébként is, nem tudom hogy honnan a para, de amikor én Angliában voltam hidd el, hogy senkit nem érdekelt se az, ha nem beszéltem tökéletes nyelvtannal, se a kiejtésem. Ez egyszerűen ugyanaz, mintha egy külföldivel elkezdesz itthon egy buliban beszélgetni, téged érdekelne, hogy a lány néha vét a nyelvtanban és kicsit furi a kiejtése? Mert nem hiszem...

Egyébként pl couchsurfing találkozókon is könnyen lehet ismerkedni, a lakótársaim szinte mindegyike ott ismerkedett angliában, különböző nemzetiségű fiatalokkal (köztük egyébként angolokkal is).

Szóval nyomás csajozni, ahelyett, hogy a net előtt ülnél és siránkoznál... Holnap péntek, mindenki partizik úgyis...

2012. júl. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Először is köszönöm a hosszú levelet! Mint írtam is 2 és fél éve élek itt kint. S nekem egyáltalán nem ez a benyomásom igaz ezek skót lányok. Ezt tapasztalom én: Péntek szombat este gyakorlatilag olyan részegre isszák magukat, hogy azt se tudják hogy kerültek haza. Emelett mind úgy néz ki ment egy rossz kurv@ ez zavart volna legkevésbbé. Eléggé intellektuális személynek tartom magam. Szeretek a gazdaságról, vallásról, művészetekről beszélni. Ehhez képest az egyetlen téma ami eddig érdekelte őket az a hétvégi party volt. S igazad volt akkor voltam a legnépszerűbb amikor fizetettem nekik az italokat. Mert egy rendes skót nő 5-6 Jack'n cokek-kal melegíti a shoots-nak.

Abban viszont, egyetértek, hogy se a nyelvtan se a kiejtés nem fontos. Gyakorlatilag mindent megértenek.

Viszont nem lehet úgy kommunikálni, hogy én kb a mondanivalójuk 15-20% értem. S vagy egy tucat ismerkedés fulladt kudarcba mert állandóan visszakérdeztem, hogy kb miről is beszéltél? Csak egy példa ma pl. beszélgettem Joe-val. Ő villanykörtéket szokta kicserélni. Imádja járatni a száját. 30 percen keresztül beszéltünk összesen ha 20 szót hallottam ki a mondanivalójából. De őt nem nagyon érdekelte, hogy nem kérdezek vissza, csak fost@ a szót.

Másik véglet. kb 5 hete beszélgettem egy lánnyal aki Liverpool közeléből jött, s az egyetemen tanul lingvisztikát. Minden egyes szót értettem! Csak sajnos elárulta, hogy így tudjon beszélni azt külön neki is tanulnia kellett.

Még egy kis adalék a skót nyelvjárásról. A boltba lehet kapni skót-angol szótárat(!!) De nem emiatt nem értem, a fő gond az,hogy gyakorlatilag rendszertelenül kihagynak betűket a szavakból. Ők nem Scottish nemzet ha nem Sco'ish.

Vagy mit jelent ez "A boa woa"?

(A bottle of water!)

2012. júl. 20. 20:04
 10/13 A kérdező kommentje:
2012. júl. 20. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!