Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezeljem a féltékenység...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a féltékenységemet? Pasik és nők kérlek írjatok, mit kezdhetnék ezzel?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 párkapcsolatom ezért ért véget!

Ha nem volt rá okom,mindig kreáltam valami mesét,és el is hittem,hogy igaz.Volt,hogy a munkahelyemről mentem haza,hogy lássam nincs-e pasival,mert már a lelki szemeim előtt láttam az aktust.Nem tudok mit kezdeni ezzel az érzéssel,nekem nem való párkapcsolat...tönkre teszem magam és a páromat is!

Mit tehetnék,hogy jobban bízzam a nőkben,és ne vádaskodjak néha oktalanul?


2012. jún. 11. 12:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
58%

"Volt,hogy sms-t kapott és nem mondta meg,hogy ki az illető,csak annyit,hogy jelentéktelen idióta munkatársa...mondom,hívd fel előttem,hogy mit akar...erre a válasz,nem ér 30 forintot ez az ember!"


Hadd kérdezzek valamit. Ha te annyira szereted a másikat akkor mi van a bizalommal?

Féltékeny vagy mert nem bízol saját magadban és önző mert állítólag szereted őt de megvonod tőle a bizalmadat! Ez hol szeretet?? Egyszer már leírtam egy másik kérdésnél de nem érdekel: egy féltékeny (ergo önbizalom-hiányos) ember aki önmagát nem szereti az a másikat se tudja szeretni. És az egész kapcsolat csak arról szól hogy az önbizalom-hiányos fél állandóan megerősítéseket várjon a másiktól azzal kapcsolatban hogy ő egy jó és szeretni való ember ("ugye szeretsz drágám? ugye? ugye? hol voltál ilyen sokáig? ki hívott? ki írt neked sms-t?" Aztán ha nem kap érdemleges választ akkor a féltékeny fél rákapcsol és jön az érzelmi zsarolás: "hát ezt érdemlem én mikor annyira szeretlek és a lelkemet kiteszem értünk??")


Ebben viszont csak annyi a hiba hogy mint azt már írtam a féltékeny fél csak önmagáért van a kapcsolatban, azért hogy önmagát próbálja szeretni (ha már egyedül nem ment). Viszont ezt a másik előbb-utóbb megelégeli és le fog lépni, menekülni fog kedves kérdező, elüldözöd aztán megint csak sírni fogsz hogy jaj de kicsesztek veled! Pedig te csesztél ki saját magaddal amikor a másikat egyfajta kalitkába próbáltad zárni, nem bíztál benne és állandóan számon kértél olyan dolgokat amikhez a kettőtök kapcsolatának semmi köze, csak te láttál bele dolgokat!


Így féltékenykedj kérdező! Ha nem hagyod abba akkor előbb-utóbb teljesülni fog amit állandóan lelki szemeid előtt látsz! És az egyetlen akit hibáztatni lehet érte az te leszel!

(Az önbizalomhiányoddal meg fordulj pszichológushoz!)

2012. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"azonnal hívja fel előttem" - az ex-barátom szájából ugyan ez a mondat nem is egyszer hangzott el. Úgy érezte, kevés hozzám, de ezt csak néhány elejtett mondatából raktam össze, sosem mondta ki. Helyette folyamatosan féltékenykedett, mert tehetetlen volt és meg kellett volna erőltetnie magát ahhoz, hogy egy kis önkritikát gyakoroljon.

Valószínűleg te írtál ki egy olyan kérdést, ahol szintén arról panaszkodsz, hogy neked nem való párkapcsolat. Nos, szerintem állj le ezzel a panasz-áradattal és szedd össze magad. Írtam neked a másik kérdéshez is, hogy ne akarj mindent irányítani, mert ilyen szánalomra méltó figura válik belőled. A barátnőd nem egy tárgy, önálló akarata van, ha meg akar csalni, akkor úgyis megcsal, elkövethetsz te akármit. De ha megteszel mindent a kapcsolatért, akkor nincs miért aggódnod. Aki tudja ezt értékelni, nem fog félrek@m@tyolni.

2012. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Hello, 7-es vagyok.

Engem is erdekel kivel beszel a parom telefonon, vagy ha sms-t kap, kivancsi vagyok hogy mit akar az illetö. Erdeklödöm mi van vele. Nalunk ez nem tabu.

A parom volt felesege pont azt csinalta amit a te baratnöd.(telefon tema)

Sokat kell valtoznod. Az mar 1 jo lepes, hogy beismered, nem normalis amit csinalsz. Viszont ha meg akarod tartani a csajodat, akkor vele kellene megbeszelned hogy legyen kicsit nyiltabb. Ha nincs titkotok, eleinte mindent mindig nezni fogsz.Egy idö utan viszont meg fogsz nyugodni.(Akkor is meg fogod kerdezi hogy kivel sms-ezik, viszont türelmesebb leszel es nyugodtabb.)

En rajottem hogy a feltekeny ember sajat magat nem tudja szeretni. Ezert nem volt kepes elhinni a baratom sem hogy nekem ö kell.

Kerd meg a baratnödet hogy legyen türelmesebb. Kössetek kompromisszumokat, alkossatok szabalyokat.

2012. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég, miért kellene megmondania, hogy ki írt NEKI sms-t???? Hát nem vagy egyszerű...
2012. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Ajj, komolyan, ne legyetek mar ennyire sügerek!

Itt nem emberjogi alapokrol van szo. A baratnöje gondolom tisztaban volt azzal, hoogy a kedves parja elözö 2 kapcsolata miert ment gallyra.

Gondolom nem hitte azt hogy vele maskepp lesz. Tehat ugy kelene viselkedni, (az esszerüseg hatarain belül) hogy jo legyen.

Ertem en hogy mindenkinek van maganszferaja. Nem csinalsz semmi rosszat de nem akarod hogy a masik mindent tudjon.

Egy ilyen kapcsolatban ezt el kell felejteni es kicsit alkalmazkodni. Mert ez olyan mint lepcsötmaszni toloszekessel.

2012. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem olyan emberek féltékenyek akik képesek megcsalni a másikat és magukból kiindulva gyanakodnak hogy a másik is olyan lehet mint ők. :D

20/F

2012. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Jókat nevettem a sók női kommentelőn ,hogy kikérik ezt maguknak : D

Azért kíváncsi lennék,ha a pasijuk hajnal háromkor kap egy ilyen sms-t egy idegen nőtől...hogy hol vagy?Akkor az minden rendben?...jaj maradjatok már,a hajatokat tépnétek az idegességtől!

Ne pofázzanak nekem baromságokat!

Én inkább megkérdezem,minthogy hülyének nézzenek!

2012. jún. 11. 19:50
 18/26 anonim ***** válasza:
Én már egyszer leírtam, hogy férfi vagyok, feleségem van és szégyen, hogy ilyen férfiak vannak, mint te. Csak azonnal eltüntették innen. A te khmmm... intelligens megjegyzéseidet viszont bent hagyták.
2012. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Jókat nevettem a sók női kommentelőn ,hogy kikérik ezt maguknak" - akkor itt az ellen példa: én nő vagyok, viszont ugyanolyan betegesen féltékeny mint Te... :$

Sajnos nekem is ment már tönkre kapcsolatom emiatt és jelenleg ugyanez a helyzet - van a barátom, akinek állítólag én vagyok a mindene és van a munkahelyén egy csaj, akiről a baráton nyíltan elmondta nekem, hogy nagyon szívesen felpróbálná, meg hogy szimpatizál vele... de ne aggódjak, mert engem szeret. Most komolyan, ez meg már milyen??? És ugyanúgy elteszi a telóját, ha sms-t kap, kitörli az előzményeket a laptopjából (pedig sosem ellenőrizgettem, csak egyszer pont észrevettem amikor azt csinálta) - hogy ne lássam, hogy Facebook-on mindig a csajjal chat-el, meg az ő profilját nézegeti...

Úgyhogy én megértem a féltékenykedésed - egy kapcsolat IGEN, a bizalomról szól: és abba a bizalomba nem férnek bele az efféle titkok... (Magánszféra ide vagy oda!)

2012. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

(még mindig az előző vagyok, 20:36 )


... s hogy mit tehetünk, mi, féltékenykedők? Hiszem, hogy eljön egyszer majd az a Férfi az életembe, aki miatt soha semmi okom nem lesz féltékenykedni. Én ezt teszem. Reménykedek, hogy a következő majd jobban megbízik bennem és jobban közel enged magához és nem lesznek efféle titkai előttem, hanem mindent nyíltan meg tudunk majd beszélni. Remélem van ilyen Férfi valahol az én számomra is... :$

2012. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!