Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet ezt a helyzetet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ezt a helyzetet megoldani?

Figyelt kérdés

A párommal fél éve vagyunk együtt. Anno nem sokkal azután hogy összejöttünk, ő majdnem elhagyott egy nő miatt, akit előttem próbált meghódítani, mondván: nem teljesen biztos az érzéseiben, lehet neki még is ő kell, nem pedig én. Én nagy reményeket fűztem ehhez a kapcsolathoz, így ezen hír hallatára teljesen összetörtem, napokig sírtam, hogy már megint kifogtam egy olyan alakot, aki csak bántani tud...

Átlendültünk ezen, végül "engem választott", de az én agyamban azóta is ott motoszkál a múlt. A hab a tortán hogy a párom nagyon jóban lett ezzel a nővel, sok mindent megbeszélnek, elhülyéskednek, amitől én egyenesen vérszemet kapok és kb gyilkolni tudnék. Egy helyen laknak, alig néhány méterre egymástól, akaratlanul is összefutnak, átjárnak egymáshoz, kölcsön kérnek egymástól ezt azt. Bízom a páromban, tudom hogy nem csal meg még is elönti az agyamat a vér, ha eszembe jut ez a nő, hiszen egyszer már "sérültem" miatta, nem akarok megint.

Ha valami sztorit hallok kettejükkel kapcsolatban, akkor általában az én agyam eldurran, mert már megint ez a nő van a képben, a páromé pedig azért, hogy ennyire féltékeny vagyok és össze is veszünk. Próbáltam elnyomni, nem foglalkozni vele, de egyszerűen nem megy. A többi nő nem foglalkoztat a környékén, nem vagyok féltékeny rájuk, de ő rá igen... Nem akarom, hogy a párom közelében legyen egyszerűen tényleg elmondani nem tudom, mennyire elborul az agyam, ha vihorászni látom őket, ráadásul olyan beszélgetések zajlanak le köztük, hogy simán félre lehet érteni.


Patt helyzetbe kerültünk. A párom közölte, hogy ő szeretné fenntartani ezt a barátságot, én pedig azt szögeztem le, hogy képtelen vagyok ezt elviselni hosszútávon és nem tudom elnyomni ezt az érzést, próbáltam de csak gyűlt bennem, úgy mégrosszabb, mert egyszer robban. Már lassan mindennap összeveszünk miatta van hogy többször is. Nem bírom elviselni azt a nőszemélyt az életünkben, aki miatt a párom majdnem elhagyott és persze ott motoszkál, hogy mivan ha meggondolják magukat és én háttérbe kerülök!?


Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hogyan lehet ebből kimászni? Mit tehetnék, hogy kevésbé legyek féltékeny?



2012. márc. 19. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerezz be te is egy ilyen barátot.
2012. márc. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja megérteni, hogy ez neked mennyire rossz, akkor 1. szerezz be egy férfi barátot magadnak és lógj vele úgy, mint ahogy ő teszi azzal a nővel.

De igazából én a helyedben már ott hagytam volna.

2012. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt az apró részletet kifelejtettem, hogy folyamatosan "ápolgatni kell" ennek a nőnek a lelkét, mert egy évek óta párkapcsolatban élő pasit próbál elszeretni a barátnőjétől. Ezekután meg de pláne hogyan bízhatnék abban, hogy nem az a hobbija, hogy tönkretegyen minden kapcsolatot maga körül. Nem tudom mitévő legyek.
2012. márc. 19. 23:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Fúúúúú teljesen megértelek. Barátom exe ugyanezt a reakciót váltja ki belőlem. Ráadásul ők együtt dolgoznak, konkrétan meg se tudom neki szabni, hogy ne csináljál vele semmit, mert "muszáj" nekik. Bár elvileg kedvemért igyekszik minimálisra fogni a csevegést. De a csaj megőrjít, pont így ahogy téged. Ahogy jön, ahogy mindig képben van, ahogy képtelen felszívódni, és legszívesebben a hajánál fogva döngölnéd a betonba, de persze ezért te vagy a h.ülye hisztis barátnő... bennük meg így fel sem merül, hogy ez mégis mennyire sz.r érzés, hogy egy másik nő árnyékába taszítanak - mert ő csinálja ezt, én sem hozom be a jelenlegi életünkbe se az exemet se más palikat.

Az a rossz, hogy most hiába mondom, hogy szakítsd, üsd le, semmit sem tudsz csinálni, mert gondolom szereted, ha szereted nem akarod elveszíteni, de ezt a problémát te márpedig nem fogod tudni megoldani, csak a pasid, ha végre felfogja milyen irritáló amit tesz.

Amúgy annyi, hogy ebben mondjuk ez rosszabb, és talán ezért próbálnék meg lépni, mert könnyen lehet, hogy csak addig vagy jó, amíg a csajjal végül össze nem jönnek. És az aztán nagy pofára esés lenne... :S

Tényleg nem tudok okosabbat mondani, csak azt, hogy teljesen megértelek!!!

2012. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ilyet inkább ne is mondj, én nem tudom mit csinálnék... Persze az én agyamon is végigfut nem egyszer, de jobb ezeket elhessegetni. Nagyon szeretem őt, de én ezzel a6z állandó vívódással nem tudok együtt élni, így hát egyre erősebben érzem azt, hogy ennek valamerre mozdulnia kell, mert így rámegy szépen lassan a kapcsolatunk és 99%-ban inkább az én lelki világom miatt.

Nekem is vannak férfi barátaim, de én mindenkivel tartom a két lépés távolságot, nincsenek félreérthető, flörtölgetésnek tűnő megjegyzések/beszélgetések és a párom nem is féltékeny. Meg sem érti, hogy nekem most mi bajom van, pedig már 5600-szor elmondtam neki, hogy nem bírom elviselni azt a nőt kettőnk között, akivel anno kavartak, akit régen fűzött, aki miatt majdnem otthagyott az elején, akinek nem szent egy kapcsolat sem, stb. Bármennyire is próbálom, képtelen vagyok elfogadni ezt, nem tudok legyinteni felette.

Imádom a páromat, én úgy érzem ennyire még sosem szerettem senkit, pedig volt már pár kapcsolatom. Határtalanul bízom benne még sem értem mire jó ez, miért kell ez nekünk és ha egyszer annyira állítja hogy bármit megadna értem és mennyire szeret, akkor miért van szüksége erre a nőre is, amikor még a saját bevallása szerint sem egy elmélyült barátságról van szó. Sosem kérném azt, hogy a kedvemért szakítsa meg valakivel a kapcsolatot, de azt szerintem a párja lévén nyugodt szívvel elvárhatom, hogy ne folytasson vele kétértelmű párbeszédeket és ne viselkedjenek úgy, mintha én nem is lennék.

2012. márc. 20. 00:28
 7/10 anonim ***** válasza:

férfiként végiggondolva a sztorit és magamból kiindulva,sajnos tuti,hogy keféli.

a két szép szeméért és a szórakoztató társaságáért én sem keresem a kapcsolatot soha egy nővel sem.

úgy van vele,hogy ott van a szomszédban,farkalható,főleg ha ilyen kikapósabb fajta,akkor a bige sem csinál nagy felhajtást,meg lelkizést egy kis kufírcból.

fordított helyzetben én ilyesmit egy percig nem viselnék el és a bnőmről az első hetekben lekoptattam az összes udvari bolondot.

csak mivel ők szomszédok...nem sok mindent tudsz tenni,max pontot teszel a végére.

2012. márc. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én bízom benne. Vagy is lehet túlzottan naiv vagyok, de nem annak a fajtának ismertem meg, aki képes lenne megcsalni, utána pedig bűntudat nélkül hidegvérrel a képembe mondani, hogy nem történt semmit. Lehet, hogy koppanni fogok, de egyelőre feltétel nélkül megbízok benne csupán ezt a nőt akarnám eltakarítani az életünkből.
2012. márc. 20. 06:05
 9/10 anonim válasza:
Áhh én ebben a helyzetbe elhagynám azt a fiút ://
2012. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy bármennyire is szeretem lassan én is azt érzem, hogy erre én totál rámegyek lelkileg... Reggel is felugrottam hozzá 5 percre, ELŐRE SZÓLTAM hogy pár perc és ott vagyok... Mire megyek fel? Az udvaron bájcsevegnek. Éppen kibékülünk a tegnapi veszekedés után, ami szintén miatta volt, megint erre kell odaérnem. Én komolyan mondom már feladtam lélekben, nekem nem kell, hogy folyamatosan stresszeljek ezen. Kibuktam...
2012. márc. 20. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!