Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Inkább a kollégium, mint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Inkább a kollégium, mint velem albérlet - szerintetek miért nem akar előrelépni?

Figyelt kérdés

3,5 éve vagyok együtt a barátommal. Ő 23 éves, én 24. Jó a kapcsolatunk, néhány apró súrlódástól eltekintve megvan a harmónia.


A "probléma" a következő: mindketten egyetemisták vagyunk, én albérletben lakom három másik lánnyal, ő kollégista. Ennek ellenére ő jobban áll anyagilag, és simán tudna annyi pénzt szánni az albérletre, hogy mondjuk egy pici egyszobás lakást kivegyünk ketten, vagy nekem az se lenne gáz ha egy többszobás lakást bérelnénk többen és miénk lenne az egyik szoba. Szóval az anyagiakon nem múlik.

Ő viszont nem akar velem albérletbe jönni, mert imádja a koleszt, és már évek óta mondogatja, hogy amíg ő egyetemre jár, koleszos akar maradni. Ami még 2 év, szóval akkor már 5 és fél éve járnánk!

Nem is lenne ez akkora gond nekem, ha nem csak heti egyszer tudnánk hosszabb időre (1-2 óránál többre) találkozni, de általában ez van... egy héten egy éjszaka együttalvás (de akkor is késő délután/este jön, reggel meg megyünk is suliba), meg egyszer egy rövidebb tali. Néha a hétvégét együtt töltjük, de azt se mindig mert ő dolgozik. Hétközben meg sok a koleszos program, a haverok, tanulás...

Szóval nekem ez három és fél év után kicsit kevés ez az együtt töltött idő, ezért gondoltam hogy ha egy albérletben laknánk, akkor legalább esténként mindig együtt lennénk. Szerintem ennyi idő után már továbbléphetnénk erre a szintre. De őt látszólag nem nagyon zavarja, hogy egy városban lakunk és így is elég keveset találkozunk (jó, tudom, van aki távkapcsolatban él és kéthetente látja a párját, van akinek még rosszabb, de nálunk simán megoldható lenne.)


Szerintetek ez annak a jele, hogy nem tervez velem komolyan? Nem szeret annyira velem lenni? Vagy még korainak érzi, nem biztos az érzéseiben?


2012. márc. 5. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy csak tényleg imádja a kolit. A koli egy jó társasággal az élet egyik olyan élménye, amit halálod napjáig emlegetni fogsz :D:D
2012. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fontosabb neki az anyagi kényelem,mint az,hogy esetleg több időt töltsön veled.Legalábbis,kívülállóként,azok alapján,amiket leírtál nekem ez a véleményem.Ezt jó lenne megbeszélnetek.
2012. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Kedves első: igen, imádja. De már négy éve kolis, volt élménye bőven. Tudom, nem akarja otthagyni a társaságot, csak én tényleg kicsit kevésnek érzem az együtt töltött időt.

23-24 évesen, kapcsolatunk 4. évében hetente pl. csak egyszer szeretkezünk (korábban sem volt gyakoribb), mert akkor alszunk együtt, máskor nincs lehetőség. Volt, hogy este pár órára moziba, kajálni, vagy csak sétálni-beszélgetni (nem ottaludni!) hívtam, de azért nem jött, mert hogy a koliban isznak/kártyáznak/vacsoráznak a haverokkal. Nekem ez azért nem esik jól... A hét hét napjából hatot velük tölt, egyet velem.


Oké, lehet hogy csak én vagyok "finnyás"... :)


Anyagiakon szerintem nem múlik, sokkal több pénzt pazarol ő el ahhoz, hogy a spórolás legyen a legnagyobb gondja.. meg hát ismerem az anyagi helyzetét. (Amúgy neki a koli havi 14 ezer, én 21-ért lakom az albérletben, szóval nem ég és föld).

2012. márc. 5. 18:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Én utáltam a kollégiumot, ezerszer inkább egy albérlet ahol nyugodtan ellehetek, minthogy egy zsúfolt helyen, csak a kiabálás, ordibálás, üvölt a zene, részegen ott játszák az agyukat, tanulni nem lehet.. főleg hogyha a barátnőmmel lehetnék kettesben egy albérletben akkor nincs is min gondolkodni. Tehát itt havi 7000 Ft a döntő ok.. szerintem az neki elmegy piára meg haverokra, hogyha az neki fontosabb akkor neki ennyit jelent a kapcsolat. Én meg olyan vagyok hogy elgszivesebben mindig a barátnőmmel lennék, most is arra gyűjtök hogy együtt tudjunk majd élni. 27 F
2012. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondom, nem az anyagiakkal van a gond. Ő sem ezt hozza fel érvnek, hanem azt, hogy a kolesz milyen király és nem akar kiszakadni. Ha a pénz lenne az ok, természetesen megérteném.

De ha valaki minden nyáron jár fesztiválozni, heti minimum két kocsma, havi egy költségesebb iszogatás/buli, plusz egy csomó videójáték, drágább kaja, ruhák (nekem is szokott venni, bár én nem kérem), sőt van kocsija is, használja is sokszor feleslegesen(benzin..) akkor szerintem az a +7000 havonta nem ártana meg neki. :)


Szóval nem a pénz, az biztos...

2012. márc. 5. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
De jó neki hogy ennyire ráér.. :) Ezért nem szeretem az egyetmistákat mert soha nem csinálnak semmit, csak szorják a pénzt! Inkább tenne félre kettőtöknek, aztán mikor össze kéne költözni kiderül hogy nincs miből..
2012. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"De jó neki hogy ennyire ráér.. :) Ezért nem szeretem az egyetmistákat mert soha nem csinálnak semmit, csak szorják a pénzt! "


... :)


Hétfőtől péntekig általában reggel 8-tól 3-ig, 4-ig van egyetemen. Gyorsan megkajál, aztán 5-re megy dolgozni majdnem minden nap (minden héten egy szabad hétköznap), 9-ig. Beér a koliba este fél 10 körül. Egy hónapban kb 3 hétvégét dolgozik, szombat-vasárnap is 8 órában.


Műszaki egyetemre jár, jó az átlaga, eddig minden tárgyát bukás nélkül abszolválta, "híres" is erről a szakján... :)


Azzal egyetértek, hogy sokat költ feleslegesen, na de hogy "semmit sem csinál", és mennyire ráér... :) Erről inkább ne ítélkezz, amíg nem tudsz róla semmit.

2012. márc. 6. 01:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre írtam:


"De ha valaki minden nyáron jár fesztiválozni, heti minimum két kocsma, havi egy költségesebb iszogatás/buli, plusz egy csomó videójáték, drágább kaja, ruhák"


Tehát a lényeg hogyha akarna lehetne többet eled, mert az idejébe belefér. Neki fontosabb a szorakozás meg az ivás, akkor nem vagy neki annyira fontos.. legalábbis annyira nem mint ezek a dolgok, szívesebben van másokkal mint a barátnőjével. Mi lesz akkor ha összeházasodtok és akkor minden nap melletted kell hogy legyen.. valószínűleg nem fog neki tetszeni.

2012. márc. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!