Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki fizessen, a lány, vagy a fiú?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizessen, a lány, vagy a fiú?

Figyelt kérdés

Konkrétabban: 2 éve élek párkapcsolatban a barátommal, én 22 ő 28 éves. Miskolcon lakik és ott dolgozik, a szomszédos városból szoktam felmenni hozzá (sosem megyek üres kézzel), én elvégeztem egy főiskolát, de sajnos még nem találtam munkát. Elég sokat dolgozik, és nem keres túl jól, ezért egyáltalán nem szoktunk eljárni sehová, ami engem eléggé zavar, de megértem (már egy jó ideje).

Egyik este mégis megbeszéltük, h elmegyünk sörözni kettesben, és ő azt mondta, h szeretné, ha felesben fizetnénk. Én ezen nagyon felháborodtam, hogy ezt mégis hogy gondolta? 300-500 Ft-t sajnál, mikor mindig feljövök hozzá, segítek, stb? Szerintetek ez jogos volt a részemről?


2012. febr. 7. 15:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem nem félreértesz, nincs veled semmi baj. Kedveskedsz neki, teszel érte. Te jól csinálod. Ő az, aki ki van fáradva és nem figyel rád. De elvárni akkor sem lehet. Ha nem érzed azt, hogy megbecsül, akkor jogos a felháborodás, de ez nem a pénz miatt van. Ha nincs pénze, de figyel rád, akkor ugyanúgy ki tudja mutatni, mennyire büszke rád.
2012. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

16:06

Közgázt végeztem log szakirányon, de a pályakezdőre nem igazán kíváncsiak még start kártyával sem. Most kezdek egy mérlegképes könyvelőit, és ha találok egy jó munkahelyet levelezőn elvégzek egy műszaki egyetemi szakot, mert úgy látom az sok helyen kell, és közel áll hozzám.

Lehet, h nem veti fel a pénz, de nem tudom úgy érezni, h neki volt igaza.

Köszia jókívánságot!

2012. febr. 7. 16:27
 23/28 A kérdező kommentje:

16:24

Ez így van, de én ezt a helyzetet mégis nagyon megalázónak éreztem, mert tényleg ritkán megyünk el valahová, és nem egy ruháról volt szó, csak egy sörről. Zavar, és nem értem, hogy mások miért gondolják úgy (elég sokan), hogy nem volt jogos a felháborodásom.

2012. febr. 7. 16:37
 24/28 anonim ***** válasza:

Szerintem neked volt igazad akkor, ha:


-Ő nem jár fel hozzátok saját költségen, tehát az összes költségét, hogy együtt legyetek te állod munkanélküli fiatalként, amíg ő hat évvel idősebben munkából él meg egyedül és nem minimálbérből.


-Ha alapból nem kapsz apró meglepetéseket, pusztán a gesztus miatt. (akár egy tíz ftos gumicukrot, vagy egy rajzot, ami ingyen van ugye, esetleg néhány kedves tettet)


-Ha az étkezésedet amíg ott vagy,fedezi kb az, amit hozzá viszel.


-Ha hónap végén történt, és nem maradt csak pár száz forintja és szégyellte bevallani


Nekem úgy jött le, hogy te teszel a kapcsolatért(vonatutak), nem engeded, hogy ellaposodjon(program), megkönnyíted az együtt töltött idő költségeit(viszel dolgokat), és nem tűnsz ingyenélőnek. Mindeközben otthon ülsz vele a kedvéért, mikor egy séta, szánkózás semmibe sem kerülne.


Hétvégén is dolgozik, hogy akkor sincs ereje?

2012. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem kérdező, hogy egyáltalán minek kérdezted meg ezt a kérdést, ha úgy sem számít a véleményünk(mert nagjából mindenki azon van, hogy egyáltalán nem volt jogos felháborodás)és te még mindig itt magyarázkodsz és győzködöd az embereket, hogy de igenis jogos. Gondolod, hogy jobb lesz ettől? Mert nem hiszem, hogy valami megoldódna ezek után. Fölösleges rágódnod itt rajta, nem nagyon támogatnak benne, pár ember kivételével.
2012. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező én igazat adok neked!

Kedves válaszolók vegyétek észre h nem azon a 3-500 Ft-n van a lényeg, hanem a szándékon.

A kérdezőnek így is sok pénzébe kerül felutazni, ráadásul mindig visz fel kaját ami szintén elég költséges.


Szerintem egy értelmes lány (mint amilyen a kérdező is) nem várja el a palijától h ruhákat meg ékszereket meg minden lófaszt megvegyen neki... De a kedves gesztus h néha-néha alkalomadtán a fiú meghívja a lányt fagyira, sütire, üdítőre, sörre az szerintem természetesnek kéne lennie.

Ha már egy éttermes (költségesebb fogyasztás) kajálásról van szó akk meg szintén lehet felesben...


Elhiszem h a barátja spórol, de akk majd a kérdező megveszi magának és a barátjának is a sört, csak a pasi utazzon fel 2000 ft-ért....

2012. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az előttem lévő válaszolónak, a kérdező nem a srác pénzére vagy eltartásra utazik.


Szerintem úgy érzi, hogy nem elég fontos a srácnak ahhoz, hogy az pár száz ft-ot kiadjon rá.

2012. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

16:49

Hétvégén nem dolgozik, de sokszor nagyon fáradt, hétköznap is, 8-9 körül már szívesen alszik. Nehéz megmondanom, h ponosan ki mennyit ad a kapcsba, ő is szokott jönni, de mivel nekem sajna nincs munkám, rugalmasabb vagyok az idővel. Mikor nálunk van, Anyum mindig csomagol neki, h vigye majd haza (ennivalót). Nem vagyok tökéletes, és úgy gondolom, mindketten teszünk a kapcsolatért, de ez most nagyon rosszul esett tőle.



17:33

Nem magyarázkodok és nem győzködök, tényeket és érveket írok. A kérdést azért tettem fel, mert őszintén kíváncsi vagyok arra, hogy egy kívülálló hogyan látja ezt a helyzetet, és miért. Viszont az "azért, mert nem jogos/egyenjogúság" számomra nem érv.


17:52, 18:44

Kicsit megnyugodtam, h akkor nem csak én látom így!

2012. febr. 7. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!