Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki fizessen, a lány, vagy a fiú?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizessen, a lány, vagy a fiú?

Figyelt kérdés

Konkrétabban: 2 éve élek párkapcsolatban a barátommal, én 22 ő 28 éves. Miskolcon lakik és ott dolgozik, a szomszédos városból szoktam felmenni hozzá (sosem megyek üres kézzel), én elvégeztem egy főiskolát, de sajnos még nem találtam munkát. Elég sokat dolgozik, és nem keres túl jól, ezért egyáltalán nem szoktunk eljárni sehová, ami engem eléggé zavar, de megértem (már egy jó ideje).

Egyik este mégis megbeszéltük, h elmegyünk sörözni kettesben, és ő azt mondta, h szeretné, ha felesben fizetnénk. Én ezen nagyon felháborodtam, hogy ezt mégis hogy gondolta? 300-500 Ft-t sajnál, mikor mindig feljövök hozzá, segítek, stb? Szerintetek ez jogos volt a részemről?


2012. febr. 7. 15:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%
Itt most nem egy táskáról, cipőről vagy műkörömről van szó, hanem egy üveg sörről! Jó, hogy nem veti fel a pénz szegény srácot, de azért még egy sörtől nem kerülne padlóra! Vagy ha igen, akkor nem mentek volna sörözni! Úgy vettem ki, hogy mindig a kérdező megy a barátjához, tehát az utazási költség is a kérdezőt terheli! Ráadásul nem is üres kézzel szokott menni!
2012. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

15:43-nak

Nekem nem fizeti az utam felét.

2012. febr. 7. 15:50
 13/28 anonim ***** válasza:
5%

Örülni, ha meghív, jogos.

Hisztizni, ha nem hív meg, szakító ok neki.


Szerinted ez jár neked, vagy mi? Ha házasságban élnétek, sem várhatnád el, hogy Ő dolgozzon érted, te meg henyélj. Örülj, ha vesz neked valamit. Szerinted miért spórol a pénzzel? Elárulom, hogy nem azért, hogy elihassa más lányokkal. Azért, mert kell neki a pénz, hogy komoly önálló életet élhessen, ami azzal is jár, hogy ha köztetek komolyabbra fordulnak a dolgok, akkor támogatni tudjon anyagilag is. Vagyis félre is kell tennie. Ha jól keresne, nem lenne ezzel gond. Gondolom, a szülei már nem támogatják nagyon. Hamarosan abba az életszakaszba lép, ahol már neki kell másról gondoskodni, és nem fordítva. Lehet pénzzel kedveskedni, de elvárni, hogy fizessen, elég megalázó az Ő számára. Nem úgy kell éreztetni valakivel, hogy fontos, hogy mindent helyette fizetsz... Egyértelműnek kéne lenni a feles fizetésnek, hacsak nem ajánlja fel kedvességből, hogy Ő fizet. A kiakadásod akkor lenne jogos, ha feles fizetést kérne, és Ő drágább italokat fogyasztana, mint te. (Hangsúlyozom, nem 10-20 forintos árkülönbségről beszélek.) Ráadásul, ha elmentek sörözni, gondolom nem csak 1 italt isztok. Felváltva meg is lehet hívni a másikat. Nem értem, egy ilyenen miért kell kiakadni... Neked nem lenne megalázó, ha pénzzel, ajándékokkal akarná megvenni a szerelmed?.. Ez érthetetlen számomra...


18/F

2012. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
Sokan rátapintottak a lényegre.Én nem sajnálnám a páromtól azt a néhány ft.
2012. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Hozzátenném: természetesen, ha anyagilag nem engedheted meg magadnak, hogy állandóan utazgass hozzá, akkor ezt meg kell beszélned vele... Illene neki hasonlóan gyakran járni hozzád, mint amennyit te jársz hozzá. Vagy, ha saját lakása van már, akkor miért nem alszol néha nála? Nyilván venne neked reggelit, ebédet, meg vacsorát... Gondolom főz is. Így a szüleid válláról mégis levenne egy kis terhet, és könnyebben menne anyagilag. Hmm, nem lehet, hogy a szüleid figyelmeztettek erre a dologra? Nekem nem tűnsz olyan hisztisnek, valaki biztosan manipulált.
2012. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
"Ő dolgozzon érted, te meg henyélj"----> az, hogy ő dolgozik értem, azt jelenti, hogy mindent megvesz és megteremt nekem (ruha, étel, stb.) amit NEM várok el. És nem,nem henyélek attól, hogy nincs munkám! Nagyon rosszul érzem magam miatta, és keresem a lehetőségeket. Mondjuk ezt ennyi idősen nem biztos, h érted, mert még nem abban az életszakaszban vagy, de ezt nem bántásképpen írtam. 18 évesen én sem gondoltam volna, h ilyen nehéz találni munkát.
2012. febr. 7. 15:59
 17/28 A kérdező kommentje:

Ha valakinek nincs munkája, egyértelmű, hogy nem engedheti meg magának, de már mondtam neki ezt. Albérletben lakik, szoktam nála aludni, főzök neki v viszek kaját, de ha vmi kell a boltból (pl kenyér) azt ő fizeti, nem én, de őszintén szólva emiatt nem tudom magam rosszul érezni.

Volt egy pasim, aki dolgozott és a szüleivel lakott, szóval anyagilag elég jó volt neki, mégis elvárta, h ha megyünk valahová, fizessem a jegyem (akkor még fősulis voltam), így utólag elég kihasználtnak érzem magam, mert nekem akkor nagyon nehéz volt előteremteni azt a pénzt.

2012. febr. 7. 16:04
 18/28 anonim ***** válasza:

Bocs, nem úgy értettem, csak kisarkítottam a gondolatot. Nem állítom, hogy te csak henyélsz, és egyértelmű volt, hogy nem várod el, hogy eltartson. Persze, hogy nem tudom, hogy milyen nehéz munkát találni, mivel nekem egyelőre mással kell még szembenézni. De ebből a szempontból ez nem is lényeges. Majd lesz munkád idővel. De ezt a nézeteltérést nem hinném, hogy befolyásolja az, hogy neked van-e állásod. A szavaidból az cseng, hogy te úgy érzed, nem becsül meg eléggé téged, és ez elveszi az önbizalmad. Ami nem jó. Viszont neki ugyanúgy anyagi problémákkal kell szembenézni, és valószínűleg azt érzi, hogy nem értékelik a munkáját. Meg kellene próbálnotok úgy jobban figyelni a másikra, hogy az egyikőtöknek se vegye el túl sok pénzét vagy energiáját.


A munkakereséshez pedig sok szerencsét kívánok! Hidd el, nem a te képességeiddel van a gond, csak telített a munkaerőpiac. Ha esetleg mégis úgy érzed, hogy van egy másik terület, ahol amiben még tehetségesebb vagy, próbáld meg valahogyan képezni magad abba az irányba. Egyébként milyen főiskolai végzettséget szereztél? Mivel szeretnél foglalkozni?

2012. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Igazad van, de szerintem az sem jogos, hogy kiakadsz azon, hogy az előző pasid nem fizette a jegyed. Ok, ha nincs pénzed, akkor is megalázó tőle kérni. De ha mindent neked fizetne, kérdezés nélkül, az ugyanolyan megalázó lenne neked, vagy te nem érzed így?
2012. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

16:09

Ha pl ruhát, ilyesmit fizet nekem, azt megalázónak tartom.

De ha egy italt, jegyet, pizzát, stb. azt egyszerűen nem tudom annak érezni! Úgy gondolom, az ilyesmit nem úgy kell elintézni, hogy fele-fele fizetjük ki az ilyen dolgokat. Amikor eljön hozzánk, szoktam sütni neki sütiket, almáspitét, pizzát, palacsinta tortát, készítek vacsit stb, stb és én úgy érzem, hogy ezzel egálban vagyunk. Velem van a baj??

2012. febr. 7. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!