Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Na ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
Még Sohasem csókolóztam 20/f
2012. jan. 22. 02:39
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 anonim ***** válasza:

"épp kérdezni akartam, hogy most dicsekszel vagy panaszkodsz :)"



én?dicsekszek,hogy,mijen,s.zar,nekem.:D

2012. jan. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 vnas00000 ***** válasza:
am álpácsínó fészbuk....... de amúgy ha engem kérdeztél nem dicsekszek erre nem vagyok büszke
2012. jan. 22. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
hú,milenne,most,ha,nemvettem,volna,be,a,rexetint:S
2012. jan. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 vnas00000 ***** válasza:
mi az a rexetin?
2012. jan. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim ***** válasza:
hogy lehet fészen csajt felszedni? megbököd, vagy mi? :O
2012. jan. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A REXETIN ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Rexetint a következő szorongásos betegségekben alkalmazzák: kényszerbetegség (ismétlődő kényszeres gondolatok, kontrollálhatatlan viselkedéssel), pánikbetegség (pánikrohamok, beleértve azokat is, amelyek oka az agorafóbia, vagyis a félelem a nyilvános helyektől), szociális szorongásos betegség (az emberek társaságától való félelem vagy annak kerülése), traumákat követő stressz betegség (valamilyen trauma okozta szorongás), és általános szorongásos betegség (általános erős szorongás vagy idegesség).

A Rexetin az SSRI (szelektív szerotonin visszavétel gátlók) néven ismert gyógyszerek közé tartozik. Minden ember agyában van egy szerotonin nevű anyag. A depressziós vagy szorongó emberek agyában alacsonyabb a szerotonin szint. Nem teljesen ismert, hogy a Rexetin és a többi SSRI hogyan hat, de ebben valószínűleg szerepe van annak, hogy növeli az agyban a szerotonin szintet. A depresszió vagy szorongásos betegség megfelelő kezelése fontos ahhoz, hogy Ön jobban érezze magát.

2. TUDNIVALÓK A REXETIN SZEDÉSE ELŐTT

Ne szedje a Rexetint

- ha allergiás (túlérzékeny) a paroxetinre vagy a Rexetin egyéb összetevőjére.

- ha ún. monoamino-oxidáz gátló (rövidítve MAOI, ilyen például a moklobemid vagy a linezolid antibiotikum) vagy metiltioninium-klorid (metilénkék) készítményt alkalmaz vagy bármikor alkalmazott az elmúlt két hétben. Kivételes esetekben a linezolid szedhető együtt paroxetinnel ha a feltételek adottak a szerotonin szindróma tüneteinek szoros megfigyelésére és a vérnyomás állandó ellenőrzésére. Orvosa tájékoztatni fogja, hogy hogyan kezdje szedni a Rexetint, miután a MAOI szedését befejezte.

- ha tioridazin vagy pimozid nevű antipszichotikumot (pszichés zavarok kezelésére szolgáló gyógyszert) szed.

2012. jan. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:

Ha Ön depressziós és/vagy szorongással járó betegségben szenved, előfordulhatnak önkárosító- vagy öngyilkos gondolatai. Ezek gyakoribbak lehetnek az antidepresszáns kezelés kezdeti szakaszában, mert ezeknél a gyógyszereknél a hatás kialakulásához időre van szükség. Ez általában két hét, de olykor hosszabb időbe is telhet.

Nagyobb valószínűséggel lehetnek ilyen gondolatai:

- ha korábban voltak már öngyilkossági vagy önkárosító gondolatai.

- ha Ön fiatal felnőtt.

Klinikai vizsgálatokból származó információk szerint az antidepresszánsokkal kezelt, pszichiátriai betegségben szenvedő fiatal felnőttek (25 évnél fiatalabbak) esetén magasabb az öngyilkos magatartás kialakulásának veszélye.

Ha bármikor önkárosító- vagy öngyilkossági gondolatai támadnak, azonnal keresse fel orvosát, vagy menjen kórházba.

Hasznos lehet, ha egy rokonának vagy közeli barátjának beszámol depressziójáról vagy szorongásos betegségéről, és megkéri, hogy olvassák el ezt a betegtájékoztatót. Megkérheti őket, hogy közöljék Önnel, ha úgy gondolják, hogy depressziója vagy szorongása súlyosbodott, vagy ha az Ön magatartásában bekövetkező változások aggasztóak.

2012. jan. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:
kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
2012. jan. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 vnas00000 ***** válasza:
am fészen nagyon egyszerű csajozni egyszerűen bejelölöd és rá írsz és beszélgetsz vele :D a bökdösés nem jó emrt az csak idegesiti őket de megyek aludni jó8 :)
2012. jan. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:

"kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!"



ígyvan!az,fontos.:)

2012. jan. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!