Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szedjem össze magamat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szedjem össze magamat?

Figyelt kérdés

Elég összetett dolog ez, akinek van egy ideje kérem adjon nekem tanácsot, mert szükségem van segítségre.

16 éves lány vagyok. Tudni kell rólam, hogy túlérzékeny vagyok, és lelkileg se vagyok túl a "toppon". PSzichológushoz jártam, de többet ártott mint használt, így egy új doktor keresésén vagyok a családommal.

SZóval: két és fél hónapja összejöttem a barátommal. Az elején az volt a bajom, hogy féltem, hogy én nem szerelmes vagyok belé, csak "szeretem". Telt múlt az idő, egyre nagobb vonzalmat éreztem felé. Beleszerettem. Egy hozzá előnyösebben illő firzurát is választott így külsőleg is mégjobban megtetszett.

A gond az, hogy minden apróság rosszul esik nekem. Nem teszem szóvá neki, hanem magamban örlődök(régen is volt ilyen időszakom, vagdostam is a kezemet figyelefelhívásból..). Tényleg apróságok.

Olyank például, hogy: Eddig minden szünetben együtt voltunk, és otthon is órákat beszéltünk gépen eresztül. Ma meg sokkal kevesebbet volt velem, ment a barátaihoz(amit megértek, én is szoktam ilyet). Az, hogy hirtelen kevesebbet adott nekem "megviselt", pedig ez csak egy egyszerű dolog...

Neten már nincs témánk, hét elején felvetette, hogy találkozzunk hétvégén,(azért mert céloztam rá) , azóta szóba se hozza.

Én nem szeretném, hogy ennyire túlreagáljam a dolgokat, így nem mondtam el ezeket neki. Viszont itthon srnom kell, nem tudok kikapcsolódni.

Azt találtam ki, hogy most itt a hétvége, valahogy "relaxálnom kellene", csak egyedül. MAgyarul nem mennék fel gépre, hanem magammal törődnék a hétvége alatt, hogy rendbehozzam magamat. Viszont nem bírom ki, hogy ne beszélhessek vele.

Mégis hogyan tudnék megerősödni? Nem mindenen görcsölni?

Kérlek adjatok tippeket, és ne hurrogjatok le, segtséget szeretnék kérni.


2012. jan. 13. 14:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
sírnom, frizurát, nagyon*
2012. jan. 13. 14:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

jaj drágám... én is túlérzékeny vagyok, így pontosan tudom miről beszélsz. igazából gondold végig, hogy tényleg szereted-e őt, vagy csak azt szereted, ahogy bánik veled?

vannak barátaid, vagy ő az egyetlen ki mellett önmagad lehetsz?

mennyire vagy magabiztos?

ezeket gondold végig.

és igazából egy közösség váltás se lenne rossz dolog. keress egy társaságot, ahol érzed te te vagy. ahol szükség van rád. ahol egyenlő fél lehetsz.

találd meg önmagad. szilárdítsd meg a jellemed és érezd, hogy te is valaki vagy. ha sikerül magabiztossá válnod, és szerzel önbizalmat, akkor sikerülni fog a magad lábán megállnod és nehezen, de képes leszel kezelni ezt a fiú ügyet

L/19

2012. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Menj el bulizni barátokkal, keress hobbyt, járj el otthonról és akkor kifogod bírni :)
2012. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

19/L.:) NAgyon köszönöm, hogy írtál.:)

Igazából régebben úgy éreztem, hogy azt szeretem ahogy bánik velem, de mostanában inkább úgy érzem, hogy nem bírnám ki ha nem lenne.:) 11-es vagyok, az általános iskolában nagyon rossz volt, de itt gimnáziumban végre önmagam tudok lenni, vannak barátaim is. Nem vagyok magabiztos, de rengeteget javult az önbizalmam, de még így is kevés.

Neked sikerült?

2012. jan. 13. 15:06
 5/11 A kérdező kommentje:
2. válaszoló.:) Ez jó ötlet, csak nagy tömegek előtt nem tudok önfeledten mulatni. Régi vágyam például táncolni, de feszélyezve érzem magam tömeg előtt, ezért IS járok részben az orvoshoz. Mármint fogok az újhoz:)
2012. jan. 13. 15:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Én már kicsit idősebb vagyok, de jelenleg nálam is hasonló a helyzet. Mi a párommal minden nap találkozunk, ilyenkor vizsgaidőszakban viszont többszáz km választ el minket, amit én nagyon nehezen bírok. Ha nincs fent neten, amikor én igen akkor az a baj, ha fetvan de tanulnom kell akkor az a baj... Ha nincs itt bármit megadnék hogy csak 10 percre láthassam, ha eltud jönni, de csak egy éjszakára, akkor kiakadok, hogy miért csak egy éjszakára. Erre nincs túl sok megoldás.

Én elszoktam mondani a páromnak hogy mi esik jól és mi nem, hogy értse, hogy mikor miért cselekszem úgy ahogy, ugyanakkor azt is hozzászoktam tenni, ha csak apró hülyeségről van szó, hogy nincs semmi gáz, holnapra kialszom, ne haragudjon hogy hisztis vagyok... Azt hiszem kezd hozzászokni, hogy a távolság miatt belőlem ez jön ki, amúgy ha mindennap találkozunk nem igen van ilyen problémám.


Amúgy pl. azt tudom javasolni, hogy csináljatok valamilyen rendszert. Ne találkozzatok minden szünetben, hogy a barátokra is időtök maradjon, csak mondjuk napi két szünetben. Ezek meg legyenek azok, amik mindkettőtöknek jók. Ha ezt megbeszélitek előre és be is tudjátok tartani, akkor nem lesz gond és te sem érzed jól magadat, mert az amire számítottál teljesül is.


Ugyanez az internettel kapcsolatban is. Beszéljétek meg, hogy mikor "találkoztok" neten fél-egy órára minden nap és azt adjátok egymásnak, így ha akkor is azt kapod, amit vártál, szintén nincs gond...

Ennyi... Amúgy pedig tedd azt hétvégén amit szeretnél. Sportolj, nézz meg egy filmet, ülj be a kádba, tegyél fel egy arcpakolást, lakkozd ki a körmöd, stb, teljesen mindegy. Attól még este beszélhettek egy fél órát, hogy te jól érezted magadat aznap a bőrödben.


Amit még hozzátennék, hogy elszomorodni elszabad, ez az élet velejárója, mindenkivel megesik. Valakivel többször, valakivel kevesebbszer, viszont elkeseredni ilyen apróságoktól annyira sosem szabad, hogy kárt tegyél magadban. Nincs annál jobb érzés, ha szomorú vagy, még is feltudsz állni! Ilyenkor büszke lehetsz magadra, mert önerőből feldolgoztad és túl lettél a szomorúságodon, míg a vagdosás inkább szánalmas menekülés. Gondolj bele mit szólnának a szüleid, ha azért lennél öngyilkos, mert egyik szünetben nem találkoztál a barátoddal? Hát nem nevetséges indok? Mennyire fájna nekik, hogy ennyire gyenge voltál!?

2012. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem 12. osztály végéig nem vagyon voltak barátaim. majd ballagás után szereztem egy nagyon jó barátot, nyáron összejöttem egy fiúval (ki ősszel szakított velem), majd ősszel elkezdtem a szakképzést. új osztály, új közeg.

tudod teljesen önmagam vagyok, érzem, hogy számítok. hogy ha bármi gond van számíthatok rájuk. legféltettebb titkaimat is rájuk bízhatom. és a nyári kapcsolatom és ez az osztály hatalmas önbizalmat és magabiztosságot adott. amekkorát sosem tudtam elképzelni. a túlérzékenységem lecsökkent. már kevésbé reagálom túl a dolgokat, de még így is kellően érzékeny vagyok.

tudod nehéz volt eljutni idáig... nagyon nehéz... de amennyire nehéz és kilátástalan volt sokszor, úgy annyira megérte az egész. úgy hogy sose add fel. higgy abban, hogy a jövőben boldog leszel :) hogy őszintén tudsz majd örülni és nevetni és szeretni. :) nem rögtön, de, ha rendületlenül hiszel ebben, sikerülni fog minden :)

kérlek higgy nekem és próbálj meg te is erre az ösvényre lépni :)

L/19

2012. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

89%-os, köszönöm a válaszodat.:) Én is ilyesmi vagyok.:)

Igen ez a rendszer jó ötlet, anno még az orvosom is ajánlotta. A baj csak az, hogy az iskola teljesen más, mintha ketten lennénk. ISkolába szerintem nem való, hogy ott csókolózzunk meg minden....ketten viszont szinte sosem találkozunk...

De igazad van ez a rendszer jó. CSaládom és a barátaim teljesen kilennének. De nem ez volt a fő ok ami miatt képes lettem volna öngyilkosságra. Járt már a fejemben, de sose tudtam megtenni.:) Ennél összetettebbek voltak a dolgok, ami miatt idáig jutottam..:( Viszont elgondolkoztató választ kaptam, amiért hálás vagyok:)

2012. jan. 13. 15:14
 9/11 A kérdező kommentje:
NAgyon szépen köszönöm 19/L.:) Rendben, megfogom próbálni. Ígyis rengeteget fejlődtem, de akkor nem adom fel, és küzdök tovább.:) Köszönöm, hogy ennyien bíztattok és mellettem vagytok, jólesik:)
2012. jan. 13. 15:15
 10/11 anonim ***** válasza:

89%-os vagyok. Tudom, nálunk is hasonló problémák akadnak a párommal. Ha az egyetemen összefutunk, ott max egy puszi vagy simogatás és pár szó után megyünk is tovább, ha a koliba megyünk fel hozzá, ott vannak a szobatársai, őket sem akarjuk kiűzni azzal, hogy nyaljuk faljuk egymást. Az egyetlen szerencsém, hogy én "helyben lakom" és ha kettesben szeretnénk lenni, akkor eljön a párom hozzánk egy-két éjszakára. Ez heti 2-3 alkalommal biztos előfordul legalább, ezért viselem nehezen, hogy ilyenkor vizsgaidőszakban még egy puszira sem látom sosem.

Ettől függetlenül suliban is összefuthattok, viszont szánjatok egymásra kicsit több időt. Menjetek el sétálni, moziba, vagy bárhova. Csináljatok kettesben több programot, ez egy kicsit talán megnyugtat téged is, hiszen több értékes/tartalmas időt tölthettek együtt és talán ez az érzékenységed is csak azért áll komolyabban fent most, mert az bánt, hogy még ezt a kicsi és igazából "tartalmatlan" időt sem töltitek együtt... Ha többet vagytok kettesben akkor talán ez megoldódna, mert kevésbé igényelnéd az online vagy sulis együttléteket, amikor igazán úgysem csináltok semmit, nem tudtok úgy beszélgetni sem, úgy megölelni vagy megcsókolni sem a másikat ahogy szeretnétek.


Ezt csak magamból kiindulva gondolom így, mert ha én eleget tudok találkozni a párommal KETTESBEN, akkor is érzékenyen érintenek ugyan a dolgok, de nem ennyire. :)

2012. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!