Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Boldogtalan vagyok mellette.

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt. Sajnos már elég régóta munkanélküli vagyok. Szeretnék gyereket, de párom egy éves munkaviszonyhoz köti. De ebben a világban ez nem olyan egyszerű és ezt ő nem érti meg. Álom világan él, azt hiszi mi sem egyszerűbb a munkahely keresésnél és találásnál. Ő nem munkanélküli, biztos helye van, fogalma sincs milyen nekem. Hiába mondom neki, hogy már ő sem fiatal (31 éves lesz, én 27 vagyok), és ennyi együttlét után aktuális lenne a baba, akkor is elvárja a munkaviszonyt. Én minden tőlem telhetőt megteszek és meg is tettem, de egyszerűen nem akar összejönni semmi. Akkor most mi lesz? Várunk a csodára? Várunk, hogy elteljen az idő felettünk és egyszer csak majd azt vesszük észre, hogy megöregszünk egymás mellett gyerek nélkül? Sokszor nagyon nem bírom már ezt a bizonytalanságot, depressziósnak érzem magam, nem tudom mit tegyek, szakítsak vele? Szeretem őt és ő is engem, de boldogtalannak érzem magam vele.
2012. jan. 1. 12:50
1 2 3
 21/22 Lifeishard ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Elhagyni ne hagyd el azért, mert mi azt javasoljuk. OK, hogy boldogtalan vagy, de ezen lehet változtatni, hiszen tudod az okokat, és azok között nem szerepel - állításod szerint - az, hogy nem szereted.

Legjobb cimborám golyóit rá - a magamét sose teszem fel, mert mi van, ha tévedek... -, hogy vannak barátaid, vagy legalább egy barátod. Csakúgy, mint hobbid. Próbáld meg lekötni magadat. Ha kell, beszélj a pároddal hogy néha igényed van rá, hogy elmenjetek valahová. OK, hogy nincs munkád, de egy séta, fagyi, biliárd stb. nem akkora összeg, ami nagyon odab@szna.

Próbáld a párod szempontját is megérteni; furán hangzik persze, hogy "feltételhez köti", de a "biztonság" (amire egy gyereknek is szüksége van szerintem) nem egyenlő az anyagiassággal.

Tudom, h nehéz munkát találni, édesanyámnak is fél évébe telt, de sikerült (mondjuk álláskeresés mellett is vállalt takarítást, diplomás létére, nem szégyen az), Neked is sikerülni fog, ha komolyan akarod.

"Úgy érzem, egy gyerek mindent megváltoztatna, a szerelmünket is megerősítené és lenne értelme az életemnek." Na, ez pedig szerintem egy tőről metszett baromság, de sajnos nagyon sok nő gondolja így, aztán persze rámegy a házasság és a gyerek az, aki rápacsál. Ha a Te életednek nincs értelme, a gyerekre akarod helyezni a Te életed, döntéseid, elszalasztott lehetőségeid stb. "súlyát"? Lehet, hogy sarkítok, de lényegében erről lenne szó. Ha értéktelennek érzed magad gyerek nélkül, neki milyen értéket adnál át? Először szerintem változtass picit az életeden, légy szociálisabb, esetleg szerezz munkát, ettől értékesebbnek érzed majd magad, a párod is pozitívabban áll majd a dologhoz, és akkor a gyerkőcnek is jobb lesz megszületni, a kapcsolatotok is többet "profitál" majd belőle.

A biológiai órád ugyan tényleg ketyeg, de aggódnod még nem kell. 30-on túl esetleg.

26/F

2012. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Kérdező! Te viccelsz? Ilyen kapcsolatba gyereket szülni, amiben boldogtalan vagy???? Én 29 éves vagyok és munkanélküli és valószínű hogy nem fogok soha gyereket szülni ebbe a világba! Te is jobban tennéd, ha munkát keresgélnél (tudom hogy szinte lehetetlen) és keresnél egy pár jó barátot! 27 évesen még amúgy is fiatal vagy, inkább próbáld meg az anyagiakat felépíteni, a gyerek nem olyan fontos még.
2012. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!