Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Boldogtalan vagyok mellette.

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt. Sajnos már elég régóta munkanélküli vagyok. Szeretnék gyereket, de párom egy éves munkaviszonyhoz köti. De ebben a világban ez nem olyan egyszerű és ezt ő nem érti meg. Álom világan él, azt hiszi mi sem egyszerűbb a munkahely keresésnél és találásnál. Ő nem munkanélküli, biztos helye van, fogalma sincs milyen nekem. Hiába mondom neki, hogy már ő sem fiatal (31 éves lesz, én 27 vagyok), és ennyi együttlét után aktuális lenne a baba, akkor is elvárja a munkaviszonyt. Én minden tőlem telhetőt megteszek és meg is tettem, de egyszerűen nem akar összejönni semmi. Akkor most mi lesz? Várunk a csodára? Várunk, hogy elteljen az idő felettünk és egyszer csak majd azt vesszük észre, hogy megöregszünk egymás mellett gyerek nélkül? Sokszor nagyon nem bírom már ezt a bizonytalanságot, depressziósnak érzem magam, nem tudom mit tegyek, szakítsak vele? Szeretem őt és ő is engem, de boldogtalannak érzem magam vele.
2012. jan. 1. 12:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%
Most őszintén, mire akarsz szülni? Megértem a párodat, már ne haragudj, de annak örülj, h nem rúg ki páros lábbal. Ő melózik, te meg követelőzöl? És még te akarod elhagyni? Sztem tedd meg, sokkal jobbat érdemel nálad. 34F
2012. jan. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha egy nő 27 évesen gyereket akar, az mért követelőzés? Bocs, kegyeg a biológiai órám... Szerintem az nem normális, ha egy férfi 30 év fölött nem akar gyereket. Látszik, hogy férfi vagy... És anyagias, akár a párom...
2012. jan. 1. 12:57
 3/22 anonim ***** válasza:
9%
Az elsőnek igazat adok. Aki akar dolgozni, az talál munkahelyet! El kell menni utcát söpörni legrosszabb esetbe és az is többet fizet mint a munkanélküli.
2012. jan. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Igaza van a párodnak,téged is meg lehet érteni,hogy gyermeket szeretnél,de nem célszerű bizonytalanságba...

1éves teljes munkaidős munkaviszonyra már lehet kapni gyedet v gyest...e nélkül csak pár ezer ft-os állami támogatást,ami nem hangzik túl jól..és ha jól tudom ha van sok munkaviszonyod,akkor is a maximum gyed/gyes az 70ezer ft kb(mégha 400.E ft-os fizud volt,akkor is!).

A párod már 31 éves,3 éve vagytok együtt,de meg sem kérte a kezed,össze sem vagytok házasodva.Nekem ez furcsa,bár ízlések és pofonok...Sokan mennek ki külföldre,mert ott még rosszabb melóból is el lehet éldegélni rendesen tisztességben,itt tényleg baromi nehéz!Van vmi szakmád?Szerintem mindenképp előbb dolgozz,a saját érdekedben,mert mi lesz ha egyedül kell lenned és ellátnod magad segítség nélkül...

2012. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Figyelj csajszi. Az amit a párod mond egy ésszerű dolog.

(Bár nem tudom mi ez az egy éves dolog, meg miért pont egy év...)

Még pár évet simán lehet várni azzal a gyerekkel. Először meglegyen a biztos anyagi körnezet, csak utána jöhet a baba.


De miért vagy vele boldogtalan? Azért mert még nem szeretné ha babá szülnél neki?



21F

2012. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Párom nem akar kimenni külföldre, nem akarja itthagyni a biztos munkáját. Én kimennék. Arra is gondoltam, hogy felköltözhetnénk Pestre, ott több lehetőség van, de ő erről sem akar hallani. Elvárja, hogy dolgozzak, de még sem segít semmiben sem. Most akkor hogy van ez? A másik meg, hogy tegyük fel egy vagy másfél év múlva sikerül elmennem dolgozni, de akkor még rá kell számolni, hogy letelik a minimum egy év. Hány évesek is leszünk? Ha fiatalabb lennék 3-4 évvel, nem érdekelne, várnék még, de párom is már 31 lesz. Ez aggaszt nagyon, semmi más.
2012. jan. 1. 13:03
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

teljesen őszinte leszek veled.

ha van munkahelyed, és szülsz,utánna amint lehet ki rúgnak,hogy ne legyen még egyszer ilyen.ha egyikőtök kereső, a másik kapja a családit,az elég ahhoz,hogy meg éljetek, attól függ, mekkora lábon akartok élni.

ha tényleg szeretitek egymást,szegényebben is szeretitek egymást,és gazdagabban is.de akkor derül ki igazán,amikor szegényebbek vagytok.

egy gyereknek nem kell több az első 3 évben, mint amit az állam ad neki.először is, ami a szülés után kell,azt a szülésért kapott összegből lehet álni.az utánna levő dolgok(pelenka,fürdető stb.)a majdnem 40 ezres családiból simán ki tellik,4-6 éves korig ovodában van,akkor nem kell anygon rá költeni+meg eszi a főt kaját is,szobatiszta,amire iskolás korú lesz lehet te is találsz munkát

tehát össze foglalva,ha így áltok neki,meg lehet oldani,és nem lesztek gazdagok,de szegények se.

ha meg vártok amunkára,lehet ki estek abból a korból,amíg könyen teherbe tud vágni.de nem biztos.+ezt vele kell meg beszélni,és ha így el magyarázod neki, akkor nem lesz ellenére,ha tényleg akar gyereket veled

2012. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Hm, szerintem hagyd ott, ez már rosszul kezdődik. Pont tegnap olvastam valamit, hogy ha gondolkodnod kell rajta mondj nemet. Na ott nem ez volt a helyzet, meg azért mindenre talán nem igaz, de szerintem egy gyerek pont hogy komoly dolog.


Oh most olvastam utolsó kommentet, szóval akkor a párod nem is akar gyereket, hát ümmm igaza van. Bizonytalan itt minden. Én Pont közmunkázók (és ezek szerint akkor nem vagyok szánalmas juhu^^). Na és van ott pl egy ex-kőműves csávó meg stb. az is arról dumált, hogy nem lehet így jövőre tervezni. Én még 20 elején vagyok, de még párt is nehezemre esik keresni (nem emiatt küldenek el, hanem eleve hagyom a dolgot), mert béna munkám van stb.


Persze beleszerelmesednék valakibe, lehet hogy elfeledkezem erről a tényről a lila ködben, de ha úgyis boldogtalan vagy mellette, akkor full felesleges. Szívás de jobban jársz ha inkább munkára koncentrálsz.

2012. jan. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Az egy éves munkaviszonyt azért várja el, mert akkor gyed-et kapok, ami több, mint a gyes. Azért vagyok boldogtalan mellette, mert nincs se munkám, se barátaim, vele sem lehet semmit csiálni, sehová menni. Úgy érzem, egy gyerek mindent megváltoztatna, a szerelmünket is megerősítené és lenne értelme az életemnek.
2012. jan. 1. 13:08
 10/22 anonim ***** válasza:
9%
Duma, duma, duma. Őszinte leszek, a párodnak baromira igaza van. Aki akar, az talál munkát KIVÉVE ha egész életében link volt, és nincs semmilyen normális szakmája. 27 éves vagy! Ennyi idő alatt akár két diplomát össze lehetet volna hozni, vagy mondjuk két, három OKJ-s képzést MINIMUM el lehetett volna végezni. És nem hiszem el, hogy így nem lehetne munkát találni. Továbbá, aki akar, az talál munkát. Lehet, hogy az a munka takarítás, vagy egyéb nem túl előkelő munka, de MUNKA! Megértem a párodat, én sem akarnám, egy ingyenélőhöz láncolni magamat egy gyerekkel. Továbbá nekünk nem ketyeg a biológiai óránk! Mi akár hetven évesen is nemzhetünk gyermeket, szóval ő ráér várni.
2012. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!