Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ismertek ilyen (polimer) csoportot az országban?
Elég hosszú a novella, tehát dióhéjban:
Olyan csoport, ahol egyszerre van többférjűség és többnejűség, ami nem azonos azzal, hogy a csoporton belül mindenki mindenkivel... Azaz nem promiszkuitás.
Pontosabban egy férfinak van mondjuk két felesége, és a két feleség közül az egyiknek még van egy, a másiknak pedig két férje.
Szerintem egy ilyen társadalom nem lenne működőképes. A legtöbb embernek borzasztó rosszul esne a tudat, hogy a partnere vele párhuzamosan mással is folytat szexuális életet, mert akkor felmerül benne a kérdés: lehet, hogy a másikat jobban szereti? lehet, hogy a másik jobb az ágyban?
Az a társadalmi modell, amit leírtál, nagyon idillinek hangzik, de sose fog megvalósulni. Minél nagyobb a társaság, annál több olyan személy lesz, aki a másiknál többet akar birtokolni, hiszen ilyen az emberi természet. Előbb-utóbb felszínre kerülnének az ellentétek, az emberek egymás háta mögött szervezkednének. Mindig lenne egy-két gyenge láncszem.
Ha minden ember egyformán rendes, becsületes lenne, akkor semmi probléma nem lenne a világon.
PoliAMORI. Amor. Szerelem. Világos?
Polimer, beszarok:DD
S léteznek, főleg az USÁ-ban ilyen csoportok, van róla egy-két dokumentumfilm. Hajrá, keress rájuk, én azt hiszem a Life Network jóvoltából láttam párat.
S bármilyen felvilágosult is volt ott mindenki, vagyis annak vallotta magát, felütötte a fejét a féltékenység.
A nevet nem én találtam ki, miért változtassak rajta?
Világos, hogy az emberek nem elég érettek erre. Egyébként semmi másra sem, ami nem a velejéig önző.
Amire te gondolsz, az a POLIAMORIA!!!!!
Polimer= ismétlődő egységekből, monomerekből felépülő nagyméretű molekulákat, melyekben az egységeket kémiai kötések kapcsolják össze.
Még jó, hogy az ilyen buta emberek nem tudnak érvényesülni.
Drága hozzászóló elolvasnád a novellát?
Aztán mocskolódjál.
Neked nulla az intelligenciád, kedves barátom.
Ugyanis az ilyen társadalomban nagy valószínűséggel bármelyik egyéntől bármelyik egyénhez el lehetne jutni házassági kapcsolatokon keresztül, ugyanúgy, ahogí egy darab műanyagnál, a kémiai kötéseken keresztül bármelyik atomtól bármelyi atomot el lehet érni.
Felfogtad?
A polyamory (poliamori) lehet csoportházasság is (és még más formái is vannak), amit a novella leír, az egyszerre többférjűség és többnejűség. (Amúgy köszönöm az információt.)
Jujj de rossz dologgal kezdtél példálózni! "ahogí egy darab műanyagnál, a kémiai kötéseken keresztül bármelyik atomtól bármelyi atomot el lehet érni.". Na ez akkora ökörség, hogy az csak na! Nem akarok belemenni a kémiába, de a kétatomos molekulákon kívül nincs olyan kötésrendszer, ami minden atomot mindegyikkel kapcsolatban tartana. Ez már az alap kémiánál megbukik, már a H2O sem jó példa erre, sem az NH3, sem egyéb más. A műanyagok pedig fényévekre vannak attól, hogy minden atomjuk kapcsolódjon az összes másikhoz!
Na, ennyit a kémiáról. Érdekes, hogy a csoport nevén kezdtünk el vitatkozni, de én szívesen folytatom, várom, hogy miért is polimer a nevük. Ugyanis amit te felhoztál érvként, az a fent említettekben megdőlt. Lehet, hogy a csoportban így működik, de akkor miért egy ahhoz nem hasonlító kémiai láncolat nevét kapta?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!