Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tegyem túl ezen magam?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem túl ezen magam? Csak értelmes hozzászólást várok!

Figyelt kérdés

A családban sok alkoholista volt, ezért én elvből elítélem és nem fogyasztok alkoholt! Tisztázzuk, nem nézem le azt aki iszik, csak mértékkel tegye!

Viszont itt a problémám forrása! Édesapám alkoholista volt és megverte anyámat! A mostani páromnál a világon nem találhatok jobbat de szereti a sört és a whiskey-t! És igen, néha napján talán hónaponta egyszer részeg. Ha látom egyszerűen a sírás fojtogat és rettegek,hogy mi lesz ebből! Sosem ütött meg és sosem beszélt velem csúnyán olyankor, de egyszerűen nekem rémisztő az egész! Vele próbáltam megbeszélni, de nem tilthatom meg neki,hogy ne fogyasszon alkoholt! Megbeszéltük,hogy csak akkor iszik többet ha én nem vagyok ott. De még a gondolattól is ráz a hideg. Egyik este véletlen több pohár sikeredett neki és láttam részegen.. Nem tudom elfelejteni! Teljes szívemből szeretem, nem akarom ott hagyni!!! De mit tudok tenni ez ellen? Hogy tudom orvosolni a rettegésem? Mert bízok benne tudom milyen.. De részeg ember... SEGÍTSETEK!


2011. dec. 13. 17:49
 1/4 anonim válasza:
Mond meg neki ha ö igazán szeret téged akkor legalább ennyit meg tesz érted hogy nem iszik többet a kelleténél
2011. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elítélem a mértéktelen rendszeres piálást. Sajnos velem is sikerült meg utáltatni a piát, sokszor voltam tanúja hogy mit művel az emberekkel.De a lényeg , hogy barátod felöli havi 1 részegség szerintem igazán belefér, valahogy neki is lazítani kell ( bár a lazítás ezt a módját soha nem értettem). Az alkohol nyilván mindenkiből mást vált ki, de a barátod nem lesz agresszív, nem hőbörög szóval szerintem nincs miért aggódnod.
2011. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 13. 18:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Megértem a rémületedet, és a párodnak is tiszteletben kellene ezt a félelmedet tartania, hogy már volt rossz tapasztalatod, és tényleg nem előtted berúgnia. De ha már előfordul/t ilyen, gondolkodj el, hogy viselkedett részegen? Általában 'előjönnek' az ember mélyebb tulajdonságai. Próbálj abba kapaszkodni, hogy akkor sem viselkedett veled rosszul és nem bántott, és tudod, hogy nem rossz ember, szóval nyugtasson ez a tudat. Hány éves a párod? Talán előbb-utóbb kinövi, hogy berúgjon, és elég lesz neki az, hogy néha-néha mértékkel iszik. Esetleg ha együtt vagytok és iszik, a második pohár tömény vagy a 3. üveg sör tájékán finoman szólj neki, hogy ne igyon többet (ha társaságban vagytok, persze ne mindenki előtt, hanem hívd félre). Amúgy beszélj vele még egyszer erről, hogy nem akarod korlátozni, és tudod, hogy bízhatsz benne, de neked ez ijesztő, és legyen rád egy picit tekintettel emiatt.
2011. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!