Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges, hogy életünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy életünk végéig együtt legyünk?

Figyelt kérdés

A párommal 1 éve vagyunk együtt, én 16, ő 18 éves. Nagyon szeretjük egymást a kezdetektől fogva, sok időt töltünk együtt kettesben és társaságban is.A barátaink szerint is szép pár vagyunk,egymásnak lettünk teremtve. Mindenben megértjük egymást, és ha tudunk segítünk. Azt szeretnénk, hogy a kapcsolatunk kiállja az idő próbáját, és együtt öregedhessünk meg. Mindkettőnknek ez az első komoly kapcsolata, egymásnak adtuk a szüzességünket is.

Eddig minden szép, és jó, de sokan vannak, akik arról beszélnek, hogy " áhh, ez csak tiniszerelem, nem tart sokáig, 1-2 év és elmúlik, ne tervezzük együtt a jövőt."

Én bízom abban, hogy a rosszakaróknak nincs igazuk, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.:)


2011. szept. 19. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem akarok nektek rosszat, de tapasztalatból mondom, hogy a szkeptikusoknak van igazuk. Ugyanis ti jó eséllyel változni fogtok, az életetek is, a szerelem pedig előbb-utóbb elmúlik. Van ellenpélda is, de marha kevés.
2011. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:) Egy kicsit elszomorít amikor erre gondolok, dehát kitudja mit hoz a jövő. Bízom abban, hogy mi ellenpéldák leszünk.:)
2011. szept. 19. 17:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolatban soha ne azzal foglalkozz, hogy vége lehet egyszer. Ha vége lesz, akkor majd foglalkozol vele eleget, de addig csak élvezd.
2011. szept. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Ha megteszel mindent, hogy a kapcsolat ne a te hibádból menjen tönkre (és ez itt most nem megalkuvást, behódolást, vagy az önálló személyiség feladását jelenti) akkor ha a saját hibájából hagy el téged a párod: nem is érdemelt meg téged, vagyis eleve rosszat választottál. Ez legfeljebb néhány éven belül úgyis ki fog derülni. Mármint hogy kiállja-e a kapcsolatotok az idő próbáját. Ha esetleg nem állná ki: másvalakit kell keresned. Még akkor is fiatal leszel, nem veszítesz semmit. Tanulni meg úgyis mindig csak a saját hibájából tanulhat leginkább az ember. Vagyis a képlet egyszerű: törekedj arra, hogy mindent kihozzál ebből a kapcsolatból, ami csak kihozható. Tedd boldoggá a párod, és közben azért vizsgáld a válaszreakciókat, a saját érzéseidet is: hogy ő is boldoggá tesz-e téged. Ha már nem - és nagy erőfeszítések árán sem menthető a kapcsolat - akkor azonnal ki kell lépni belőle, mert minden nappal csak egyre többet veszít az ember. Sőt, mindketten egyre többet veszítenek. Ha a szeretet mellett okosan is jársz el, vagyis okosan tudsz szeretni: akkor semmiképpen nem veszíthetsz. A fő szabály:Bizalmat pedig mindig csak az iránt táplálj, aki a bizalomra érdemes. Ilyen egyszerű.
2011. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Naiv kamaszok vagytok még. Jó esetben se lesztek tovább együtt néhány évnél... A párom meg annyira elcsépelt szó, főleg egy 16 évestől...
2011. szept. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm, hogy írtál, én igyekszem mindent megtenni ( és úgy érzem, hogy ő is).Remélem ez nem fog megváltozni..részemről biztosan nem :)
2011. szept. 19. 17:31
 7/12 A kérdező kommentje:

*utolsó előtti


Utolsónak: Miért is lenne elcsépelt? Szerintem mindegy, hogy "barátom, szerelmem vagy párom". Nem ez a lényeg, és a kérdés sem erről szólt. A pesszismista hozzászólásod...mivel én kérdeztem véleményt nincs bajom vele. Remélem nem lesz igazad.

2011. szept. 19. 17:34
 8/12 anonim ***** válasza:

akik azt mondják, hogy úgysem maradtok együtt örökké, azok nem rosszakarók feltétlenül, csak reálisak. nagyon ritka, hogy valaki már 15 évesen megtalálja az igazit, és általában a tiniszerelmek tényleg szakítással végződnek, és inkább csak fel akarnak titeket készíteni arra, hogy ha esetleg vége, akkor ne menj a Dunának:)


persze, nem úgy kell hozzáállni, hogy úgyis vége lesz, inkább élvezd hogy most nagyon jó.


de azt is tudnotok kell, hogy nem vagytok felnőttek. tinik vagytok, akik változnak, érnek, és előfordulhat, hogy 18 évesen arra döbbensz rá, hogy rohadtul más ember vagy, mint 15 évesen, és a barátod is egy idegen, nem az, akibe beleszerettél.


soha ne mondd, hogy soha, ez a legfontosabb. most még szereted, de lehet, hogy 10 év múlva bánni fogod, hogy nem élted ki magad, egy fiúnál "leragadtál", nincs más tapasztalatod. szóval nem tudhatod. azt javaslom, hogy élvezd, amíg lehet és amíg jó:)

2011. szept. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Teljesen igazad van abban, hogy ne gondoljak arra, hogy vége lesz.:) Legjobb lesz, ha a mának élek, és kiélvezem a kapcsolatunk minden percét. Akármeddig is tartson az...:)

2011. szept. 19. 18:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Maximum egyikőtök élete végéig.

Jósolgatni meg mi értelme? Vagy együtt maradtok addig, vagy nem, majd elválik.

2011. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!