Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem vagyok szerelmes a páromba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok szerelmes a páromba. Felvetődött az összeköltözés, közös jövő kérdése. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl fiatal férfi, nemrég múltam 30. Kb. 1 éve vagyunk együtt a párommal. Korábban barátok voltunk és jól megértettük egymást. Egy vidám buli alkalmával összejöttünk.

A kapcsolatot élvezem vele, de sajnos érzem, hogy nem vagyok szerelmes. Jókat tudunk beszélni, sokat kirándulunk, utazunk együtt, megértő és pár komolyabb hullámvölgyön is sikeresen túljutottam a segítségével, amelyek korábban alakultak ki. A szexuális életünk is rendben van, azt hiszem ennyire még egy lányra sem sikerült korábban ráhangolódnom.

Viszont hiányzik a szerelem és úgy érzem, hogy sem az összeköltözés sem a közös élet nem működne.

Tartok attól, hogy egyszer beleszeretek egy másik lányba és akkor ez az egész megváltozik.

Azt szeretném tudni, hogy voltatok-e hasonló helyzetben és miként döntöttetek a "hogyan tovább" kérdésben?


2011. szept. 16. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

A szerelem hülyeség. Lehet találsz valakit, akit majd imádsz, de amikor elmúlik a fellángolás, azon veszed észre magad, hogy: "hű baszus, semmi közös nincs bennünk, mit keresek én mellette". És mész a következőhöz. Viszont, ha itt van ez a lány, akivel nagyon jól megérted magad, minden jó vele, sokat segit neked, akkor rátaláltál egy olyan emberre, akire rábizhatod magad. Gondolkodj racionálisan. Tedd félre a szerelmet és kérdezd meg magatól, hogy a rózsaszin köd nélkül is boldog vagy ezzel a lánnyal? Ha igen, én inkább kitartanék egy ilyen lány mellett, mit akibe fülig bele vagyok esve, mert az ilyenekben általában mindig csalódtam, megbizható lányt meg még nem találtam.


22F

2011. szept. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évig voltam a barátommal, és a kezdeti lángok elmúltak elég hamar, de úgy voltam vele, hogy mivel nagyon jól megvagyunk, nem szabad szakítanunk. De aztán teltek múltak az évek, és én is folyton azon szorongtam, hogy mi lesz a jövőben, mert már szerelmes nem vagyok, és éreztem, hogy nem fog működni a közös életünk. A kételyeim ellenére összeköltöztünk, de nem működött a dolog, és szakítottunk.

Ha csak az tart vissza téged a szakítástól, hogy 30 éves vagy, akkor ne maradj vele együtt, mert még nem vagy elkésve a párválasztás terén. Ha mindig azon fogsz szorongani, hogy nem vagy szerelmes, és nem is igazán voltál, akkor hidd el, saját tapasztalat, hogy előbb-utóbb történni fog valami! Ha nyugodt szívvel vele tudsz maradni, csak akkor maradj vele, mert különben őt is becsapod. Én is erre gondoltam, amikor vége lett, hogy nem hazudhatok magamnak és neki is. Az igaz, hogy a kezdeti óriási lángok lecsitulnak, és valami szeretet-szerelem lesz belőle előbb-utóbb, de én sem éreztem, hogy le tudok mellette horgonyozni (valószínűleg azért, mert a kezdet kezdetén sem voltam igazán szerelmes).

2011. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy gondolom hogy a leírtak alapján jól meg lehettek egymással szerintem és ami a szerelmet illeti igaz hogy fontos dolog de az csak egy múló dolog,ami maximum 3 évig tarthat és utána a nem biztos hogy jól kijöttök az illetővel...Tehát neked kell döntened hogy egy mindent el söprő szerelem ami csak ideig óráig tart vagy pedig egy stabil biztos kapcsolat...ezt neked kell tudnod.Persze az is lehetséges hogy a mindent elsöprő szerelemből egy ennél is jobb kapcsolat lesz mint ami a jelenlegi,én egyenlőre maradnék vele és majd meglátod hogyan alakulnak a dolgok.De ugyanakkor úgy gondolom hogy ha már ilyen kérdések felmerülnek benned,akkor nem hiszem hogy ő lenne az igazi számodra...Azért ezen is elgondolkodnék a helyedben.
2011. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Ja most látom hogy össze is költöztetek volna,hát én nem költöznék így össze szerintem,nekem ez nagyon barátság szagú dolognak tűnik...
2011. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
En csak néhány evvel vagyok idősebb nálad és az a véleményem, hogy feltétlen oszd meg vele is ezeket az érzéseket - talán így is bevállalja a kapcsolat folytatását, ha pedig nem akkor legalább tisztán lát (jobb így még akkor is ha fájdalmat okozol neki most, mintsem pár év múlva amikor tegyük fel belebotlasz egy olyan lányba aki elnyeri a szíved tetszését). F33
2011. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Igy ne koltozz ossze senkivel, es ne hallgass azokra, akik azt mondjak, hogy gondolkodj racionalisan, " a szerelem elmulik bla bla" Ha igaz szerelem, akkor nem mulik el, es az nem jo kezdet amugy se, ha mar most azon gondolkodsz, hogy mi van ha beleszeretsz egy masik lanyba.

En voltam hasonlo helyzetben, ossze is koltoztem a parommal, mert most igy visszanezve, feltem, hogy nem talalok senki mast,de vegig ott motoszkalt az agyamban ugyanez a kerdes. Mi van, ha most talalkozom valakivel, akibe tenyleg igazan beleszeretek. Ugyhogy 4 ev utan szakitottunk.

2011. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szervusztok!


Egy hónap elteltével sikerült elmondanom a páromnak azt, hogy nem vagyok szerelmes belé.

Nem volt egyszerű beszélgetés, de örülök, hogy sikerült ezt megtennem. Most a beszélgetés után elég komoly lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy fájdalmat okozok neki. Úgy döntöttünk, hogy egy darabig nem találkozunk és ez a külön töltött idő választ ad a "hogyan tovább?" kérdésre.

Sok okos dolgot felhozott a párom, melyek között egy fontos általam megfogalmazott is szerepelt: lehet-e boldog kapcsolata valakinek szerelem nélkül? A kapcsolat a szerelemre épül-e vagy sem?


Emésztem egy keveset a kialakult helyzetet, aztán újra összeülünk és döntünk. A párom úgy érzem, már döntött: ő folytatni szeretné a kapcsolatot és elmondta, hogy szerelmes. Azt mondta ez nem az az intenzív szerelem, mint amit az ember 18 éves fejjel él meg, hanem sokkal mélyebb és kevésbé alapszik a külső vonzalmon, mint a belsőn.

Ha véglegesen döntöttem, még jelentkezem.

2011. okt. 24. 12:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Na? Kíváncsifáncsi vagyok :D
2011. dec. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Nálam ez súlyos morális kérdéseket vetne fel abban az esetben, ha én veled ellentétben szerelmes lennék beléd. Nekem ez nagyon érzékeny pontom, mert velem is ugyanezt csinálta az exem. És nem azért vagyok rá a mai napig iszonyú dühös, mert nem szeretett belém (mert ez ugye nem varázsütésre megy) hanem mert ez így egy érzelmileg alárendelt szerepbe kényszerített engem mint a szerelmes felet és nem tárta fel az elején, hogy bocs bébi, ez nem fog működni, mert nem szerelemmel szeretlek. Normális párkapcsolatban pedig kiegyenlítettek az érzelmi viszonyok. Az pedig igen gyenge érv, hogy a szerelem így is úgy elmúlik, mert ne haragudj, de nonszensz, hogy olyannal vagy együtt, akibe soha nem is voltál szerelmes. Mert nem mindegy! A párkapcsolat dinamikájához tartozik, hogy van egy lángoló, szenvedélyes, emésztő időszak, aztán ez átalakul egy csendes, elmélyült szeretettel teli szakaszba, amikor már bizonyosságot szereztünk, hogy az illető az igazi. Ha hiányzik a szerelmes, őrült szakasz, akkor az olyan mintha konkrétan szarból akarnál várat építeni (már elnézést a képiségért). Ha helyesen akarsz cselekedni, akkor ezt a lányt most elküldöd magadtól, ha eddig még nem tetted meg, mert amíg vele vagy, végig reménykedni fog, hogy időközben hátha veled is megtörtént a csoda és belészerettél. Ha pedig Ez egy év alatt nem történt meg, akkor nem is fog soha. Azt mondod, hogy szereted ezt a lányt mint embert; akkor add meg hát neki a lehetőséget (és nem mellesleg magadnak is) hogy megtörténjen az igazi nagy találkozás egy olyan emberrel, akivel kölcsönös szerelmen alapuló kapcsolatotok lehet.


26 N

2012. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasonló szituban: ideális társ, minden rendben van, lehet vele építgetni, mert ő is úgy gondolkozik, ahogy én, ráadásul előre tesz mindenben engem.


De a szerelem intenzívebb/mélyebb érzése olykor hiányzik.

HA nagyon őszinte akarok lenni, akkor inkább generálok egy elérhetetlen szerelmet magamnak... Tudom, hogy ez nagyon rossz dolog.

De én őt is szeretem, ezért vagyok vele, csak épp hiányzik ez a dolog. A másik oldalon meg minden ás ott van benne , ami fontos egy társban. ÉS képtelen vagyok eldobni csak úgy.


Kíváncsi lennék, hogy mi történt azóta..

26N

2017. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!