Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor mond ilyet egy férfi?

Figyelt kérdés

’ Egyszer voltam szerelmes, de nem is akarom többet átélni’


Barátom mondta apámnak,- aki próbálta kipuhatolni az irántam való érzéseit-, és ez volt a reakció. Hogy nem szerelmes, egyetlen egyszer volt az életében, de nem is akarja még egyszer megtapasztalni. Eddig is tudtam, hogy nem szerelmes, ’csak’ szeret, és ragaszkodik hozzám, mégis rosszul esett újból hallani. Erről a régi dologról csak annyit tudok, hogy nagyon odavolt a lányért, de nem történt köztük semmi, számára csalódás volt az egész történet. Érdekelne, hogy amikor Ti, férfiak ilyen kijelentéseket tesztek, azt mennyire gondoljátok komolyan, illetve mennyire negatív ez a hozzáállás az aktuális barátnőtökre nézve? Mert én úgy gondolom, hogy az a bizonyos ’se hall, se lát szerelem’, amikor minden egy bizonyos illető körül forog, és az egész szervezet lázban ég, és ez az érzés már-már akadályoz a mindennapi teendőkben, elveszti az ember a józan eszét, szétesik, állandó függésben él..az nem feltétlenül hasznos és tartós, és nem biztos, hogy sok érzelmi alapja van. De ha szeretek valakit, mert ismerem, tisztában vagyok minden jó és rossz tulajdonságával, és ezzel együtt elfogadom, és kitartok mellette, az sokszor ezerszer többet ér, mint egy intenzív fellángolás, ami mindennél erősebbnek tűnik. Azt akarom ezzel mondani, hogy szerintem nem mindig bántó a mondat, hogy ’nem vagyok beléd szerelmes’, mert attól még mélyebb, és valósabb kötődés lehet a háttérben. Jól gondolom, vagy ez csak önáltatás?

A másik pedig, hogy tudom, hogy ez a srác(akivel immár 9 hónapja együtt vagyok-távkapcsolatban) , lezárta a szíve egy bizonyos részét, és tudatosan próbál bizonyos távolságot tartani , gondolom ez a régi csalódás hatására alakult ki benne. Mit lehet tenni annak érdekében, hogy bízzon bennem, hogy MERJEN igazán szeretni, görcsök és félelmek nélkül? Hogy lehet feloldani ezt a falat, amit annyi férfi kiépít magában , hogy ne kötődjön senkihez és semmihez?mert fél az elvesztés fájdalmától, és inkább lemond a szerelemről, és elfojtja magában a kialakulóban lévő érzéseket..

19/l


2011. szept. 11. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Írd le rövidebben légyszi én ezt el nem olvasom
2011. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 asdface ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok gyerekes, de én szeretem a "szerelmes" érzést,szélsőséges vagyok szerintem, mert ha szerelmes vagyok, akkor a bizonyos "csőlátás" jön elő,de ha ez a valaki megbánt, akkor nagyon tud fájni.Egyszer fent,egyszer lent.Ha engem kérdezel mint férfi embert, akkor azt mondanám, hogy a barátod fél.

Sok dolog lehet itt, pontosan nem tudom leírni, mert nem ismerem a srácot.

Lehet apád előtt akart férfi lenni,azért mondott ilyet.

Az biztos, hogy az érzéstől fél, amit egyszer átélt és soha többet nem akarja megtapasztalni.

Nem akarok általánosítani,de szerintem , hogy csak szeret ilyen nincs.

Én úgy vélem, hogy magának se vallja be,hogy szerelmes beléd.

Egy férfit a tettei határozzák meg.Most csak arra gondolj, hogy miket tett érted és még egyszer kérdezd meg magadtól, hogy szerelmes beléd vagy "csak" szeret.

23/f

2011. szept. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A másodiknak köszönöm! Nekem is volt egy ilyen gondolatom, hogy magának sem akarja beismerni. Annyit mondhatok, hogy soha nem voltam biztos semmiben, ami az irátam való érzéseit illeti, de valószínűleg ebben erősen közrejátszott a kishitűségem, miszerint én nem lehetek elég senkinek, főleg nem egy ilyen srácnak. Nem könnyíti meg a dolgomat az sem, hogy nagyon zárkózott, és nem a szavak embere, inkább gesztusokkal, nonverbális kommunikációval érezteti, hogy fontos vagyok neki.És nekem sajnos ez nem elég, mert nem tudom egyértelműnek venni, nekem szavak kellenének..Persze nem arra gondolok, hogy állandóan ömlengjen, csak néha-néha egy-egy odaillő mondat nagyon jót tenne a lelkemnek. Egy barátnőm mondta múltkor, hogy biztos lehetek a szerelmében, mert már maga a tény, hogy kb. 250 km-t (kb 3 órát) utazik miattam, és alkalmanként 5 rongyot költ az útra-már önmagában is bizonyítja, hogy odavan értem. Szeretném én is így felfogni, csak elég nehéz, miután ilyeneket hallok tőle..még ha nem is célirányosan nekem mondja, akkor is fáj.
2011. szept. 11. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem akarok bántó lenni, de szerintem nagyon elvakult, szubjektív vagy. Értem mire gondolsz és nem akarom itt az eszet ontani de ha nem képes azt mondani hogy szeret neked, vagy annak, aki téged nagyon szeret - apukádnak, akkor szerintem nem ér sokat a kapcsolat. Ha szeret csak nem tudja, akkor a szerelme nem elég erős, vagy szintén - nem elég értékes. sokféle szerelem van, sokféle szintü. az igazi szerelem szerintem, nem ilyen. Abba az is beletartozik, hogy az ember vállalja. a dolgokat mindig lehet bonyolítani, de nem érdemes, mert nem sül ki belőle semmi. Beszélj vele őszintén! Mondd meg neki, ha nem szeret, vagy ezt nem tudja kimondani, akkor a kapcsolatotok neked nem elég. Beszéld ezt meg vele. Mert tudod ha beléd nem szerelmes, majd másba lesz egyszercsak! és akkor a mély, szenvedélymentes szeretete me, lesz elég - neki.

Azt meg légy szíves verd ki a fejedből, hogy szerelem nélkül kapcsolatban lenni érdemes. ne értékeld magad ennyire le. az igazi szerelemnél semmi sem lehet mélyebb.

2011. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha ő nem meri bevallani magának hogy szeret téged,vagy nem veszi észre, akkor a srác nem 100-as, bocsi... ennél több romantikát, lovagiasságot, bátorságot várj egy fiutól!

de a lényeg: beszélj vele őszintén. mint mindent ezt is meg kell beszélni!

2011. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egyet értek a 18.57-es válaszolóval!

Leírom röviden a saját történetemet:az exem mindig azt mondogatta hogy ő engem nagyon szeret,de nem szerelmes.Hasonló okokból mint a Te párod,szakítottunk.Most szerelmes,egy olyan lányba(külsőre) mint az a szerelme aki miatt ezt mondta.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy a Te párod is az exét szereti,hanem azt,hogy ez nem egy tartós dolog.

Szerelem nélkül lehet együtt lenni valakivel,de nem sok értelme van.A szerelem csodálatos dolog,amit meg át kell élni mindenkinek.

Szerintem beszélj vele,valahogy vezesd rá ezekre a dolgokra.

Sok sikert!Szorítok!

2011. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!