Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm 8 hónappal ezelőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm 8 hónappal ezelőtt megcsalt, amit most vallott be. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy jól működő párkapcsolat, az elején egy-két, mind a kettőnknek köszönhető hullámvölggyel. Összeszokás, illetve a dolgok komolyodása, mind a kettőnknek kvázi új helyzet volt. Az egyik hullámvölgy során, amely tavaly decemberben történt, megcsalt, ráadásul egy olyan személlyel, akit személyesen ismerek (aka ismerős). Elmondása szerint akkor már nem gondolta volna, hogy lesz még jövőnk. Mindettől függetlenül akkor mi még egy pár voltunk változatlanul, nem mondta azt, hogy legyen vége, vagy szüneteljünk. A mélypontot én is éreztem, de azt gondoltam, hogy majd összeszedve magunkat sikerül belőle kikecmeregni, ami amúgy tényleg sikerült, azóta is boldogan vagyunk, szerelmesek vagyunk egymásba.


Tegnap feljött hozzám, és azt mondta, hogy tiszta lappal akar kezdeni, és tartozik egy vallomással, elmesélte, hogy mi történt. Nem akartam elhinni, ugyanis abszolút nem ilyen jellem, lelkiismeretes, nem nézné ki belőle az ember.


Jelen pillanatban roncs vagyok. Napok óta nem eszem, hányok, és rosszul vagyok. A kapcsolatunk akkor mélyponton volt ugyan, de nem ezt érdemeltem volna úgy gondolom. Számtalanszor megcsalhattam volna, de soha nem tettem, mert szerettem és mert úgy gondoltam, hogy megbízhatok benne. Ami leginkább bosszant az a személy, akivel megcsalt. Közös ismerős, ráadásul jelenleg az ő (felesége és gyereke is van) lakásukban bérel egy szobát.


Most akárhányszor rágondolok, semmi más nem jut eszembe, mint az, hogy a pasi rajta fekszik és...


Természetesen ő is nagyon ki van borulva. Szeret, ez nem kérdés, másképp nem mondta volna el. De ez alapjában véve kevés...


Ötlet, tanács, tapasztalat?


2011. aug. 23. 16:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Ezen a hullámvölgy dolgon nem tudok túllépni:D Mi az, hogy az elején hullámvölgy van egy kapcsolatban? Az elejének arról kell szólnia, hogy senkivel és semmivel se törődve örülünk az egymásnak és a kapcsolatnak. Hullámvölgy az elején.. komolyan nevetséges. Kedves kérdező, a hullámvölgy évek óta tartó kapcsolatokban szokott elő jönni, mikor felszínre kerül a realitás a szerelem csökkenésével, nem a kapcsolat elején, ezt jól vésd az agyadba. Egy ilyen kétszínű, sunyi nőt meg egy percig ne sajnálj, aki már az a kapcsolat elején "hullámvölgyre" hivatkozva mással kúratja magát. Vedd elő a jobbik eszed!


25 N

2011. aug. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Ja és küldd el a fenébe stílusosan azzal, hogy kezdj édes drága szívem mással tiszta lappal:))) Legyél férfi!
2011. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Hullámvölgyek lehetnek, de ezek nem csak érzelmi intenzitásokat takarhatnak magukban, hanem személyiség-fejlődést, alapvető személyiség változást. Másik közelségének a megszokása, stb. sok embernek ezek alapvető dolgok, de akinek még nem volt hosszútávú kapcsolata, vagy korábban is bántották, annak nem.
2011. aug. 23. 17:47
 14/31 anonim ***** válasza:
Dugd meg még egyszer utoljára de kegyetlenül, aztán szakíts vele.
2011. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Akkor magyarázd csak a csaj bizonyítványát, sőt azt is beszéld be magadnak, hogy te vagy a hibás, amiért megcsalt. Jó, tegyük fel, hogy hullámvölgy volt már a legelején, mert látszik, hogy ez a mániád: tisztességes szerinted, ha valaki ahelyett, hogy elmondaná, hogy valami baja van, félrekefél? Ha ezt te képes vagy lenyelni, akkor te egy reménytelen eset vagy. Máskor is meg fogja veled tenni, mert tudni fogja, hogy veled meg lehet tenni...
2011. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, nem igazán értek egyet az előttem szólókkal (egy-két kivételtől eltekintve). Csak azért, mert az ember rossz döntéseket is hoz, még nem jelenti, hogy rossz ember lenne. Ha alapvetően nem ilyen a lány, akkor azért nem kell leribancozni, mert elborult pillanatában nem a helyes döntést hozta meg. Nem azt mondom, hogy bocsánatos bűn, amit csinált, de az vesse rá az első követ, aki nem hibázott még soha életében.

Azt meg aztán ne gondolja senki, hogy 8 hónapig ennek a csajnak nem volt lelkiismeret-furdalása... :D

Komolyan, ha nem titkolózott volna, hanem mondjuk 8 hónapig kemény fizikai munkát végzett volna, most mindenki tisztelné a kitartásáért. Márpedig ahhoz, hogy egy ilyen dolgot 8 hónapig magában tudjon tartani, nem kis kitartás kell. Nem véletlen, hogy elmondta, a helyében én is feladtam volna a küzdelmet a titokkal.

Attól függetlenül, hogy igaznak tartom a mondást: "Akkor higgy nőnek, ha ló legel a sírján!", még nem gondolom, hogy az aki hibát vét, nem érdemel megbocsátást. Egyedül Te tudod eldönteni, hogy képes leszel-e vele ezek után boldog lenni, ha a válasz igen, bocsáss meg neki és építsétek új alapokra a kapcsolatot. Ha nem, akkor is bocsáss meg neki, de rakd ki. Segít, ha leülsz és elképzeled milyen lesz fél év múlva együtt. Sok dolgot elárul, hogy milyennek képzeled a jövőtöket. Remélem segítettem.

2011. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

18:53

Még a végén a csajt kell sajnálni, hogy megcsalta nem?:D

Szegény csaj nem bocsájtják meg, hogy megcsalta a párját, még ilyet...

Fordított esetben persze nem ezt írnád, a nőknek mindent lehet mi?

21f

2011. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ember követ el hibákat a párkapcsolatban, de a megcsalás nem egyszerűen hiba, hanem ÁRULÁS, a másik teljes semmibe vétele.
2011. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Ja és az még külön ocsmányabb a helyzet, hogy ezt egy nős, gyerekes pasassal tette, akit ráadásul a bizalmasod (hiszen kiadtad neki a lakásod szobáját). Nagy lelkiereje van a csajnak, hogy 8 hónapig képes volt titkolni... ez nem lelkierő, hanem sunyiság. Akkor lett volna lelkiereje, ha azonnal színt vall. Nézd kérdező, a párunk a lelki tükrünk: mennyire szereted saját magad, milyen az önbecsülésed. Ha ezek után visszafogadsz egy ilyen "nőt", saját magadat köpöd szembe. Remélem, érhető volt.
2011. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

19:00

Nem azért kell megbocsátani, mert a csaj megérdemli, hanem mert szar úgy élni, hogy utálsz valakit. Magadat nem érdemes büntetni.

Nem sajnálom a csajt és nem is igazán értem, mi alapján gondoltad, hogy így van.

Fordított helyzetben is voltam már, de képzeld, túléltem. Szerencséjére a párom is. Az egész azon múlt, hogy tudtam, mennyire fontos nekem és nem akartam elveszíteni. Nem légből kapott ötleteket adok, hanem a saját tapasztalataimat osztom meg. Mikor megtudtam, hogy megcsalt, elképzeltem a jövőnket és tudtam, hogy ő az, akivel szívesen nevelném a közös gyerekeinket. Megcsalás ide vagy oda, ő egy jó ember, aki megérdemli a szeretetem. A bizalom már más kérdés, de idővel ki lehet újra érdemelni.

18:53 voltam.

2011. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!