Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez elég ok a szakításra?

Figyelt kérdés

Huszonévesek vagyunk, három hónapja vagyunk egy pár. Egy ideje már tudom, hogy nem vagyok szerelmes belé, de úgy vagyok vele, a szerelem később is megjöhet, illetve anélkül is lehet élni egy kapcsolatban, ha kölcsönös megértésen, tisztelen alapul.

Sokkal inkább nagyobb bajnak tartom, hogy úgy érzem nem áll mellém a bajban, emiatt nem tudunk társak lenni. Sajnos történt egy haláleset a családban tegnap reggel. Megírtam a barátomnak, hogy mi történt, ő visszaírt, hogy sajnálja, de azóta is ennyi. Nem az lenne a normális, hogy megkérdezné, hogy érzem magam, esetleg felajánlaná, hogy segit valamiben? Én forditott esetben biztos így tennék! Tudom, hogy 3 hónap nem sok idő, de szerintem ennyit azért el lehetne várni..


2011. júl. 8. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez alap, három hónap után is, szerintem.

Ha nem vagy belé szerelmes, akkor nincs mit tenni, véget kell vetni a kapcsolatnak. Huszon éves vagy, nem negyven. Még sok esélyed van új párt találni. Ez még a lángoló szerelem ideje, nem a kölcsönös megértésé. :) Szerintem.

2011. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én elég oknak tartom azt, amit az elején írtál. Fiatalok vagytok, ha most nincs szerelem, mit vártok később.


Egy halálesetet (egyébként részvétem), sokak nem tudják jól kezelni, ill. nem tudják, mi lenne jó a másiknak. Van ugyanis olyan, aki úgy gyászol, hogy elvonul, más meg inkább kibeszélné a fájdalmát, de egy kvázi kivülálló bizonytalan, hogy mivel tehet jót.


Mondom, én szakítanék vele, de a szerelem hiánya miatt.

2011. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?


Ha így érzed, ahogy írtad, akkor szakíts vele, ilyen egyszerű.


Barátnőm azért szakított a barátjával (1 hét után!!!), mert nem volt hajlandó elmenni vele a srác strandra.

Nevetséges, de ürügy mindig van bármire.

2011. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szerelem hiánya miatt nem érdemes folytatni. 3 hónap után azért valamit kellene érezni már.
2011. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy ő is ugyanígy érez irántad, mint te iránta. Nem tartja igazán fontosnak, hogy kiálljon melletted a bajban, mert nem érzi azt a "kötődést", ami erre rávinné. Nem feltétlenül elég a tisztelet és kölcsönös megértés egy ilyen helyzetben.


Szerintem ez MÉG nem ok a szakításra(igaz, te nem vagy szerelmes), de ha nem változik, nem áll melletted, ha szükséged lenne rá, akkor már baj van. Ha nem szereted, nem biztos, hogy szeretni is fogod. Én még várnék egy kicsit, hátha változnak a dolgok.

2011. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem ok a szkításra. Nem ismeritek egymást még elég jól, lehet nem tudja, hogy reagáljon ilyen helyzetben, nem tudja, hogy lelkizős vagy-e vagy sem...érted, hogy értem. Én spec. a legjobb bnőmnek se tudnék mit mondani, nem azért mert tapló vagyok, csak...nem tudom...talán szociálisan kevésbé vagyok érzékeny mint mások, nem tudom kezelni ezeket a helyzeteket. Lehet ő is így van vele.

Mondd meg neki normális hangnemben, hogy mit érzel, mit gondolsz és onnantól tudni fogja, hogy ez nálad így működik.

21/L

2011. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem túl komplikálod a dolgod. Nem nem kötelessége 3 hónap után, az abszolut nem idő. És mit szeretnél, hogy veled együtt sírjon? Lehet ő meg pont az gondolja, békén hagy. Hátha neked arra van szükséged. A szerelem az pedig nem fog hirtelen belédütni, még ha úgy gondolod is. Te elvárod tőle hogy odafigyeljen rád, közben te meg belehazudsz a szemébe, hogy szereted. Gratulálok. Előbb néz magadba. Másban a szálkát magadban a gerendát.
2011. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

15.53!

Természetesen nem várom el, hogy sirjon velem, de azt igazán megkérdezhetné, hogy vagyok!

Azt meg nem tudom miből gondonlod, hogy belehazudom a szemébe, hogy szerelmes vagyok belé...Soha nem hazudnék ilyenben!

2011. júl. 8. 16:03
 9/17 anonim ***** válasza:

Az első pont 15:53-nál. Nem ismeritek még egymást annyira, hogy ez alapján kijelenthesd: bunkó.

A másik ügy: huszon mennyi? Mert ha 1-2, lapát. Ha inkább 7-8 akkor meg gondolkodj! Olyat keress akivel együtt tudsz élni. Klasszikus poén: lehet nagy a szerelem, de ő mindig fordítva teszi fel a wc papír gurigát.

2011. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Megint én. Nem kell szépíteni a dolgot. Mondd azt, hogy te elvársz dolgokat másoktól. De tőled nem várhatja el az ember, hogy korrekt legyél a másikkal. Az lehet, hogy nem mondtad ki. De tudod én azt nagyobb bajnak gondolom, hol a nincs őszinteség? Tisztelet??? Előbb legyél tisztában a szavak jelentésével utána dobálozz a másik emberre, hogy mit nem tett meg érted. Én nem akartalak bántani. De szerintem érzed, hogy igazam van. És ne haragudj de ha nem szereted akkor miért vársz el dolgokat???
2011. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!