Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni egy olyan lánnyal akit egyszer már megtörtek?

Figyelt kérdés

Van egy lány, már régen szakított a barátjával, aki nagyon durva volt vele. Jóban vagyok ezzel a lánnyal de nem beszélünk mindennap, de amikor beszélünk jól elvagyunk csak amikor a közös programokat felhozom inkább kerüli a választ.

Nem velem van a baj, arra már rájöttem. A lényeg, hogy lehetne egy ilyen lánynak a bizalmába férkőzni és, hogy ne tekintsen engem is egynek a sok "szemét" közül?


2011. máj. 30. 23:59
1 2 3
 11/29 Smartguy86 ***** válasza:

Meglepődnél, milyen okokból vannak sokan egy életen át rossz házasságban, drága :DDD Igenis számít, hogy az ember a rossz döntését védelmezi! Persze nem erőszak a dolog, nem kell együtt lenni, ha nem jó - de azért azt elfogadhatod, hogy akár békésen, akár haraggal csak azok válnak el, akik nem tudnak együtt lenni már...


4 év... de persze azalatt biztos nem voltatok együtt minden egyes nap, és nem költöztetek össze, hogy a másik minden aprósága kiderüljön, sőt nem próbáltatok együtt életet felépíteni sem...


Talán akkor megjelentek volna más motiváló erők is!

2011. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

és ennek most mégis mi köze van ehhez?? ez már csak a te agyszüleményed meg a hülyeségeid, mert azt hiszed, mindenhez értesz... hagyjuk már. szerintem igenis megéri valaki miatt ennyit küzdeni, és ha az exemet megkérdezed, ő is azt fogja mondani, hogy bőven megérte. a 4 év alatt neki is volt olyan rossz időszaka, amikor tudtam neki viszonozni ezt a figyelmet és törődést, amit tőle kaptam.


volt valami rossz kapcsolatod, vagy ami nem jól sült el, vagy akármi, vagy a családodban volt ilyen "érdekházasság", nem érdekel, de ne általánosíts már, attól, hogy te láttál egy ilyet, vagy sok ilyet láttál, még nem minden kapcsolat ilyen...


az én nézeteim szerint minden kapcsolat véget ér egyszer fiatal korban. nagyon ritka az, aki az első kapcsolatával marad véglegesen. és én még fiatal is vagyok ehhez. úgyhogy ahelyett, hogy itt osztod az észt, inkább csajozz. keresd a 2 nap alatt megszerezhető lányokat, aztán csodálkozz, hogy miért nem, működik!:)

2011. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Smartguy86 ***** válasza:

Nem szeretnék csajozni, mivel jelenleg boldog kapcsolatban élek, és igen, gyorsan jöttünk össze (2 nap se volt), mert a párom rendben volt lelkileg. Jelenleg meg még inkább rendben van, hála a kapcsolatunknak! És majd minden nap együtt vagyunk, hogy jól megismerjük egymást.


A kérdezőhöz ez annyiban jön, hogy lehet, hogy jelenleg neki az a lány egy szimpla testi vonzalmat jelent, mert nem feltétlen csúnyák a "lelki sérült" lányok. De hosszabb távon kiderülhet, hogy a lelki bajok nem is a volt kapcsolatában kezdődtek, hanem az ő természete olyan elviselhetetlen. Mert azért azt elmondhatjuk, hogy egy rendes, kiegyensúlyozott lány nem kerül össze véletlenül sem olyan férfivel, aki utána bántalmazza és nyilvánosan megalázza. Hasonló a hasonlónak... ugyebár. Az a lány már előtte is bajos volt, lehet szép volt, de belül nem volt rendben, örült, hogy végre valakit érdekel, ezért odadobta magát egy ilyen vadállatnak. És most a kérdező azért szenved, hogy egy ilyen "beteg" - mert nincs rá jobb szó - lánnyal összejöjjön. Később meg majd rájön, hogy neki marhára nem kötelessége valakit egy életen át pátyolgatni, ha helyette lehet boldog is egy olyan lánnyal, aki kiegyensúlyozott lelkületű, magabiztos és nem fosik be az első nehézségtől - ahogy mondtad: nem kell együtt lenni, ha nem esik jól...

2011. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

és látod, ő mégis foglalkozni akar vele. nem azért tette fel ezt a kérdést, mert foglalkoznia KELL a lánnyal, hanem mert foglalkozni AKAR. és nem azt kérdezte, megtegye e, hanem azt, hogy hogyan.


lehet, hogy neked nem jött be a "beteg" lány, de nekem "beteg"ként volt egy hosszú, boldog párkapcsolatom, aminek örülök, és mostmár én sem vagyok "beteg", mondjuk soha nem is tartottam magam annak.


az meg, hogy egy kiegyensúlyozott lány nem kerül össze egy vadállattal, marhaság, mert pl ha 2 nap után jönnek össze, ahogy azt a te hitvallásod mondja, akkor pl fogalma sem lehet róla, milyen az az ember, csak utólag derül ki. nincs rá írva a homlokukra, hogy "héé, erőszakos vagyok!".


én meg szeretek sokáig ismerkedni egy kapcsolat előtt, (nem fél évig, az egy kivételes eset volt, akkor "beteg" voltam, a te bölcs elmondásod szerint), hogy aztán majd a gondok ne a kapcsolat közepén derüljenek ki, amikor már az a tétje a dolognak, hogy csalódok, mert szerelmes vagyok. sokkal jobb, ha az elején derül ki, amikor még nem kötődök hozzá annyira.


de nem kell mindenkinek azonos nézeteinek lenni, de ezt neked is meg kéne értened: attól, hogy te így látod, nem mindenkinek kell így látnia. én segíteni akartam a kérdezőnek, hogy az pl én bizalmamat hogyan lehetett elnyerni. hidd el nekem, 13-16 éves lányok között nem csak a r*bancoskodó lányok vannak, hanem elég sokan vannak ezek a "betegek" is, akik a társadalmi nyomás, vagy az rossz, erőszakos neveltetés ilyen visszahúzódóak és bizalmatlanok. nekem is ez volt az elsődleges oka.

2011. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Smartguy86 ***** válasza:

Most ebbe nem megyek bele mélyen, biztos sok mindentől függ, de főleg az emberismerettől, hogy valaki beleesik-e egy ilyen csapdába. Szerintem 2 nap alatt is kideríthető valakiről, hogy milyen irányultságai vannak, csak jól kell feltenni a kérdéseidet. Persze aki nem szeret ezen gondolkozni, meg a kommunikáció amúgy sem az erőssége (pl csak annyit mondd, ha valami baja van, hogy "SEMMI") az beleeshet ilyen csapdákba, hogy olyannal jön össze, aki utána elbánik vele.


Azt sem kétlem, hogy vannak erősebb és gyengébb emberek, és igazad van, ez nagyban függ a neveltetéstől, mondhatni attól függ leginkább. Mert a gyerekek hajlamosak ugyanazokba a hibákba esni, mint a szüleik (na igen, hát kitől tanulták).


Amit nem értek, az a "társadalmi nyomás". Ezt hogy érted? Ha valaki különcködni akar, akkor legyen annyira határozott, hogy ezt elfogadtatja a társadalommal - láttunk már ilyet. Ha nem, hát nem - akkor meg illeszkedjen be.


Amúgy: miért is van ezeknek a lányoknak rossz tapasztalatuk egy kapcsolatban??? A kérdező kiszemeltje miért is volt azzal a vadállattal? Miért nem lépett le az első megrázkódtatás után? Lehet mégis csak igazam van és a döntését védelmezi? :) Azt ne mondd, hogy szerette - mert hogy lehet szeretni valakit, aki megüt és nyilvánosan megaláz egy egész iskola előtt???


Vagy talán fel kéne vállalni a felelősséget, hogy az is az ő döntése volt, hogy egy vadállattal jött össze. Persze könnyebb hibáztatni mindenki mást (jelen esetben a "Minden pasi disznó" szindróma), csak önmagát nem...

2011. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

valószínűleg azért volt a vadállattal, mert eredetileg nem tudott róla, és mert igényelte a szeretetet és a törődést. eleinte valószínűleg rendes volt, meg kedves, ezzel hódította meg, csak aztán kijött belőle az állat. az ilyen lányokat azért verik át igazából, mert bedőlnek annak, aki törődik velük, mert egyébként mondjuk szörnyen kevés törődést, figyelmet és szeretetet kapnak. de valószínűleg tényleg azért maradt vele, mert szerette, meg nem akart egyedül lenni, nem akarta elveszíteni. lehet más körülmények közt, ha kettesben voltak, akkor normális volt. nekem is volt olyan ismerősöm, aki a haverjai előtt egy bunkó paraszt volt, de ha egyedül volt, akkor nagyon kedves, előzékeny, figyelmes... az emberi személyiség szörnyen bonyolult, a lányok meg nagyon ragaszkodóak tudnak lenni.


a társadalmi nyomást arra értettem, hogy pl a média, meg a gyerekek, fiatalok egész környezete azt nyomatja az emberekbe, hogy akkor lehetsz sikeres, akkor fognak szeretni, ha nagyon szép vagy, drága, márkás ruhákban jársz, r*bancosan, kihívóan öltözködsz. és ha pl valaki nem olyan csodaszép, nincs pénzük 15 ezer ft-os ruhákra, és amúgy sem érzi jól magát a kihívó cuccokban, akkor esetleg emiatt a nyomás miatt gondolhatja úgy, hogy nem kell senkinek, és ronda.


nem tudom, mennyi idős vagy, de én ebben éltem a gimiben főleg (elég sznob gimibe jártam 6 éven át, hú de utáltam), és ott teljesen ez ment. ha nem olyan voltál, mint ők, akkor lenéztek és pokollá tették az életed. a szüleim meg nem engedték, hogy másik suliba menjek. viszont érdekes, hogy amint a legtöbb hasonló ismerősöm kiszabadult a gimiből, egyetemen mindenki teljesen megnyílt. úgyhogy tényleg ez egy bizonyos korosztálynak a nyomása. a lány is hasonló korú, gimnazista, gondolom.

2011. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Smartguy86 ***** válasza:

Hát igen, ismerős ez nekem is. De azért ez nem egészséges egy kapcsolatban, hogy "igényli a szeretetet" vagy hogy "nem akar egyedül lenni". Ez végső soron a párjának a kihasználása. Van, aki szexuálisan, van aki meg lelkileg használ ki valakit. Egyik se szép dolog. Az ilyen lelkileg gyenge lányok pedig ezt csinálják, és sokan elkanászodnak, miután megkapták a kellő törődést - ezért jön aztán a lelki terror, a "nem is szeretsz" téma, meg az egyedül sírások, rosszabb esetben meg az, hogy már el sem akar engedni egyedül sehova, mert hogy féltékeny, a "mi van ha találsz mást" dologból kifolyólag.


Ezt a sznobizmus dolgot nem tudom átérezni, amikor én gimnazista voltam, még teljesen másféle kiközösítési módszerek mentek :) De azt ismételni tudom, hogy a tartás sok mindent megold. Ha engeded, hogy játszanak veled, hogy kisemmizzenek, akkor meg is fogják tenni. Egyébként sok lehetőség van, hogy olcsón is jó ruháid legyenek, nem kell feltétlenül bohócnak öltözni, ha nincs pénzed. Na meg van aki fogja magát és eljár diákmunkában dolgozni, ha meg akar venni valamit. És azért az tartást ad, ha a saját pénzedből vetted azt, amit a többiek apuci-anyuci tárcájából. Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy több legyen belőle, csak sokan nem akarják belátni, hogy egyedül ők felelnek a sorsukért. Ezért is hívják ezt a dolgot ÖNbizalomnak - ez azt jelenti, hogy bízol önmagadban, hogy elhiszed azt, hogy képes vagy dolgokra. Ezt pedig mástól nem fogod megkapni soha, csak önmagadtól. Ha ezt valaki mástól várod, akkor a megoldás mindig csak ideiglenes lesz.


Amúgy 25/F

2011. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
hálistennek a gimit már otthagytam, egyetemen már másképp mennek a dolgok. és próbáltam diákmunkára menni, de az ilyen diákszövetkezetek szinte 100%-ban 18 éven felülieket kerestek, akkor meg még én ugye nem voltam annyi. igazából most megtudnék venni drágább dolgokat az ösztöndíjból pl, mégsem teszem, mert igazából nincsen rá igényem. na mindegy, szóval ezzel tényleg arra akartam csak rávilágítani, hogy a legtöbb lány a környezet nyomása miatt gondolja magáról, hogy nem szép, nem okos, nem ér semmit...stb. gondolom ez a leányzó is ilyen.
2011. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Smartguy86 ***** válasza:
Még ott van az is, hogy a barátok segíthetnek. Ha van is ilyen nyomás, és tényleg nem bír megfelelni nekik, vagy nem akar, akkor találhatók olyan emberek, akik kiállnak mellette. Az kizárt dolog, hogy egy osztályban csak és kizárólag szemét emberek legyenek, akik nem nyitottak egy barátságra. Legalább 1 lesz - és az már elég arra, hogy ne érezd magad egyedül. Másfelől azért ha valakit egy egész osztály utál, ott valami az illetővel nincs rendben - mert lehetsz te szegény családból való, arra nincsen mentség, hogy egy begubózott hallgatag valami vagy, aki a "bocs hogy élek" stílust képviseli.
2011. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Na hát szép kis vita kerekedett. Amúgy mi 20/N 20/F vagyunk szóval egykorúak. A fiú nem úgy alázta meg a lányt, hogy megverte hanem szavakkal és csak azért nem szakított vele a lány mert a fiú egy pszichopata volt. Meg mondta a lánynak, hogy ha elhagyja megöli, meg ilyenek és a lánynak sok időbe telt erőt venni magán, hogy otthagyja. A lányon nem látszik, hogy mi történt tényleg senki meg se mondaná, csak én látom ilyenkor mikor kitérünk ezekre a témákra. Én ilyen ember vagyok, hogy igenis szeretnék érte küzdeni, talán ha küzdök érte jobban megtudom majd becsülni mert ha egyik napról a másikra menne (mivel ember vagyok) nem hiszem, hogy olyan lenne már. Sose volt ilyen megtört a kapcsolata előtt, ismerem régóta csak sose beszélgettünk olyan sokat. Kitartó vagyok és szerintem elég idős hozzá, hogy most már komolyan fogjam fel a dolgokat. Végül annyit szeretnék hozzá tenni, hogy Ő olyan lány aki megérdemli a törődést (nagyon nagyon nagyon ritka az ilyen manapság). Az odafigyelés meg van megpróbálok rá odafigyelni, de egy közös programot nagyon nehezen tudok vele összehozni úgyhogy ezért nem tudom, hogy mit is kellene tennem.
2011. máj. 31. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!