Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

(Adenoma) Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem rég diagnosztizáltak nálam egy jó indulatú agy daganatot. Lehet páran nem is tudják ez mit takar, de nagy vonalakban: ez egy kis pár milliméteres daganat, ami nem termel rákos sejteket, szóval nem halálos. Nem kell kemoterápia, de ha egy ilyet találnak az embernél az se jó.

Nem volt könnyű az az időszak amíg elfogadtam, de már nem bánt a dolog, tudják kezelni is.

Igaz, nem szokásom beszélni a gondjaimról másoknak, akkor esetleg, ha kérdezik. Párom is tud erről, de ő viszont sose kérdez erről, ellenben a szomszéd haverom minden sörözésnél rákérdez, hogy történt-e valami ez ügyben.

Visszatérve. Párom sose kérdez erről és igazából nem értem az okát, lehet fél a témától, vagy nem tudja, hogy kezelni. Nem értem. Kétszer beszéltünk csak erről. Amikor ez kiderült jó lett volna ezt vele is megbeszélni, de nem volt rá alkalom. Ebben a helyzetben nem tudtam rátámaszkodni, csak mi van ha más éles helyzetben is így reagál, amikor szüksége van az embernek a társára. Úgy érzem nem nekem kell rá erőltetni ezt a témát. Csak éppen, ha valakinek a barátjával történik ilyen, némi aggódást kellene mutatnia. Ne sajnáljon, ne sírjon, csak néha-néha pár szó jó lett volna.

Bár aznap mikor kiderült küldtem neki sms-t, de nem válaszolt rá. Ezt azzal magyarázta, hogy nem tudott mit írni. Ez lehet kifogás? (Bár ő nem tudta, h ilyen kivizsgálás alatt állok, egyszer csak szóltam, hogy ez van, de igazából én se számítottam erre.)

Szerintetek ez miért van így? Fél a témától? Vagy csak szimplán nem érdekli, hogy mi van velem?


2011. ápr. 4. 23:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bizony, helyes elv :) Mivel érdemben nem tudok többet hozzátenni a problémádhoz, ezért minden jót kívánok nektek ;)
2011. ápr. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaidat! :) Minden jót!
2011. ápr. 5. 01:08
 13/14 anonim ***** válasza:

nekem is van fél centis, egy centiset már műteni kéne ha gyógyszerrel nem tudják visszafolytani (Bromocriptyn richter)

nekem emellett pco syndromám is van

tehát nehezebben eshetek teherbe, ez egy enzimzavar, majdnem olyan mint az endometriózis, endokrinológiára járok miatta

előbb tudtam hogy hasonló bajom van mint a nőgyógyászok

hasfjűssal mentem házi orvoshoz, plusz menzi problémák miatt, aztán elküldtek hasi UH ra, radiológián mondták h van ciszta a petefészkemben, voltam maszek nődokinál, ő megint küldött medence UH ra és emlő UH ra valamint laborba, ahol a hormonjaimat nézik, mellemben is találtak cisztát, javaslatra elküldött a körzeti házi dokim belgyógyászhoz, gasztroenterológiára, onnan továbbküldtek endokrinológiára, mivel apámnak, tesómnak, mamámnak és anyai unokatesómnak is pajzsmirigy gondjaik voltak, eddig jó volt a tsh m az egy év alatt, amióta ide járok, de most kezd az is magas lenni, valszeg ettől vagyok soványabb, sőt a pco szindróma később, főleg terhesség alatt okozhat cukor problémákat, sőt inzulin rezisztencia zavarokat is,

ettől eshet le néha a cukrom munkahelyen is, sőt utazás

közben is rosszul szoktam lenni, kisebb koromban gyakran elájultam, depresszió is az adenoma és hormonzavarok miatt alakult ki

agyalapi mirigy termelte hormonok (magas prolactin) miatt nő gyorsan a hajam, sőt nő létemre 20 éves korom után egy év alatt nőttem még három négy centit, a mellemben tej volt egy kevés, de a pco sokra jellemző tüneteim nem voltak, azaz nincs szőrösödés, sem elhízás

2011. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hmm... akkor te se vagy könnyű helyzetben.

Hála égnek az én adenomám nem hormontermelő, szóval különösebb tüneteket nem produkál, csak 1-1 hormonomat megingatja kicsit. Inzulin rezisztencia nálam is van és tavaly nyár végén depresszióba estem 3 hónapra és nem értettem az okát, nyilván ettől volt, de elmúlt.

Ki tartást neked! Ma már tudják ezeket kezelni, csak nem mindegy, hogy milyen orvos kezeli.

2011. ápr. 5. 14:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!