Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról, ha a nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha a nő idősebb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményetekre. Én 20 éves lány vagyok, a barátom pedig 15. Érettebb a korosztályánál és nagyon szeretjük egymást. De vajon életképes lehet ez a kapcsolat hosszú távon? (előítéletek, stb)

Köszi a válaszokat!


2011. márc. 30. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát sztem ha elég érett akkor miért ne? :D
2011. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Örültem volna neki ha 15 évesen 20 éves csajom lett volna. :D most 20 vok és 2 évvel idősebb a csajom, így már nem számít annyira a korkülönbség, amúgy pedig kit érdekel ha ti jól megvagytok?
2011. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A srácnak tuti van mivel felvágni:D
2011. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy te mit vársz magatoktól hosszú távon.


Te ugyebár már most dolgozhatsz (netalán dolgozol is...?), vagy ha egyetemista/főiskolás vagy, jó eséllyel néhány éven belül mindenképp beléphetsz a munka világába. Neki ellenben 3 éve van még vissza csak az érettségiig. Ha szeretne tovább is tanulni, akkor azon felül még 3-5 év (vagy több), mire dolgozhat - tehát legalább 3-6 év, mire érdemben hozzá tud tenni bármit is a közös életetekhez.


Kereset, anyagiak, lakás, együttélés mikéntje - tudom, nagyon profán dolgok, és igen messzire esnek a szerelem szentségétől, de hosszú távon sajna mégis megkerülhetetlenek. Ha azonban valahogyan meg tudjátok oldani mindezt, akkor maga a korkülönbség egyáltalán nem probléma. Csak ezek a kis apróságok.

2011. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha mindkét fél 20-on felül van akkor 4-5 ide vagy oda nem gáz, így az sem ha a lány idősebb.


De ha az egyik fél 20 alatt van, ráadásul ilyen sokkal, akkor igen, meglehetősen gáz, és kb. 160% hogy nem fog működni. Azért, mert 15 éves kordtól 20 éves koráig óriási változáson megy keresztül mindenki, gondolj csak önmagadra, mit gondoltál a világról, hogy álltál a dolgokhoz 15 évesen, és hogy vélekedtél ugyanilyen dolgokról 20 évesen!

Viszont 20 éves korod után annyira nagyot azért nem változol, ha kisebb változások vannak is. 20-21-22 éves korodra kialakul a személyiséged, de 15 éves korodra egyáltalán nem, lehetsz akármilyen érett, nem vagy kialakult személyiség. És ezen akkor sem tudsz változtatni, ha fejen állva pisilsz.


Én ezért nem kezdek elvből 20 évesnél fiatalabb lánnyal. Komolya kapcsolat terén homokvárra építenék, még akkor is, ha önmagamat hitegetném, hogy "de ő más, de ő érett"...a francokat. Ez biológiai, kémiai, fizikai dolog...egy 10 éves akkor is 10 éves marad, ha épp kémia könyvet lapozgat.

2011. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is pont erre gondoltam,amire az előző válaszoló.A barátod nagyjából 9-10.-es lehet,te pedig egyetemista,főiskolás (korú).Ha ezt nézzük egészen más életszakaszban vagytok,akármilyen érett is.+ év múlva fog érettségizni,neked pedig addigra diplomád lesz/dolgozol.Ha tíz év múlva találkoztatok volna,talán nem lenne ennyire szembetűnő ez a pár élethelyzetbeli különbség.Az itt a kérdés,hogy miként fogja kezelni a barátod később ezt a helyzetet?Mondjuk 2 év múlva összeköltöztök,amikor ő még gimis,te pedig dolgozol és eltartod őt.Illetve nem tudom,hogy mennyire jössz ki jól a barátaival?Ennyi idősen persze már bőven nem gyerekek,de sok 15 évesnek az a fő gond,hogy de szemét a földrajtanár,és témazáró lesz matekból.Az jó,hogy a barátod ennél érettebb,de a kortársai,barátai nem.És hol vagy te már a biosz röpdolgozattól?Fényévekre.Illetve tegyük fel,hogy 25 évesen te már gyereket szeretnél,mert abban a korban vagy.Ő meg még épp,hogy elkezdte az egyetemet/munkát,illetve kevesen vágynak gyerekre a 20 éves fiúk közül.


Remélem jól fogjátok kezelni az ezekből adódó nehézségeket.Sok sikert!!

2011. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nálunk a barátnőm idősebb. 1 nappal :D nem vicc.
2011. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes. Ő nemrég lépett be abba a korszakba, amiből Te nemrég léptél ki, viszont azt mondod, hogy érettebb a korosztályánál... nos Te tudod. Tartsd észben, hogy ha egyik napról a másikra otthagy majd, akkor nem róhatod fel neki, hisz Te vagy a felnőtt. Lehet valaki érettebb a koránál, de az életkori sajátosságai attól még sajnos megmaradnak. Ahogy előttem is írták, ebben a korban (14-15 körül) még nagyon sokat változik az ember. És pl. ha szeretnél majd gyereket mondjuk 25 év körül, Ő akkor csak 20 lesz, nem biztos, hogy készen fog állni az apaságra, de nem tudom terveztek-e ilyet, csak hosszú távon mégiscsak benne van a képben.
2011. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
xD johogy a kis 14-15 eves tinilanyok nyugodtan jarhatnak 25+ eves faszlamakkal,es meg mondjatok is hogy persze a szerelem ossze tartja oket meg mittomen,de ez is ugyan olyan.Szerintem a lanyok bizonyos dolgokban eretebbk csak( penz,jo pasik,shopping) de az igazan lenyeges dolgokban meg igen gyerekesek tudnak lenni.Szoval igen,ne szegyeld nyugodtan jarjatok ha szeretitek egymast
2011. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is 20 éves vagyok, és jártam egy 16 éves sráccal. Igazából nem volt gond a kapcsolattal, csak sajnos nálunk ez még távkapcsolat is volt, és ezért végül én szakítottam, mert úgy gondoltam túl fiatal ahhoz, hogy rám pazarolja a fiatal éveit, főleg, hogy alig tudtunk volna találkozni.

Ő ZMNE-re akar menni érettségi után, így a lakással...stb nem lett volna gond, ha azt a 2 évet kibírtuk volna.

És annak ellenére, hogy végtére kis bakfis, még mindig kitart amellett, hogy ha felkerül pestre, akkor felkeres. Úgyhogy elég kitartóak, és némelyikre tényleg megéri időt szakítani.

Ha te szereted, tarts ki mellette, de azért biztos ami biztos készülj fel a legrosszabbra is, és ne omolj össze, ha közbejön valami.

2011. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!