Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés. Hogyan is?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy nem ennyire kötött az egész, de szeretném ha mindenki minden válaszra válaszolna a saját "ízlése" szerint. (:


1.Mennyi idő teljen el az eljegyzés, és a valódi leánykérés között?

2.Az eljegyzés külön gyűrűvel történik, vagy azzal amit később viselni fog a házasság alatt a pár?

3.Mennyi a rendes eljegyzési idő? Normális az, ha mondjuk valaki már két éve jegyese valakinek?

4.Az eljegyzéskor a fiú is kap gyűrűt?


Elnézést ha buták a kérdések, de így azt hiszem minden félreértést el fogunk kerülni. (:


2011. márc. 14. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

1. az eljegyzés és a valódi lánykérés szerintem egy időben van. Vagy mit értesz rendes lánykérés alatt?

2. ember és pénz függő. valaki vesz egy külön gyűrűt eljegyzésre(meglepetés) és együtt veszi meg a pár a közös karikagyűrűt

3.igen. bár régi hagyomány szerint fél és egy év szokott eltelni az eljegyzés és a lagzi között de a mai világban már nem furcsa az sem ha 3-4-5-6év telik el.

4. a fiú nem kap(pecsétgyűrűt vesznek valahol, de nem szokás)

remélem kielégítő volt a válasz:)

2011. márc. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1: Az eljegyzés azt jelenti, hogy megkérdezed, hogy "leszel a feleségem?" ez jelenti a lánykérést is.


2: Nem feltétlenül történik külön gyűrűvel, meglepetés eljegyzésnél érdemes erre a célra egy köves gyűrűt venni, ezt később amikor már összeházasodtatok kísérőgyűrűnek fogják hívni.


3: Én azt mondom, hogy az eljegyzésnek akkor van értelme, ha utána rövid időn belül össze szeretnének házasodni. Semmi értelme évekig jegyben járni, szerintem az megcsúfolása az egésznek. Engem akkor kérjen meg valaki, ha tényleg el akar venni.


4: Ha olyan eljegyzésről van szó, amit fentebb említettem akkor nem. Ha előre megbeszélitek, akkor elmentek és megveszitek a karikagyűrűket, amiket egymás ujjára húztok, a jegyességi idő alatt a jobb kézen, házasság után pedig a bal kézen viselitek.A nő ilyen esetben házasságkötés után vagy eljegyzéskor kapja meg a kísérőgyűrűt,ami köves, a férfiaknak nem muszáj kapnia, de szerintem illik. Ők pecsétgyűrűt viselnek kísérőgyűrűként.

2011. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aham, klassz válasz. (:


Amúgy nekem az eljegyzés az, hogy elfoglak venni téged, addig húzzuk fel ezt az ujjacskádra, hogy lássák a többiek, hogy már foglalt vagy. :D És itt semmi nagy cucc nincs, csak megbeszélik hogy eljegyzi, majd megveszik a gyűrűt stb.


Leánykérés mikor elviszi vacsorázni a fiú a lányt stb., szépen ahogy annak mennie kell, letérdel, felteszi a nagy kérdést és ezután felhúzza az ujjára a rendes gyűrűt, majd elkezdik szervezni az esküvőt. Vagy ha már közben megszervezték akkor nemsokkal ezután meglesz.


Valahogy így:D

2011. márc. 14. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, te kicsit fogalomzavarban vagy, mert a kettőnek egynek kellene lenni :) Szóval minek térdelsz le elé,ha már az ujjára húztad a gyűrűt? Nincs értelme:)

Először azt hittem arra gondolsz, hogy eljegyzés és a lány családtól való elkérése között mennyi idő teljen el, de ez ma már nem divat.

2011. márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Maximálisan kielégítő válaszokat kaptam, megérte feltenni. (:
2011. márc. 14. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!