Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg fogom ölni a kapcsolatomat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg fogom ölni a kapcsolatomat. (? )

Figyelt kérdés

kétségbe vagyok esve

22 éves lány vagyok, van egy barátom, akit mindennél jobban szeretek. Ő is engem, de sajnos mostanában minden a rossz oldalára fordult aminek én vagyok az oka. Kamaszkoromban is hajlamos voltam a depresszióra, pánikolásra, önsanyargatásra, magam utálására de azt hittem, hogy csak a változás korának velejárója. Sajnos nem múlt teljesen el, az utóbbi hónapokba megint előjött. Sok mindenben nagy súly nehezedik rám, vannak konfliktusaim feletteseimmel, szüleimmel is ezért elég rossz passzban vagyopk egy ideje. Azt vettem észre, hogy a barátom is eltávolodott tőlem :( Azt hittem van neki valaki más de elmondta, hogy igazából nem érzi már azt a lángolást mint régebben.

Ő egy nagyon életvidám fiú volt mindig is, most pedig azt mondta kezdem őt is lehúzni. Szeret engem de így tönkreteszem az ő életét is ha állandóan rossz kedvem van.

Mogorván válaszolok, duzzogok és hisztis vagyok. Tudom, hogy ez rossz és úgy szeretnék rajta változtatni csak nem tudok hozzá kezdeni.

Tudtok nekem tanácsokat adni? :(

Vissza szeretné kapni a kapcsolat első éveinek boldog életvidám lányát. El fog múlni a szikra teljesen és végleg elveszítem őt. Nem akarom!!!


2011. márc. 1. 14:13
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

köszi :) az is igaz, hogy az idő is rápakol egy lapáttal, eddig minden télen ez ment, főleg így a végére mikor már utálom az egészet

lehet, hogy meglepem valamivel, azt mondta szeretné, hogy rendezzem a dolgokat, nem akarja feladni és többet ér neki a dolog

meg sem érdemlem :(

2011. márc. 1. 15:41
 12/28 anonim ***** válasza:

Nekem megmondom, mi a véleményem a pszichológusokról. Ha nem tudsz őszinte lenni a szeretteiddel, a pszichológusnál sem mész többre. Ő egy beszélgetőtárs - jó sok pénzért. Nem több. Ismerőseim, akik voltak ilyennél, csak azt mondták, hogy semmire sem mentek vele. Neki sem nyíltak meg, csak leültek 1-2 órára. Ennyi.

Mit fog tenni? Felír valami kedélyjavítót. Ami csapda, soha be ne szedd! A párom is függő, az anyám is. Egyik sem tud meglenni nélküle, eltompít. Az ilyen orvosoknak nem az a céljuk, hogy meggyógyulj. A probléma szőnyeg alá söprése - ez a megoldásuk a gondodra. Ha elkábít valamennyire a szer, nem jut eszedbe a gondjaiddal törődni, mert semmi sem fog érdekelni. Csak rosszabb lesz tőle. Nem úgy kell elképzelni, hogy beveszed és máris boldog vagy. Nem, még nyugodt sem, inkább érdektelen. De agressziót is válthat ki belőled, és nem tudod, kinek mit mondjál.

Én sem vagyok lelkileg a topon, de sosem nyúltam szerekhez, vagy mentem vele orvoshoz. Nekem az a módszerem, hogy kisírom magam, kesergek. De csak ha magam vagyok. Volt időszak, hogy a párom mellett is előjött belőlem, meg is ijesztette. Uralkodni kell ezeken. Ha kell, erőltess mosolyt az arcodra és gondold végig: meg akarod tartani a párod. Ehhez kicsit úgy kell tenni, mintha minden rendben lenne. Írj naplót, írd ki magadból az érzéseidet, nem kell az egész világnak, hagyományos naplót is írhatsz.

Én is mogorva, hisztis voltam, de mikor a párom szakítani akart, megváltoztam. Elnyomtam minden rosszat magamban. Csak a gond az, hogy most ő nyomja rám azt. :(

22L

2011. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

15:33-as vagyok.

Dehogynem érdemled meg!!!! Ne gondolj ilyenekre.

Nagyon jó ha így áll hozzá a párod és ezt a lehetőséget ki kell használni, mert ebből látszik hogy tényleg szeret.

És látom te is egyet értesz ezzel a hülye téllel... Már nekem is elegem van.

Találj ki apró meglepiket magatoknak, neki, lássa hogy igyekszel. :)

2011. márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

15:49

Kevered a szezont a fazonnal. Amiről te beszélsz, az a pszichiáter. Pszichológusnak nincs jogosítványa bármit is felírni, mert nem orvos!


A pszichológus amúgy ne oldja meg a páciens helyett a problémáját, de segít neki végigbotorkálni az úton.


A család azért nem ugyanaz, mert egy idegennek könnyebb elmesélni bizonyos dolgokat, mint a családnak megnyílni. A pszichológushoz egy bizonyos ideig jársz, többet nem látod. A családodat viszont életed végéig.

No meg egy pszichológus nem elfogult, míg a család valamilyen irányban az.


Egy nehéz élethelyzetben én is felkerestem pszichológust, mert egyszerűen elakadtam egy számomra traumatikus élmény feldolgozásában. Másfél órát voltam nála és egyszerűen új megvilágításba helyezte az egész helyzetet - mivel nekem már "beszorult" a tudatom egy nézőpontra. Nekem nagy előrelépés volt, addig szinte depressziós voltam, a lakásból nem volt kedvem kilépni. A pszichológustól viszont vigyorogva jöttem ki, mintha egy mázsás terhet tettem volna le nála.

2011. márc. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Ha idegen társasága kell, akkor sem kell ahhoz pszichológus. Tudom, tapasztaltam. Én a munkaügyi központban beszélgettem el az ügyintézővel, nem volt ilyen végzettsége, egyszerűen beszélgettünk és máris jó volt. De nem gomboltak le tőlem ezért több ezer forintot.

egy jó emberismerő és érdeklődő emberrel ugyanezt érjük el. Csak ilyet kell keresnie a kérdezőnek és megússza olcsóbban. én meg mindig tudtam a saját gondjaimat kívülállóként tekinteni, így birkóztam meg velük minden külső segítség nélkül. tizenéves koromban már rá voltam szorulva, anyám alkoholizálása miatt. Mégsem őrültem bele, mert saját magam lelkét ápoltam. ezt is meg lehet próbálni.

2011. márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

nem gondoltam volna hogy ennyi normális választ fogok kapni

köszönöm!!! máris egy kicsit jobb kedvre derítettetek :)

2011. márc. 1. 16:07
 17/28 anonim ***** válasza:
Fordulj szakemberhez, a szerelem sajnos nem fog meggyógyítani.
2011. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Szerintem is fordulj szakemberhez! Még ha írnak is fel valami antidepresszánst, azok általában olyanok, hogy nem igazán kerülsz függőségbe tőlük. Ha többet vennél be maximum szívdobogást kapnál és nem elkábulnál. :) A nyugtatók a veszélyesebbek, azok már okozhatnak függőséget.

Én tizenévekig vártam, szenvedtem, mire rászántam magam, hogy orvosi segítséget kérjek és nem bántam meg. Igaz, hogy majdnem két évig szedtem egy gyógyszert, de azóta jobban érzem magam, ráadásul két és fél éve ehhez már gyógyszer sem kell.

De lehet, hogy nem is kell szedned semmit.

2011. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

nagyon őszintén nem hiszek abban hogy egy beszélgetés csodákra képes

szeretném magamtól megoldani, szeretném, hogy végre rájöjjek mit rontok folyamatában el, mitől nem vagyok boldog, miért nem jó soha semmi


valaki el tudja mesélni hogyan megy egy ilyen beszélgetés?

időpontot mikorra tudok kapni előre? és a rendelő előtt úgy mint a háziorvosnál ott ülnek a várakozók? hogy van ez? és ha bemegyek akkor elkezdem sorolni a bajaimat?

szerintem felsem tudnék oldódni

én félek az ilyentől

2011. márc. 1. 17:39
 20/28 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok pszichomókus párti.

De olvasd el ezt: Louise L. Hay - Éld az életed

2011. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!