Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hova költözzünk, vitázunk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova költözzünk, vitázunk a párommal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez egy elég speciális helyzet. Egyszerűen nem tudom mit tegyek.

Van egy párom, aki külföldön dolgozik, 2 havonta jár haza 1 hétre. Én itthon egyedül nevelem a 2 éves kislányunk. El akarunk költözni az albérletünkből, több ok miatt, csak nem tudom mit tegyünk! Egyedül vagyok semmi segítségem nincs ebben a városban. A szüleim Budapesten élnek, anyósomék Pécsen, mi pedig Pakson. Állás miatt költöztünk anno ide, de közben nekem jött a baba, párom kiment dolgozni. Anyukám azt tanácsolta, hogy költözzünk fel Pestre, mert akkor a közelében leszünk, tud segíteni ő is, ami nagyon jól jönne néha. A párom viszont ezt nem szeretné, mert akkor az ő szülei lennének nagyon messze tőlünk. Anyósomék ingyen vonatozhatnak, kocsijuk is van, szóval ha akarnák meg tudnák oldani, de a párom mindent kitalál, mert így egyforma a távolság a nagyszülők közt, maradjunk ebben a városban. Hiába érvelek neki, hogy de itt teljesen egyedül vagyunk, nekem fenn vannak a rokonaim, barátaim, nem akar belemenni az odaköltözésbe. Már nem egyszer bőgtem emiatt, mert nem lehet vele ezt megbeszélni, hajthatatlan. Azt is mondja, hogy félt minket, de könyörgöm: itt meg senkink nincs! Próbáltam kész tények elé állítani, hogy de, én akkor is szeretnék felköltözni a kislánnyal, mert ő amúgy is olyan ritkán jár haza, neki nem mindegy? Mire az volt a válasz, hogy ő azt nem fogja fizetni, holott nem drágább albérleteket találtunk. Kérlek ha van valami tanácsotok, akkor segítsetek, hogy hogyan értessem meg vele, hogy nem akarok magányosan éldegélni tovább a lányommal! Persze Pesten sem anyuékkal élnénk, csak a közelükben. Vagy szóljak anyunak, hogy ő beszéljen vele, vagy mit tegyek? Egyébként jó a viszonyuk nekik is, szeretik a szüleim őt, a párom is őket.


2011. febr. 20. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem kérdés, hogy Pestre költöznék. Egyrészt ez egy város, míg Paks... Mit lehet ott csinálni egyedül? Másrészt Te vagy itthon, nehogy már ne Neked legyen kevesebb beleszólásod a dologba. Pécsre meg minek mennél? Ott vannak a barátaid, vagy Pesten? A gyereknek is jobb egy nagyvárosban. Na mit fogok én kapni a vidékiektől....

Na mindegy, menj a szüleid közelébe!

2011. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

"A gyereknek is jobb egy nagyvárosban."


Persze a sok bunkó ember, a bűz meg a szmog jó hatással van a gyerekek testi-lelki fejlődésére.


Am tényleg logikus lenne Pestre költöznöd, de sajnos tudod itt az a szitu áll fenn, hogy amíg övé a pénz, ő dönt... bizony ő dönti el, melyik albit fizeti, meg melyiket nem. Ezért nem szabad 100%-ban anyagilag függővé válni soha...

2011. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként megtehetnéd h felmész Pestre, dolgozol, és fizeted az albit, de gondolom ez így már neked nem tetszik, csak ha ő fizeti! Ha meg ő fizeti, akkor ő dönt, érted?
2011. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pécsre semmiképp nem mennék. Pesten laktam előtte, mondhatni nekem ott az életem, a család, a barátok. Egyenlőre még nem tudok dolgozni, mert tanulok még levelezőn, így abszolút tőle függök, de a vizsgáim is Pesten lesznek. Szóval minden irány arra mutat, de ő nem érti meg ezt.. :(
2011. febr. 20. 10:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Muszáj vele megbeszélned,és igenis határozottan előadni magad előtte!


Másrészt,jó nagy tapló,ha az volt az eddigi válasza,hogy azt nem fizetné!Egy rendes házasságban ez nem lehetne gond...

2011. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is Pesten nőttem fel, azóta is itt lakom. Sőt már az üknagyapám is itt született, szóval minden ideköt. Azok akik nem itt nőttek fel nem érthetik meg mennyire hiányozhat ez a város. Lehet büdösözni, meg bunkózni, de aki ezt teszi az nem ismeri sem Budapestet, sem az igazi pestieket. Hallgass a szívedre! Mi dolgod Neked egy idegen városban egyedül? Egy életed van!
2011. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!