Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes még így megpróbálni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes még így megpróbálni?

Figyelt kérdés
Hatalmasat csalódtam a barátomban, mással is flörtölt, szakítottunk is, de aztán sikerült megbeszélni. Csakhogy azt hiszem már nem vagyok belé szerelmes, simán "csak" szeretem. 17éves vagyok és 8hónapja vagyunk együtt. Nem tudom érdemes e így még együtt maradni, mert ha nem lenne, akkor hiányozna, viszont érzem, hogy egy másik szerelem miatt (ha lenne) simán dobnám az egészet. Nagyon rosszul érzem magam, mert ő az első barátom, és ő még mindig szeret, nem szeretném tönkretenni. Szerintetek érdemes még együtt maradni pár hetet, hogy megnézzem így hogyan működik? Végülis lehet, hogy újra beleszeretek, nem?
2011. febr. 14. 05:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha csak a hormonjaid irányítanak, akkor szakíts és keress másik nagy őt. Persze akkor vele is véget fog érni a szerelem legfeljebb pár év múlva, de hát akkor majd keresel egy harmadikat és így tovább.

Érdekes, hogy mással is flörtölt a barátod, nyilván őt is a hormonjai vezérlik. Egyikőtök sem jobb tehát a másiknál.

Nem nagyon jellemző az újra beleszeretés. Ha szeretitek egymást, csak már nem úgy, mint kezdetben, az tulajdonképp elég alapja lehetne egy hosszútávú kapcsolatnak. Szerintem még érdemes lenne folytatnotok, hiszen mint említettem, ez a hormonális szerelem elmúlós dolog, de a tiszta szeretet és tisztelet az meg tud maradni.

2011. febr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mit értesz flört alatt? Ha csak szemezett a lánnyal, vagy ilyen kis apróságról van szó, akkor szerintem csak túlreagálod a dolgot. Nekem volt egy 14 hónapos kapcsolatom, oda meg vissza voltam a srácért, ettől függetlenül volt pár srác, akikkel flörtöltem, de soha nem csaltam volna meg, akit szeretek és nem is tettem. Néha szerintem mindenkinek kell, főleg egy hosszú kapcsolatban, hogy érezzen 1 kis pezsgést, ez nem jelenti azt, hogy nem szeret, csak mindenki számára kellemes érzés, ha a másik nem számára még vonzó, és ezt éreztetik vele.

Úgyhogy ha se komolyabb érzelmi, sem fizikai kontaktussal nem járt párod részéről az a flört, akkor egy kicsit szállj magadba, gondolkodj el a kapcsolatotokon, és próbálj meg rájönni, hogy túl tudsz-e idővel teljesen lépni a felháborodásodon. Ha igen, de még idő kell hozzá, akkor folytasd a kapcsolatot, de ha nem, akkor tényleg semmi értelme. Az ilyen kiábrándulás, sértettség miatt sajnos véget tud érni egy kapcsolat, ha tüskeként marad az emberben.

És végtére is, fiatal vagy, így van még időd komoly kapcsolat kialakítására és komoly kompromisszumok meghozására.

2011. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!