Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám legyőzni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám legyőzni a gátlásaimat? Egyszerűen nem merek ismerkedni.

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok. Soha nem volt b.nőm, még csak nem is csókolóztam soha. Most már nagyon szeretnék magamnak egy b.nőt de nem merek kezdeményezni. Volt több olyan lány is akit kinéztem magamnak, de végül soha egyikhez se mertem odamenni, volt olyan lány is köztük akivel jó barátságba voltam, nagyon szerelmes voltam belé és így visszagondolva lehet ő is arra várt, hogy lépjek (amit én nem mertem) , de nem várt a végtelenségig és összejött mással. Amikor olyan a szituáció, hogy közeledhetnék, mintha valami külső erő leszabályozna (nem merek megszólalni, leszólítani a lányt, leülni mellé a buszon...). Itthonról se nagyon járok el. Volt többször, hogy haverokkal elmentünk bulizni, de szinte mindig az volt, hogy ők felszedtek maguknak egy csajt, én ugye nem, és onnantól végig egyedül voltam. Hívtak ők sokszor, hogy menjek velük, de egy idő után ezt én meguntam mert így nem éreztem jól magam, és ezért folyton azt mondtam, hogy nincs kedvem. Most már nem nagyon szoktak hívni mert soha "nincs kedvem". Pedig ez nem igaz, mert sokszor kívánkozok bulizni, elmenni itthonról, de úgy hogy van társaságom, és nem ott szerzek valakit. Tudom fiatal vagyok még, de azt érzem már, hogy éveket elpazaroltam már az életemből ez miatt. Amikor a haverokkal/szüleimmel szóba jön ez, hogy miért nincs b.nőm mindig csak vonok egyet a vállamon. Pedig annyira szeretnék már magam mellé valakit, akivel kölcsönösen szeretjük egymást, egy jó társat, akivel mindig együtt tudok lenni, akivel eltudnék menni itthonról…Pár hónappal ezelőtt a netes társkeresőket elkezdtem nézni, de csak időpocsékolás volt. Próbálkoztam azzal, hogy a közelben élő egyedülálló lányokat kerestem közösségi oldalakon felvettem őket msn-re, elmondtam nekik, hogy ezen a közösségi oldalon láttalak, szívesen megismerkednék veled...De ezzel se voltam sikeres, mert előbb-utóbb mindegyik tiltott/törölt, és az élő találkozásig se jutottunk el. Mit tegyek? Hogyan változtassak ezen, vagy hogy és hol ismerkedjek? Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. jan. 31. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

gondolom nem vagy egy tipikus sármőr, de ezen lehet változtatni. stílusváltás új haj ilyesmik. egyből felfigyelnek majd rád :) a szövegből legalábbis az jött le h nem belsőleg van veled gond, csak gondolom nem érzed magad vonzónak és emiatt vannak gátlásaid.


21/L

2011. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mindenki azzal jön,hogy "változzon" meg a másik,csak szerintem épp az a változás teszi majd tönkre azt a bizonyos kapcsolatot(ha összejön) ,mert nem önmaga lesz,ezáltal nem is azt(őt) fogják szeretni ,hanem azt a bizonyos "személyt" akit ő eljátszik..

Hát akkor inkább nekem nem kéne barátnő....

2011. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
azért ha vesz 1-2 divatosabb cuccot meg olyan hajat vágat ami előnyös neki az még nem hiszem h akkora személyiségváltozást okozna :P én csak tippet adtam, nem kötelező megfogadni :)
2011. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Na ja,vesz 1-2 divatosabb cuccot...Akkor meg majd a 40ezres kabátjába meg a 20ezres b*zifarmerjába szertnek bele...,azt mint "ember" le se lesz sz*rva...
2011. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
de elsőnek a külsőt nézik az emberek, az az első ami megfog valakiben...a belső pedig megtart :) és nem kell feltétlenül hú de drága cuccokat venni, csak jól párosítani.
2011. jan. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezzel nincsen gond, a hajam is zselézem, próbáltam mindig is divatosan öltözni, és bár nem vagyok egy C.Ronaldo, de nem is tartom magam csúnyának. Nem ezen kéne változtassak, hanem, hogy merjek ismerkedni!
2011. jan. 31. 19:04
 7/15 anonim ***** válasza:
mondjuk a zselé már vagy 10 éve nincs divatban :D ha nincs problémád magaddakl akk nemtom mért nem tudsz odamenni 1 csajhoz leszólítani. szemezz aztán ha látod h a csaj is érdeklődik köszönj neki.
2011. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem értek egyet az első két válaszolóval, illetve az elsővel részben. MUSZÁJ megváltoznod, mert amilyen most vagy, amit eddig csináltál, az láthatóan nem hozott eredményt. Ha az ember valamit rosszul csinál, akkor változtatni kell. Ehhez egy kis lépés a külső megváltoztatása. Jobb frizkó, elegánsabb, szebb ruha, sport stb. De ettől még nem leszel jobb a nőknél, talán jobban felfigyelnek rád, de ha nem mered megszólítani a nőket, akkor a külső változás nem lesz elég.

Belül is meg kell változnod! Ehhez viszont egy hosszú és keserves út vezet, de a hidd el megéri ;)

A problémád egyrészt abból fakad, hogy nem szocializálódtál a nőkkel, nem tudod hogyan kell a társaságukban viselkedni, zavarban vagy mellettük, feszélyez, ha meg kell szólítani őket. Ezen viszont csak a gyakorlat változtat. El kell kezdened beszélgetni a nőkkel. Ha iskolába jársz, próbálj beszélgetni velük. BÁRMIRŐL! Kezdetben ne felszedni akard őket, csak tanulj tőlük, szocializálódj, szokd meg a társaságukat! Minden alkalmat ragadj meg, ha egy nővel beszélhetsz: eladó csajok, hoszteszek, vásárló csajok...mindegy mit csinál, találj valami témát, akár csak az időt kérdezed meg, vagy a ruhájával kapcsolatban tegyél egy megjegyzést. Mindegy! Egy idő után sokkal felszabadultabb leszel, meglátod, hogy ők is ugyanolyanok, mint te, vagy én. Ha tudnád hány lány álmodik róla, hogy egy fiú leszólítsa végre!!

Ha eljutsz arra a szintre, hogy már ezek a dolgok nem jelentenek kihívást, akkor rámehetsz az ismerkedésre. Ha meglátsz egy csajt, aki tetszik, szólítsd meg! Mond el neki, hogy muszáj volt odamenned hozzá, mert nagyon csinosnak találod és megakarod ismerni! Mi lehet a legrosszabb ami történhet? Nemet mond. Ha nem mész oda? Akkor nem mond semmit. Az eredmény ugyanaz:) Sőt, ha odamész és elküld, az még jobb, mert büszke leszel magadra, hogy képes voltál megtenni, hogy átléptél az árnyékodon és nem kell marcangolnod magad azon, hogy mi lett volna, ha...

Ha nemet mond a csaj, az is pozitív két szempontból: egyrészt kiderül, hogy nem őt kerested. Jobb, hogy az elején kiderült, nem?

Másrészt pedig tanulhatsz belőle: átgondolhatod, hogy mit csinálhattál volna jobban. Elég magabiztos voltál? Tartottad a szemkontaktust? A testbeszéded határozottságot mutatott? A hanglejtése megfelelő volt? stb. Ha rájössz mi ment rosszul, legközelebb már odafigyelsz rá, hogy ne fordulhasson újra elő.


A másik probléma az önbizalom. Hogy szerezhetsz önbizalmat? Gyakorlással. Akkor lesz önbizalmad, ha sikerélményt szerezel. Tűzz ki célokat! Kezdetben csak apró célokat. Aprókat, amik számodra elég nagyok, de elérhetőek. pl.: megszólítok ma 5 idegen csaj bármilyen indokkal. Ma megmondom 5 idegen lánynak, hogy tetszik, és utána szó nélkül otthagyom őket. Ma megkérdezem 5 idegen lánytól, hogy mennyi az idő. Ma 5 idegen lánytól útbaigazítást kérek. stb. Fontos, hogy ne lássák rajtad, hogy görcsösen csinálod, legyél természetes!

2011. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Bármilyen nehéz is, próbálj túllépni saját magadon. Menj oda a lányokhoz, beszélgess, szocializálódj. :) Azt írtad, nem tartod magad csúnyának. Akkor semmi se tarthat vissza! Figyeld meg a haverjaidat, ők hogy csinálják. Tudom, hogy ez nem egyszerű..de tényleg csak gyakorlással tudsz ezen változtatni. Minél tovább halogatod, annál jobban be fogsz zárkózni és egyre nehezebb lesz új kapcsolatokat szerezni.

Sok sikert neked!

24/L

2011. jan. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

hogy haladtál az óta?

volt már vki, miket tettél meg a fejlődésért?


am én is hasonló helyzetben vok:D

2012. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!