Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak? Megváltozhat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Megváltozhat a véleményem 1 nap alatt?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt a barátommal,én 20 éves vagyok,ő 22. Eleinte jól kijöttünk,minden happy volt,még most is vannak jó időszakok,de sajnos "belerondít" a féltékenység(nekem ő rengeteg okot ad rá egy ideje,én meg semennyit,mégis kezdettől fogva kapom az ívet) és a folyamatos veszekedés. Legnagyobb problémám az,hogy teljesen hülyének néz. Kritizál mindig, nem vesz komolyan, általában ezeket hallom tőle:

"Már megint beképzeled magadnak ezt is."

"Már megint nem lehet veled beszélni."

"Megint hiszti..."

"Te sosem értesz meg."

Legutóbb olyanért kaptam meg hogy felfújom a dolgokat,hogy filmnézés közben felpattantam,hogy sietek,mert késésben voltam,erre párom letámadott,hogy mibajom már megint,azonnal hagyjam abba a gúnyos vigyorgást(ami egyébként csak azért volt az arcomon mert egyszerűen nem értettem,hogy ezért miért akad ki),nem szóltam hozzá egy szót se,ő meg szidalmazott,aztán kilökött az ajtón,utánamhajigálta a táskámat és beb*szta az ajtót. És erre ő azt mondta,hogy nem érti hogy minek fújom fel a dolgot,meg ne hisztizzek. Ilyenekről van szó. Na meg mindig azzal tartott sakkban,hogy ha valami nem tetszett neki,akkor rögtön jött az "Ennek nincs értelme,nem értjük meg egymást,szakítsunk." mondat. Később bevallotta,hogy ezeket azért mondta mindig,hogy mégjobban magához láncoljon,meg élvezte,hogy ilyenkor tökre megijedek és megfeledkezek arról,hogy mi bajom van és könyörgök neki,hogy ne legyen vége. Én meg egyszer mondtam neki,hogy legyen vége,de akkor sem vett komolyan,pedig visszaadtam a kulcsokat is,mindent,de csak nevetett és mondta hogy úgyse lesz vége.

Ezek miatt úgy érzem besokalltam,nem tudom őt szeretni. Szeretem őt "a szívemmel",de nem nem akarom átölelni,megcsókolni,stb. Annyira semmibevesz....és nem tudom megértetni vele,hogy ez nem jó nekem:(

Mindez 1 nap alatt jött ki belőlem. Mármint ez,hogy elegem van,nem akarok hozzáérni,nem tudok vele kedves lenni. Azóta így van.

Arra gondoltam,hogy évforduló után szünetet kérek tőle(meg akarom ünnepelni,már régóta készülök rá),és azalatt meg elválik hogy ki hogy viszonyul a másikhoz valójában.

Szerintetek mit csináljak?:S


2011. jan. 31. 00:43
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ezt a fegyveres dolgot nem értem...:S Bocsi,lehet h nekem már túl késő van:)


Egyébként meg nem iszik.

2011. jan. 31. 01:16
 12/24 A kérdező kommentje:
utolsó: igazad van,csak azért nem szakítottam végül,mert ott álltam vele szemben... ha elmegy otthonról amikor én ekkor mentem hozzá,én bedobom a postaládába a kulcsot és törlöm ki az életemből...Aztán meg megbeszéltük annyira a dolgot,hogy ne akarjak szakítani. De egyébként igazad van... Emiatt sem lehet komolyan venni. De mást igazán komolyan vehetne.:p
2011. jan. 31. 01:20
 13/24 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, olyan, mintha fegyvert adnál az ellenséged kezébe. Megtudja, hogy fájdalmat okoz, és örül, mert feltehetőleg ez volt a célja...
2011. jan. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ja értem!:) Köszönöm. Pontosan ettől félek én is.
2011. jan. 31. 01:33
 15/24 anonim ***** válasza:
Főleg, ha már gyakorlatilag verekszik is, ideje menni. Semmi szünet, semmi megbeszélés, csak menj, és minden kapcsolatot szakíts meg vele.
2011. jan. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Figyelj, lejön az írásodból, hogy jó ember vagy. Ezt most csak úgy megjegyeztem, mindegy.

Na a helyzet az, hogy nem kell itt kombinálni meg gondolkodni...Eddig ilyen barátaid voltak, hagytad, hogy így viselkedjenek, elég nem jó volt, de tanulj belőle, ebből a kapcsolatból lépj ki és kezdj új életet ilyen téren!!!

Semmi gondod nem lesz, csak: indulj úgy neki egy ismerkedésnek, kapcsolatnak hogy neked fontos a megbecsülés, szeretet/szerelem, a tisztelet, odaadás, és hogy igazi társak legyetek az életben. Ennyi. Ez egy normális kapcsolat. Egy normális, jó férfinek is ezek az értékek szerintem. Aki erre nem hajlandó, megaláz, rosszul bánik veled, bunkózik, annak nincs keresni valója nálad..ennyi...

Csak másképp kell gondolnod a dolgokat!!

Ne maradj ebben a tudatban, hogy jajj hát te az ilyen "domináns, elnyomó" pasikat vonzod be...ez nem igaz!!

Én is szerény vagyok meg halkszavú, de úgy védem magam az ilyenektől mint a fene!! Nem is beszél velem ám csúnyán a barátom, pedig ő az első kapcsolatom, nincs tapasztalatom. És nagyon jól műkösik minden, egy szófukar fiúból lélekbúvárt csináltam, el tudunk mondani egymásnak mindent.

Szóval ezzel azt akarom neked mondani, hogy minden hozzáállás kérdése. Te igenis egy kedves, rendes, okos nő vagy és megérdemled a törődést, mint minden ember! Ebbe a tévhitbe meg nehogy belenyugodj, hogy nekem már csak ez a fajta jutott....dehogyis!!! Be fogod vonzani azt, aki hozzád való! Csak nézd meg jól, kinek fogod meg a kezét:)

És nem szabad megvárni, hogy nagy dolgokat kelljen helyre rakni a kapcsolatban...Pl. minden jól megy, jól elvagytok egymással, és másfél hónap után megjegyzni, hogy nagyon gyanús ám csak úgy kiugrani az ágyból, kihez szaladsz? (a lényeg hogy meggyanúsít), akkor egyből le kell mellé ülni:"szívem...én nem vagyok az a fajta. Igenis hűséges vagyok, és nem az én kenyerem másnál keresni a vigaszt...nem érdemlem meg,hogy ezt feltételezd, mert nem adtam rá okot." Okosan mindig!!!!

És jó lesz minden, csak értékeld át a dolgokat:)

Ezt a pasit meg szerintem hagyd ott...

2011. jan. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Az ezelőtti barátom után igencsak új életet akartam kezdeni. Úgy is indult,hogy minden olyat megkaptam,amit az előzőnél nem: nem szólt bele,hogy kivel bulizok,hogy egyáltalán bulizok,kik a barátaim,hogy öltözködök,stb. Nagyon figyeltem ezekre,hogy nehogy mégegyszer valaki ezekben dirigáljon nekem. És ezekkel semmi probléma nem is volt. Most "csak" annyi a probléma,hogy ha nekem van problémám,az le van ejtve,hülyének vagyok beállítva. Mindig olyan szépen kezdődik...és csak akkor derül ki,hogy milyen az emberem,amikor már beleszerettem.
2011. jan. 31. 01:43
 18/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok szóismétlésért,nagyon késő van már:P:)
2011. jan. 31. 01:44
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez butaság. Nem csak az ilyen pasikat vonzod, ezt csak néhány rossz tapasztalat miatt érzed így. Mellesleg a pasik többsége nem is ilyen (mármint nem ilyen lekezelő). Persze, elhiszem, hogy néhányszor nagyon beleválasztottál, de azért ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni.


"Eleinte mindig én vagyok a keményebb,ridegebb....Aztán idővel,amikor már kimutatom az érzéseimet,lassan az lesz,hogy elnyomnak."

- Hát ne hagyd magad! Tudom, könnyű ezt mondani... De hidd el, megcsinálni is. Csak mikor valami nem tetszik, ne hagyd szó nélkül, ne engedd, hogy egy pasi azt tegye veled, amit akar... Hiszen felnőtt ember vagy, saját akarattal! Ne hagyd megnyomorítani az egyéniségedet.


"...azért sem tudom elhagyni,mert szeretem és mert félek, hogy igazam van,és valamiért tényleg csak az ilyen pasik buknak rám."

- Hogy mennyire szereted, az te érzed, és neked kell eldöntened, hogy mit, és mennyi ideig vállalsz be ezért az érzésért. Mindenesetre ha engem valaki megpróbálna érzelmileg zsarolni... páros lábbal indítanám ballisztikus pályára!


"...pár elég megalázó dolgon már keresztülmentem."

- És most várod a következőt?


Gondold végig, ha valóban "más csajok jöttek a képbe" ahhoz az ő közreműködése is kellett. Az ő akarata ellenére biztosan nem történt volna ilyen. Ebből viszont az következik, hogy már nem ugyanolyanok az érzelmei irántad, mint régebben. Ez mondjuk 5-10 év házasság után talán érthető, de 1 év együttlét után?????? Hát véleményem szerint ez a szerelem már elmúlt a részéről.


Szeretnél együtt élni valakivel, aki csak "biztos háttérnek" tekint? Erre inkább tartson házvezetőnőt! Ilyen életre vágysz? Gondold meg, mit is várhatsz tőle? Ugyanez (vagy még rosszabb) fog folytatódni hosszú éveken át? Meddig fogod bírni? Mikor rokkansz bele lelkileg? Mikorra fordulsz be annyira, hogy már alkalmatlan leszel egy új kapcsolatra? Meg akarod várni ennek a bekövetkeztét?


Nem akarok arra hivatkozni, hogy mennyivel idősebb vagyok nálad, mert önmagában a kor nem érdem. De sajnos sok ilyet láttam már magam körül, és én úgy vélem, hogy a barátodhoz hasonló fiúk még messze nem érettek egy tartós kapcsolatra. Egyrészt még nem tombolták ki magukat - de ki fogják... (Vagy melletted, vagy nélküled.) Másrészt még pszichikailag is ÉRETLENEK egy tartós kapcsolatra.


Sajnos a nők sokkal hamarabb érnek, egy 18-22 éves lány már bizony felnőtt nő, míg egy fiú csak sokkal később, 24-28 év körül érik felelősségteljes férfivé. (Persze itt lehetnek akár óriási egyéni eltérések is, de ez az átlag.) Szóval szerintem keress olyan férfit, aki már meg tud becsülni egy nőt, és nem csak játszani akar egy kicsit...


Pedro

2011. jan. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy pont a barátod állít be téged hisztisnek, mikor (az írásodból legalábbis ez derül ki) ő viselkedik úgy, mint egy hisztis p*nci.

Az meg, hogy kilök az ajtón és utánad dobálja a cuccaidat...pffff, én már ennél a húzásánál elküldtem volna a búsba (és akkor még finoman és nőiesen fogalmaztam).

Nekem is volt egy "kisajátítós" barátom, több, mint 2 évig együtt voltunk, de abból a kapcsolatból egyszer s mindenkorra megtanultam, hogy többet senkitől nem tűröm el az ilyen viselkedést.

Hidd el, nem veled van a baj.

Mármint abból a szempontból igen, hogy hagyod, hogy így bánjon veled.

Lehet, hogy azért "találnak meg" az ilyen srácok, mert sosem húzol határt és engeded, hogy így elnyomjanak.

Nem szabad!

Legyen több önbizalmad és büszkeséged és kérd ki magadnak az efféle viselkedést!

Persze, elhiszem, hogy nagyon szereted (én is azért húztam addig a "kisajátítós" barátommal, mert baromira szerettem), de bármennyire is nehéz, hessegesd el a rózsaszín ködöt és nyisd ki a szemed!

Persze lehet, hogy még egy próbát megér a dolog, beszéljétek meg, de ha rosszul reagál, vagy nem változik semmi, szerintem gyorsan szabadulj meg tőle.

L/23

2011. jan. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!