Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen mások vagyunk. Mint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen mások vagyunk. Mint tűz és víz. Meddig lehet mégis folytatni?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve vagyunk együtt barátommal, de mindenben mások vagyunk.. Mondják azt gyakran, hogy az ellentétek vonzzák egymást meg hogy az a jó ha nem vagyunk mindenben egyformák, de ott adódnak a problémák amikor már az értékrendünk is észerevehetően más. Ha nekem rosszul esik valami, azt ő egyszerűen nem bírja elfogadni vagy felfogni, mivel állítása szerint neki fordított esetben nem esne rosszul.. vagy ő fordított esetben ezen meg azon nem akadna ki. vagy én ebben vagy abban az esetben nem azt csinálnám, mint ő. Egyszerűen odáig jutottunk h szinte semmiben nem tudunk megegyezni. Amikor szakításra került már a dolog, egyszerűen nem tudtuk megtenni mert mindezektől függetlenül nagyon szeretjük egymást. Mégsem jó ez így. Mit lehetne tenni? Vagy meddig mehet ez még így tovább?

Valakinek tapasztalat? Lécci segítsetek.


2011. jan. 27. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
addig lesz így, amég nem szakítotok, vagy nem lesz valaki okosabb
2011. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az egy baromság, hogy az ellentétek vonzzák egymást... Vagy legalábbis arra mondják, mikor valakik "kiegészítik egymást", nem arra, mikor semmiben nem tudnak egyetérteni...
2011. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De az is milyen már, hogy "neki nem esne rosszul" :S hát sztem nekem kell eldöntenem h ez vagy az rosszul esik-e.. :S csak ne szeretném ennyire..
2011. jan. 27. 20:43
 4/12 anonim válasza:
Ismeros helyzet, egy ilyen kapcsolatom van nekem is...es en sem tudom a megoldast...:(
2011. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

teljesen természetes hogy mit kell tenni.

a fiúnak meg kell változnia. megértőnek, empatikusnak kell lennie Veled. különben nem lehettek boldogok, hiába szeretitek egymást. vannak emberek, akik nem születnek ezzel a képességgel. próbáld megtanítani rá. mondd el Neki, hogy igenis, ha valami Neked nem esik jól, azt neki nem szabad tennie, hiába látja ő máshogy. meg kell tanulnia a Te szempontjaidat is figyelembe venni. Nem aza a baj, hogy mások vagytok, A pasidnak senkivel sem lehetne pillanatnyilag normális kapcsolata. éretlen nagyon. de segíts neki. tanítsd meg. nem biztos hogy rossz ő. csak a férfiak empatikus képeszsége biológiailag alacsony alapból általában.

2011. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyre rosszabb lesz, hidd el. Az ellentétek ellen kell a tolerancia. Az első hónapokban amíg dúl a szerelem meg is van, nem törődtetek semmi mással csak, hogy együtt lehessetek. Amikor a kapcsolat kezd laposodni, a vonzalom csökken, kezd megszokássá válni az egész kapcsolat, akkor biza megint feldugják a fejüket az ellentétek, azonban másképpen reagáltok rá. Egyre kevesebbet tűrtök egymásnak. Ez ellen sajnos nincsen amit tenni, mert ha egyszer idegesít téged valami akkor azon nem tudsz változtatni. Esetleg elhallgatod, de a méreg folyamatosan gyülemleni fog benned. Kár lenne 20 év házasság után kiadni magadból ezt a mérget. Akkor már bonyolultabb procedúra a szakítás.

Bocsi ha kicsit értelmetlen de sietek...a lényeg, hogy jobb korán szakítani mint később megbánni.

2011. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát az az érdekes h ha józanul gondolkodok akk teljesen egyet értek mindenkivel aki ide írt. De nehéz megvalósítani, h na akkor szakítsak például. Pedig tudom, hogy ha nem megy akk hiába erőltetem.
2011. jan. 27. 21:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Várjatok még két évet, állítólag akkorra múlik el a rózsaszín köd.
2011. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk is ugyan így volt! Egy évig jártunk,semmiben sem értettük már meg egymást,olyan apróságokkal is megtudott sérteni amit ő "nemvett volna komolyan" ahogyan te is írtad...Majd egy hete nagyon csúnyán dobott! Most pedig sír hogy menjek vissza hozzá,de nem megy! Érdemes ezen nagyon elgondolkodni hogy mit veszítenél és mit nyernél vele ha vége lenne...Hogy mi tart össze titeket...Tényleg őszinte és szivből jövő szerelem,vagy csak megszokás és kötődés? Kívánom hogy jól dönts, és necsak a szívedre hallgass,hanem az eszedre is,hogy mi a helyes!


18/L

2011. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ilyen esetről olvastam egy tök szép ídézetet:D

"Nem sok mindenben értettek egyet. Tulajdonképpen semmiben. Állandóan veszekedtek, minden nap sértegették egymást. De a nézeteltéréseik dacára egy dolog közös volt bennük: imádták egymást."

2011. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!