Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El fogják-e valaha fogadni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El fogják-e valaha fogadni? (lent)

Figyelt kérdés
A barátom (23) vallásos, de engem (18) nem így neveltek a szüleim. Nagyon szeretjük egymást, de a szülei feltételeket szabtak: néha el kell(ett) velük mennem templomba, és pl. a szülei tiltják a házasság előtti szexet is (ezt lekésték...). A barátom nem várja el ezeket tőlem, de néha úgy érzem, a szülei azt akarják, hogy megtérjek. Nekem ez nem áll szándékomban, és bár úgy érzem szeretnek, amikor ott vagyok mégis úgy érzem, hogy máshogy néznek rám. Egy szakításunk után újra összejöttünk, a szülei pedig beszélgetésre invitáltak, ahol ezt így szinte konkrétan meg is mondták. Mind a ketten el tudnánk képzelni az életünket egymással, mert elég hosszú és komoly a kapcsolatunk. Attól félek, hogy lehet még ebből baj...
2011. jan. 24. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég nehéz helyzet... sajnos az ilyen mélyen vallásos emberek mindenkire rá akarják kényszeríteni a vallásukat, és nem fogadnak el úgy, ahogy vagy... én leülnék velük és megmondanám, hogy tetszik nem tetszik, az ő hitüket tiszteletben tartom, de én nem fogok a kedvükért megtérni...
2011. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ne törődj vele

csak a barátod számít

ha ő elfogad, nincs baj ;D

2011. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Hát sajnálom, de még az kell hogy te ezen felháborodj:S Még ki is szakítanád a vallásából, mert te nem hiszel benne, ugye? Hát nem azért, de nem csak a te oldalad van, van másik oldal is.
2011. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem háborodok fel. természetesen tiszteletben tartom a vallásukat, csak az a kérdésem, hogy ők is tiszteletben tudják-e tartani. (megjegyzem, én is hiszek Valamiben, csak nem konkretizálom és nem nevezem nevén). nem várom el, nem erre irányult a kérdésem.
2011. jan. 24. 22:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha teszel érte valamit akkor elfogdnak, nyugi. Csak bizonyítsd be:) hasznos volt vagy még ez sem?
2011. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a fontos,hogy a barátod szeret, de azért megpróbálkozhatnál pár dologgal,hogy ők is jobban elfogadjanak... Pl néha eljárhatsz velük templomba... Ez nem feltétlen arról szól,hogy vallásos leszel,csak lássák hogy próbálkozol,meg hogy nem zárkózol el teljesen. Szerintem.
2011. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ez sajnos nagyon nehéz kérdés, manapság szerintem ritkábban is kerül elő.

próbáld meg az értésükre adni, hogy neked eszed ágában sincs őt/őket kiszakítani a hitükből, de megtérni sem, ezt fogadják el. nehogy már ezen múljon a szerelem.

a barátodnak mi a véleménye az egészről, tudtok erről beszélgetni?

2011. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát, örültek amikor mentem, meg én is szeretek velük menni, csak a szüleim abban a hitben élnek, hogy ők biztos szektások és be akarnak szippantani engem. akármit mondok nekik,nem hiszik el, hogy nem így van...Ezért nem engednek.
2011. jan. 24. 22:22
 9/12 A kérdező kommentje:
sokat beszélgetünk erről. ő egyáltalán nem várja el, hogy én ezeket betartsam. nem is várhatja el, mivel már "bűnbe esett" velem... :D tudja, hogy vannak ellentmondások, ezért nem erőlteti...
2011. jan. 24. 22:23
 10/12 nielindi ***** válasza:
45%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:07


na, a szentfazék. leirtad szépen, h 2 oldal van, de te arrol irogatsz, h ki akarja szakitani a vallásából a srácot.szóba sem került semmi ilyen!de persze az szerinted nomális, h anyos jelölték rá akarják kényszeriteni ezt a vallást. a kérdező nem akarja kiszakitani a barátját semmiből. tiszteletben kell tartani, h a szülők vallásosak, a kérdező meg nem. és ennyi.

2011. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!