Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolkodom így a kapcsolatokról?

Figyelt kérdés

Lényegében a gond velem az, hogy nekem még nem volt semmilyen kapcsolatom. Volt amikor akartam egy kapcsolatban élni, sokszor már gyötört, hogy nincs mellettem senki. Később azt éreztem, hogy aki kezdeményezni akart velem, az jobbat érdemelt nálam, hogy nem egy magamfajta "alsóbbrendűvel" kellene összejönnie.

Most fura mód, mintha megnyugodnék ebbe.

Mintha belenyugodnék, hogy nekem nem rendeltetett senki. És hogy nem érdemlek meg senkit.

Egyre jobban elfogadom ezt a tényt.

Szerintetek ez normális? Esetleg hibás a felfogásom?

Várom válaszaitokat.

Köszönöm :)


2011. jan. 24. 14:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
bocsánat
2011. jan. 24. 19:10
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan az az eset, amikor el vagy szigetelődve a világtól, mert az amit te képviselsz (no cigi, no pia, no drog) túlságosan kirí a tömegből. És ezért rosszul érzed magad, mert "más" vagy, sőt, akik "nem mások", azok még le is néznek téged, mekkora lúzer vagy, hogy nem iszol, cigizel, visszahúzódsz, nem bulizol stb. És mivel sok ilyen impulzus ér a hétköznapi életed során (pl. iskola, ismerősök), ezért lassan te magad is kezded elhinni, hogy tényleg értéktelenebb, 'alsóbbrendű' vagy, mint ők. Ez szimpla önértékelési probléma, ami azért alakult ki, mert nem kaptál elég megerősítést az emberektől, hogy jó vagy, elfogadnak, illetve nem védted meg magad önérvényesítéssel, amikor negatív impulzust kaptál azért, amilyen vagy. És ha önmagadban nem gyökerezel elég erősen, nincs elég erős személyiséged, akkor bizony ez ide vezet.

A megoldás: önérvényesítés, önbizalomnövelés, minél több sikerélmény átélése az életedben, akármilyen téren, a legapróbbak is számítanak. Törekedj erre tudatosan, olvass olyan könyveket, amik az önérvényesítésről, önbizalomnövelésről szólnak, saját tapasztalatból mondom: hatásosak (persze a javarész rajtad múlik, azok csak eszközöket, ötleteket adnak, meg valamelyest világképet formálnak). Üdv. és sok sikert, sorstárs. :)

2011. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Legelőször magaddal kell elégedettnek lenned.. aztán már jön magától a pasi.. :D Hidd el.. :D
2011. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Már olvastam már jónéhány önértékelési könyvet, sőt, mások problémáin is én szoktam segíteni. A saját problémáimmal nem nagyon birkózom meg, sajna...

együzi az előttem lévő kommentelőnek: Paliból vagyok xDDDD

2011. jan. 26. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!