Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ítélik el olyan sokan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el olyan sokan a szeretői viszonyt?

Figyelt kérdés

Még mindig a szeretők témája. Előre szeretnék kérni minden válaszolót, hogy most tegyük félre a fikázást, mert azzal úgysem megyünk semmire. Sokan csinálják... akik meg nem, azok örüljenek, hogy olyan működőképes, jó kapcsolatban élnek, hogy nincs mellette szükségük másra.

Szeretnék észérveket (!) hallani arról, hogy aki rombolónak tartja a szeretői kapcsolatot, az ezt miért gondolja. A szex ugyanolyan szenvedély, mint bármelyik másik. De az édességek, vagy dohányzás utáni vágyadat, bármikor előítéletektől mentesen kiélheted, ha szükségét érzed. Ha a szeretőddel vagy egy órát, vagy egy cukrászdában, vagy bevásárlóközpontban töltöd el ugyanezt, hogy "jobb kedved legyen" (mert tegyük fel vásárlási szenvedélyben szenvedsz), akkor senki nem akar elválni tőled, nem fenyeget, vagy nem lesz lelkibeteg miatta. Miért a szex az egyetlen szenvedély, amit nem élhetsz ki, úgy, ahogyan szeretnéd, és azzal, akivel akarod. A családtól nem vesz el feltétlenül több időt... attól még mindenki szeretheti a gyerekeit és gondoskodhat róluk, hogy a párján kívül máshol is keres gyönyört. A bizalmat rombolja, ez egyértelmű... de vajon nem csak kisajátításról van szó, arról, hogy nem tudjuk elviselni, ha a párunk máshol keres dolgokat, amit mi nem tudunk megadni neki? Jó lenne indulatmentesen végiggondolni ezt, mert mindenki belekerülhet ilyen helyzetbe, és akármelyik (!) oldalon, mégha ezt most magáról nem is feltételezi...


2011. jan. 16. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ember mono- és poligám is egyben (- ezt azért szögezzük le). Azért itélik el sokan, mert aki szerető, az nem gondol bele abba, hogy milyen lenne, ha ő lenne a megcsalt fél. De így van ez a megcsalóval is. Sokan nem beszélik meg a problémájukat a kapcsolatban, ezért is fordulnak ehhez a "megoldáshoz", azt azonban elfelejtik, hogy ez megalázó lehet a megcsalt személy számára, még akkor is, ha ő a legfőbb hibás, és miatta történt mindez.
2011. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb gond, amit te is említettél, a bizalom csökkenése. És mivel a bizalom az egyik nagyon fontos alappillére a kapcsolatnak, talán már nincs is miről tovább beszélni...

Aztán egy másik fontos alappillér is sérül, a kommunikáció. Ha nem tudjátok megbeszélni, hogy mik a problémáitok, kinek mi hiányzik a kapcsolatból, akkor az egy rossz kapcsolat. És rossz kapcsolat esetén pedig nem szerető kell, hanem szakítás.

És a jó szex is a harmonikus kapcsolat része. Ha nem működik jól, akkor az újab problémákhoz vezethet, és nem feltétlenül a kielégületlenség miatt.

Én nem hinném, hogy a kisajátításról lenne szó. Bár tény, hogy rossz érzés belegondolni abba, hogy nem te vagy az egyedüli az életében... Mást is megcsókol, vagy lefekszik vele az, akit te a legjobban szeretsz. Szerintem ezek a szerelem részei, érzelmek kellenek hozzá... tudom, hogy nem mindenki gondolja így, de valahogy én nem tudom elképzelni, hogy valaki csak azért fekszik le valakivel, hogy a testi szükségleteit csillapítsa, ezért szerintem a szeretőtartás oka nem csak a testi, hanem az érzelmi kielégületlenség is.

2011. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

11:58

Megalázó... igen. Az a kérdés be mered-e vállalni, hogy megalázó helyzetbe kényszeríítsd a párodat, azért, hogy megkapd, amire vágysz... Szép dolog önfeláldozásból, vagy a másik iránt érzett tiszteletből félreállni, de hosszú távon a másikat fogjuk hibáztatni a az elfojtott vágyak miatt és ez tovább ronthat a kapcsolaton.


12:03

Ha nem jól kommunikálunk, azért azon még lehet változtatni a szakítás előtt.. Meg gondold meg, ha van néhány gyereked... nem biztos, hogy rögtön szakítani akarsz, ha gond van a házasságban.

2011. jan. 16. 12:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze senki nem szeretné megalázni a párkát. Ezt mindenki kerülni szeretné. Ezért csinálják annyian titokban..
2011. jan. 16. 12:11
 5/10 A kérdező kommentje:
párját... bocs :)
2011. jan. 16. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
nemcsak megalázó...nagy fájdalmat okoz a másik félnek, aki töretlenül bízik a párjában, h ő soha ilyet nem tenne...legalábbis a szeretőim ezt mesélték, h előző b.nőjük azt mondta. én sosem voltam megcsalt fél, nem tudom. azt én is elítélem, aki házas emberrel kezd...de aki ilyen 2 hónapos kapcsiból tekint ki, ahol unalomból járnak egymással..hát sztem annak már oly mind1, h van-e 3., úgyis szétmennek egy idő után. pláne az ilyen vicces 15-6 évesen kialakuló nagy szerelmek esetén. XD
2011. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És azt el tudod képzelni, hogy 10-20 év után is meg lehet unni valakit, még akkor is, ha szereted? A gyerekek miatt, meg egyébként azért is, mert szereted, csak már valami másra vágysz az ágyban, pedig együtt maradzs vele ... és szeretőt tartasz..
2011. jan. 16. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint azért ítélem el azokat a személyeket, akik szeretőt tartanak, mert nem fair a párjukkal szemben! Egy önző alak akit csak a saját szenvedélye hajt! Persze ha a párja be van avatva és nem a háta mögött teszi (amiből nagyon kevés van) akkor ok a dolog!

A problémákat meg kell beszélni, és nem egyből egy másikhoz rohanni ha gond van otthon! Persze attól még hogy valaki szeretőt tart, ugyanúgy szeretheti a gyerekeit, a kettőnek nincs köze egymáshoz! Szerintem ha már odáig jutott egy kapcsolat, hogy a pár egyik tagjának szeretője van, annak már nincs sok értelme! A házasságkötéskor örök hűséget fogadtak egymásnak, és ha ez nem megy akkor nem kell erőltetni!!! 25/L

2011. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is: A dohányzást se gyakorolhatod előítéletek nélkül. Bár ezek nem csak előítéletek, hanem tény, hogy károsak a dohányosok a társadalomra.


De nem ez volt a kérdés.

Hogy miért ítélem el? Olyan mélyre süllyed a világ, hogy ez a kérdés bárkiben is felmerülhet:? Képzeld el, azért, mert piszkos nagy bunkóság egy házasságból félrelépni. A házasság nem egy olyan dolog, mint a járás, hogy meguntalak, hát szakítok. A házasság egy életre szóló kötelék,l még ha a világon több millió marha ezt nem is így gondolja. Sőt! Az egyetlen dolog, amiért felbontható a házasság, az az, hogy az egyik fél megcsalja a másikat.

Másik megközelítés: Képzeld magad a megcsald fél helyébe. Nem is tudom mit érezhet, nem is akarom megtudni. A házasságban benne van a szex is, nem kellenek ilyen félrelépések. Hát ha még gyerekek is vannak! Válás megkeseríti a gyerekek hátralevő életét, ráadásul az apjukra (vagy anyjukra), úgy néznek hogy rossz ember volt, vagy esetleg azt hiszik, amit ő csinált, az helyes.

Most ennyit írtam, de még ki tudnék találni pár dolgot.

2011. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Általában azok az emberek ítélik el akik az áldozatául esnek!


Értve ez alatt, a megcsalt felet, illetve azt a szeretőt aki koppintva lett idővel.

2011. jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!