Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés, közös albérlet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés, közös albérlet 18 évesen?

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve élünk távkapcsoltban. Ő 23/F én 18/L. Ősszel Pestre mennék egyetemre, és szeretném, ha ezentúl nem csak hétvégén találkozhatnánk. A közös albérlet megfelelő megoldás lenne, ha ő dolgozna (kb 100ezret keresne havonta) engem pedig szüleim is támogatnának, és vennék fel diákhitelt is, meg esetleg ösztöndíjam is lenne (össz kb 60-70ezer) olyan 40ezer körül gondoltun albérletre, szerintetek megoldható? A szüleim nem nagyon örülnek az ötletnek, úgy érzem korainak tartják az összeköltözést. Mi a véleményetek?
2011. jan. 14. 20:41
 1/9 anonim válasza:
100%

Én a diákhitel miatt személy szerint jobban aggódom, mint az összeköltözés miatt.


Mindenképpen rágd át a dolgot még egyszer!

2011. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 3 év után még 18 évesen is bevállalható, feltéve, hogy mindketten elég érettek vagytok.
2011. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kovpet ***** válasza:
54%

40-ért nem nagyon kaptok. Mondjuk rezsivel együtt 80-100.

60-ból meg nem igen éltek meg.


Egyébként nincs gáz, ha nem jön be, vissza lehet csinálni. Nagyot nem bukhattok... akár próbáljátok meg.

2011. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fejenként 40 ezerből már ki lehet venni egy lakást (rezsivel), ha csak szobát, és mondjuk a másik szobá(k)ban vannak más egyetemisták mondjuk, akkor sokkal olcsóbban is. Diákhitel felvételét én sem javasolnám. Havi 60 ezerből meg simán meg tudtok élni (nem kenyéren és vizen).

Mondjuk ha nem jönne be az együtt lakás, egy albérletből mégis könnyebb elköltözni, mint egy állandó, saját lakásból. Ha már 3 éve tart, akkor megpróbálható simán. :)

2011. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:
54%

"Fejenként 40 ezerből"


Fejenként? Na, úgy ok, de sztem nem így értette.


Havi 60-ból vegetálni lehet, élni alig.

De persze ha szeretik egymást, így is jobb, mint külön...

2011. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, úgy gondoltam, 40ezer az albérlet, rezsi nélkül. És legrosszabb esetben kettőnknek olyan 130-140 ezer összejönne havonta. Szülőknek mivel lehetne érvelni, hogy nyugodtabb szívvel beleegyezzenek? Így is bele fognak szerintem, de elég nehézkesen..
2011. jan. 15. 19:38
 7/9 kovpet ***** válasza:

"Ő 23/F én 18/L"


Minek kell érvelni? Elhatározzátok, bejelentitek, kész.


A pénzügyi részét azért finomítsátok...

40-ért Budapesten? hááát... szobát max.


Legyen az a 40 inkább 60+30 rezsi. A 130-140 meg 130 :)

Akkor marad 40, de legyen 50 az életre.

Hát izé...

Fiatalon? 50k-ból élni KETTEN?

Ideiglenesen el lehet vegetálni, ha nagyon muszáj, de...

2011. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 4 éve voltam együtt a barátommal amikor közös albérletbe költöztünk, ő egyetemre járt én meg dolgoztam mivel engem nem vettek fel oda ahova szerettem volna. Egy ideig nagyon nagyon élveztük a dolgot, de most fél év után ott tartunk, hogy külön akarunk költözni. Az együttélés elsülhet jól is meg rosszul is. Ha túl sokat vagytok együtt sülve főve az konfliktusokhoz vezethet. Szóval én azt tanácsolom, hogy figyeljetek oda arra, hogy legyen olyan amikor mindenki a saját barátaival van, legyetek néha külön is, nehogy egymásra unjatok. A szüleidnek meg mondd el, hogy elég érettek vagytok már ahhoz, hogy együtt éljetek, ja és örök igazság, hogy így ismeritek meg egymást igazán. Ez nálunk be is igazolodótt. SOk sikert!

19/L

2011. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2011. jan. 27. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!