Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy szoktassam le a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szoktassam le a barátom a finnyáskodásról?

Figyelt kérdés

Rettentő finnyás.pedig nem egy kis görcs csontváz, pont jó súlyba van.

szóval szeret enni, de csak ami a fogára való.

de olyan alapokat nem szeret, mint pl. csirkeszárny.mert van benne csont. -.-" meg hasonlók.

én szakácsnak tanulok,most már tartok ott, h itthon próbálgatok kajákat csinálni, és szeretem mikor megeszi, és dícséri is, de ezt akkor szokta ha olyat csinálok, amit szeret, és ismer.

ha vmi újat, meg se kostólja:\ rosszul is esik, meg minden:S


hogy tudom leszoktatni erről?

az nem megy, h csak azt csinálok amit nem szeret,mert akkor ink. nem kajál egésznap:S:S

köszi a válaszokat előre is.


18L


2011. jan. 6. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Türelemmel, lassan
2011. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
9 hónapja próbálkozok:S:S
2011. jan. 6. 19:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz. Csak nálunk ez fordítva van. Pasim szakács én meg a finnyás. Amikor összejöttünk ezeket a kajákat ettem meg: bableves, sültkrumpli, palacsinta, zacskósleves, csoki és édesség ( soha nem voltam dagi )

Neki kb. 3 év után kezdett elege lenni, abból, hogy nem eszek meg semmit és elkezdte kombinálni az ételeket, hogy ha megeszem a bablevest meg a krumplit akkor már valószínű megtudom enni a krumplilevest is, ha azt akkor abból 1-ből következik a gulyásleves és így tovább felépítette a többi ételből is a dolgokat, nem tudom érted e, meg hát persze mindig adott valamit cserébe. Anyu a mai napig hálás neki, hogy már legalább 2 hétre való kajaféle van amit megeszek xd

én is ilyen voltam, apám felesége drasztikus is volt ( szerencsére már válnak, utáltam xd) ott volam náluk és ebédet vacsit nem ettem meg, reggelit se utána megint ebédet se és összeestem és még a kórházba is bevittek emiatt :S, de én a mai napig nem eszem meg azt ami nem tetszik, szerencsére pasim és anyum mindig azt csinál amit szeretek.

Amúgy régen voltam orvosnál emiatt, kineziológusnál, pszichológusnál stb. és ő szrintük ez betegség, lelki problémák miatt alakul ki, akár egész pici korra visszamenőleg

Én most találkozok először magamhoz hasonló esettel, de örülök, hogy végre megtudta nem én vagyok az 1.

Sok türelmet és sikert a barátod kigyógyításában, remélem sikerül. :D

17/L

2011. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm:D

igazából az anyja kényeztette el sztem. mert ő mindig olyat csinál amit ő szeret.

mondjuk a tésztás kajákat szereti. aminek örülök:D de a halat utálja holott, a duna melett nőtt fel. ő is imád minden édességet, főleg a túrós dolgokat.

értem h h értetted a kombinálást, de azért még elkell ezen gondolkozzak :D

mert annyira alap dolgokat nem eszik meg h az már fáj.:S én ma ettem először rákot, megértem h fújjogott rá, pedig nagyon finom, bár ez egy különleges kaja, nem is várom el h megegye . főleg nem egyből:D

2011. jan. 6. 19:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs mit :D

Hát én is el lettem kényeztetve, de engem nem anyu. Nekem úgy volt, hogy elváltak a szüleim és a mamámékkal voltam nagyrészt, mert anyu éppen csinálta a 20. diplomáját. Ők meg ugye szeretik a kicsi unokájukat és "jajj kislányom mit szeretnél enni?" és én mindig azt kaptam amit kértem, de én amúgy nagyon sok ételnek nem tudom az ízét, de kinézetre, állagra és szagra (kajánál mondjuk illat, de én nem úgy érzem) nem szimpatikus.

Amikor új emberekkel találkozok, akkor kell 1 kis idő mire megértik, hogy én miért nem eszem se: pizzát, szendvicset, zöldségeket (kivétel: bab és krumpli), hamburgert és még reggelig sorolhatnám az olyan ételeket amiket az emberek 95%-a megeszik (ezt azért írtam mert mondtad, hogy a pasid alap dolgokat nem eszik meg és szerintem ezek azok)

Tudom nem könnyű, főleg nem a pasidnak. Én sokat sírtam is, de ő végig ott volt és nem azt mondta a könnyeimre, hogy jó akkor hagyjuk ha nem szeretnéd akkor nem kell megenned vagy megkóstolnod, hanem megvárta míg kisírom magam a vállán meg megvigasztalt és újrapróbálta. Főleg az elején nehéz. Nálunk amúgy napi rendszerességgel volt új kaja. Mindig értem jött a suliba és hazafelé arról beszélgettünk, hogy ma mi újat talált ki nekem. Nem mindig tetszett az ötlete persze. De 2 dolgot választhattam, amit soha nem kell megennem/megkóstolnom: uborka( főleg az amit úgy húshoz szoktak enni és ilyen lében úszik) és kolbász

2011. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon válogatós vagyok (21/f), hogy lelki alapon, vagy fizikailag máshogy érzem az ízeket, azt nem tudom. Sokszor kóstoltam már olyat, ami kívánatosnak tünt, de amint megéreztem az ízét, már jött is fel a hányás. Képzelhetitek milyen reakciókat vált ki az ilyen az étel készítöjétöl, de sajnos nem tehetek róla:( Azt szokták mondani, hogy ha igazán éhes lennék, mindent megennék...
2011. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem semmi agresszor pasid van, hogy megvárja, hogy kisírd magad, amiatt amire késztet, aztán újra próbálja, már ne haragudj, ha csak kajáról is van szó. Én sírva rohannék ki ilyen kapcsolatból.
2011. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

pedig az az uborka nagyon finom:D:D

az a gond, h makacs, és nem is tudom h h fogom rávenni h kóstolja meg. van olyan,amit kiskorába szeretett, de már nem bírja:S vagy lehet h már annyira megszokta, h 'lusta' újat kipróbálni. inkább eszik vmi hideg kaját.

mondjuk az alap kaják alatt az olyat értettem mint a gomba (eddig énse szerettem de most már kezdek hozzászokni) főzelékek.hal ételek. a tokányokat utálja... (kiskoromba énis utáltam mert azt hittem az állat tokájából van xD )

meg még nagyon sok van. Szóval sztem úgy van vele, h inkább eszik mást, de nem 'erőlteti meg magát' új ízek megismerésében. :S

pedig mondtam h muszály lesz, mert nem mindig rántott hús, krumpli , meg császármorzsa lesz (mert az a kedvence)



utolsó (ha még az 21:11 asszem.) Úristen te szakítanál vele azért mert finnyás ?:O

2011. jan. 6. 22:03
 9/12 A kérdező kommentje:
(21:31 volt bocsi)
2011. jan. 6. 22:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tartozik szorosan a kérdéshez, de muszáj.*
2011. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!