Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne legyek olyan parancsolgató?

Figyelt kérdés
1 éve és 2 hónapja vagyunk együtt barátommal. 1 éve együtt is élünk. Úgy érzem,hogy mindig nekem kell irányítanom mindent mindent,szólni rá,hogy vegye fel a papucsot,ha megy a fürdőbe (ne később nekem szóljon,hogy vigyem már be..);menjen be az ajánlott levélért a postára,ha érkezett neki,ne halogassa,stb. És ő egyfolytában azzal kritizál,hogy parancsolgatok,megmondom hogy mit tegyen. De ha egyszer nem csinál semmit? Mit tegyek? Hagyjam,hogy csinálja úgy a dolgokat,ahogy akarja és é meg közben robbanjak fel mérgemben,mert már hónapok óta halasztja pl az internetlemondást? Mit tennétek a helyemben?
2011. jan. 6. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam a kapcsolatunk elején.De ez attól van, hogy azt hittem, én jobban tudok mindent. De nem. Rá kell hagyni a dolgokat. Ha elcsesz valamit, majd tanul belőle.Nem szabad mindenért szólni, mert az lesz,hogy lerombolod az önbizalmát.
2011. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
utasítás és kérés között nagy a különbség. pl vidd magaddal a papucsodat!. nem viszed a papucsodat?// állítsd be úgy, mintha az ő ötlete lenne, és még meg is lesz elégedve azzal, hogy mennyire hatékony:) a csináld így és a szerintem amúgy lenne jobb közt tényleg nem csak árnyalatok vannak...
2011. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A közérdekű ügyekben (mármint ami kettőtökre vonatkozik), abban nyugodtan szólj, ilyen pl az internetlemondás. De a saját kis dolgai miatt egyrészt ne mérgelődj, másrészt ne szólj bele. Ő is lehet, hogy megszokná, hogy egyedül intézze, és előre tervezze, és nincs ki szüljon neki még időben, utoljára.

Ugyanakkor mondd meg neki, hogy le akarsz szokni erről, és ezért kéred, hogy mikor parancsolgatsz valami jelentéktelen dolog miatt (pl az ő ajánlott levele, vagy törölköző), akkor szóljon rád. Én így szoktam le egy bizonyos szó használatáról, ami a rokonságban ragadt rám, a parancsolgatással is az a probléma, hogy nem elég tudatos, mikor megtörténik. ha azzá teszi a párod, hamarabb leszoksz a felesleges részéről.

2011. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Teljesen degradáló a parancsolgatás. Az én párom is azt hiszi hülye vagyok, mert állandóan parancsolgat nekem. Az önbizalmam már a béka segge alatt van, mert már én is azt hiszem, hogy mindenhez hülye vagyok. Ő mindent jobban tud nálam, és ez szörnyen idegesitő. Azt is jobban tudja, hogy mi jó nekem. Ha nem viszi a papucsát, hár Istenem! Az ő lába fog fázni, nem a tied!
2011. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az anyja vagy ő pedig 3 éves??????? Ugye nem? Szülj egy gyereket és éld ki rajta a nevelési vágyaidat. Vagy módosíts pályát, menj el pedagógusnak és neveld mások gyerekeit. A férfit pedig hagyd, hogy férfi legyen!
2011. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem,nem vagyok az az anyja,de 23 évesen annyi esze igazán lehetne,hogy alapvető dolgokat időben megcsináljon,elintézzen és ne halogasson mindent. Olyan nagy kérés ez? Most őszintén?

2011. jan. 6. 10:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Annyi az egész,hogy figyelmetlen és szórakozott.Az én férjem is ilyen.Te rendezettebb vagy és õ rendezetlenebb.Ismerem ezt a helyzetet,én nem itéllek el.
2011. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Húzz egy határt: mi az, amit elnézel és mi az, amiért szólsz. Például a papucsért ne szólj. De ne is vidd utána. Ha elmegy fürödni és nem viszi, ülj le mondjuk fejhallgatóval tévézni. Ha bejön, hogy miért nem vitted utána, "jaj, nem hallottam, hogy szóltál. De miért nem vitted magaddal fürdés előtt?" Néhány ilyen alkalom után rászokik, hogy megoldja magának.

Ami közös fontos ügy, azért persze szólj. Vagy próbáljátok meg a következőt: minden héten legyen egy nap, amikor az ilyen dolgokat elintézitek. Én is halogatós vagyok, de ez a módszer bevált. :)

2011. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ááááá ez kínosan ismerős :D


nálunk a dolgok becsukásával vannak problémák... pl. hűtőszekrény, kapu, ízeltlábúak terráriuma... :S

ő sem hülye, csak szórakozott, de baromi kellemetlen, ha bejegesedik a frigó (nekem kell leolvasztani), ha kiszökik a kutya (balesetveszélyes), és az is, ha bogarakkal találkozom a kanapé alatt porszívózás közben :S

és nincs jobb ötletem, mint minden egyes alkalommal (főleg, mikor tetten érem), szólok neki, hogy hahó... mert ha nem szólok, akkor 90%, hogy elefelejti.

engem bosszant, hogy bacogatni kell, de tényleg nem tudom hogy lehetne ezen segíteni.

ő a hivatalos ügyeket szerencsére elintézi.

2011. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De ez olyan gáz,nem? Egy felnőtt férfitól nem nagy dolog elvárni ezeket szerintem :S
2011. jan. 6. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!