Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátomnak nagyon fontosak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátomnak nagyon fontosak a barátai, ezért engem kicsit elhanyagol (? )

Figyelt kérdés

Felhoztam a témát, hogy keveset találkozunk és nehezen nyílik meg, de most kibukott belőle minden. Azt mondta, hogy már volt neki rá példa, hogy elhanyagolta a barátait csaj miatt, és jött a nagy veszekedés és ezt nem akarja még egyszer. És még ezt is írta "csak nem akarom azt az állandó együtt levést mert nem azt mondom hogy nem hiányzol, csak másra is kell idő"

Kicsit még furi ez nekem. Amúgy valamilyen szinten megértem, mert már évek óta nem volt rendes barátnője, csak ilyen "egyéjszakás" dolgok, és addig senki mással nem kellett foglalkoznia, csak velük. Most viszont itt vagyok én is, és szeretném, ha engem is tartana legalább olyan fontosnak, mint őket. Mit tegyek, hogy ez így legyen? Azt mondta hogy akkor majd szervezzünk több programot. Aztán a végére az jött ki az egészből, hogy "akkor ezt majd átbeszéljük" de mindig csak ez a MAJD szó, és abból sose lesz semmi. Na most akkor? Ha tényleg szeretne, akkor velem lenne mindenhogyan, nem? Lehet nem érzi elég komolynak a kapcsolatot? Úgy értem nem meri kockára tenni a barátságot a kapcsolat javulása érdekébe, mert a kapcsolatok jönnek mennek, de a barátok mindig megmaradnak? Én nem akarom hogy ez a kapcsolat "jöjjön menjen" én vele szeretnék maradni és ezt úgy tenni, hogy egy héten nem csak maximum 2x találkozni. Itt volt a 2hetes szünet is, erre találkoztunk 2x.. Közbe az unokatestvérem és a barátja egész szünetbe egymás nyakán lógtak, még a nagyimékhoz is áthívta karácsonyozni. Bár ott a fiú is olyan, hogy nem tud meglenni a lány nélkül. Nagyon sokat akarok, ha én is ezt akarnám, hogy alig akarjon leszállni rólam? Természetesen én úgy szeretem őt, amilyen, de azért mégiscsak érdekelhetném picit jobban.


2010. dec. 31. 03:12
 1/5 anonim ***** válasza:
hát nehéz megtalálni az arany középutat. a heti kettőt én is kevésnek érzem, bár nem irtad hogy mióta vagytok együtt, szóval ez még javulhat, csak éreztesd vele de ne túlságosan! :D szóval csakúgy lazán, aztán ha ez a kapcsolat tényleg nem jöjjön menni fog, akkor úgyis meglesz majd az az arany közép út ami mindkettőtöknek jó lesz
2010. dec. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nehéz megtalálni az arany középutat, és aranyos a kérdés, mert látszik, hogy te nagyon szereted a barátod :)

Viszont a pasidnak is igaza van abból a szempontból, hogy nem jó, ha egy pár állandóan együtt van és minden mást elhanyagolnak. Nagyon sok példát láttam már erre és a legtöbbször az a vége, hogy ha esetleg szakítanak, vagy már kicsit kihűl a kapcsolat és nem igényelnék, h a nap 24 órájában együtt legyenek, akkor nagyon nehéz időszak következik, hiszen az elhanyagolt barátok addigra már elmaradoztak, és egyszerűen nincs kit felhívni. Sokszor erre az egymás nyakán lógásra, amikor már terhessé válik, mert elmúlik az újdonság varázsa, rá is mehet az amúgy működőképes kapcsolat is.

Szóval a pasidnak igaza van, de beszéljétek meg, hogy te mégis mennyi időt szeretnél vele tölteni, és ő mennyi időt gondol, és próbáljatok valami megoldást találni. Egyenrangú felek vagytok egy kapcsolatban, tehát nem jó, ha csak az van, amit ő akar, és ha ő találkozni akar, akkor te ugrasz, ha meg nem, akkor otthon szomorkodsz. És mindenképpen tisztázd, hogy te nem annyi időt akarsz vele tölteni, hogy semmi másra ne legyen ideje, és nincs bajod a haverjaival. Esetleg az is megoldás lehet, hogy párszor ketteben találkoztok, de mondjuk legyen olyan is, hogy mindketten az ő barátaival vagytok é olyan is, hogy a tieiddel, hogy meglegyen az egyensúly. Így érezni fogja, hogy te nem a barátai ellen vagy.

És az is fontos, hogy te se hanyagold el a barátaidat miatta. Amikor ő a haverjaival van, akkor neked is szabad csajos napokat tartanod...

Szerintem egy egészséges kapcsolat így működik :)

És igen, nagyon sokat akarsz, ha azt akarod, hogy alig akarjon leszállni rólad, mert az hosszú távon nagyon rossz lesz mindenkinek.

2010. dec. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Javítsuk ki *nem azt akarom hhogy folyton rajtam lógjon, hanem hogy kicsit többet legyen velem:)* de amúgy minden stimmt. Nagyon köszi a válaszokat. Sokat segített, meg megerősített bennem dolgokat :)

Amúgy lassan 3 hónapja vagyunk együtt.

Komolyan olyanok vagyunk mint a tűz és a víz. Ami nem mindig rossz :) Csak neki nagyon fontosak a barátai, és midnen nap velük van, míg én soha nem megyek sehova, szívesebben vagyok vagy vele vagy otthon egyedül. Mag nekem a dolgok olyanok hogy "amíg nincsenek kimondva, addig olyanok mintha nem is lennének" ő inkább a tetteivel fejezi ki a szeretetét és nem szavakba. Míg én imádok msnen beszélgetni, és a semmiről is eldumálok hosszasan, ő utál msnezni, és olyankor a szókincse is durván szegényes. éppen ezért van hogy sokszor nem értem hogy mit csinál, mert az én lelki világom teljesen más mint az övé. És míg én napi 100x is elmondanám neki hogy szeretlek (bár nem teszem mert megvárom míg esetleg ő mondja) ő megmondta nekem, hogy azért mert nem mondja, még nincs az hogy nem is érzi, csak nem szokott ilyeneket mondani senkinek, mert nagyon nehezen nyílik meg és ő ilyen és kész. És igaza van, mert nem szeretném megváltoztatni. majd mondja ha úgy érzi, és azt tesz amit jónak lát. Csak ez a keveset találkozás dolog aggaszt nagyon. :/ Már mondtam neki többször is. De élőbe nem szoktam, mer olyankor minden tök jó, msnen meg mint már említettem,nem lehet vele beszélni.

2010. dec. 31. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:

3 hónap még nem olyan nagy idő...

De a fontos dolgokat mindenképpen élőben kell megbeszélned vele. És nem jó az, hogy ennyi idősen (mert gondolom még elég fiatal vagy) otthon üldögélsz, mert úgy persze, hogy nyomaszt az, hogyha neki van más dolga is.

Furán hangzik talán, de neked is fel kell építened egy saját életet és nem szabad ezt egy pasira építened.

Persze nyilván ő is benne van, de akkor is boldognak kell lenned, ha ő nincs veled, nem szabad tőle függnöd.

Egy pasi számára is izgalmasabb egy olyan nő, akiről nem mindig tudja, hogy úgyis otthon ül, hanem van saját élete és ettől kicsit elérhetetlenebb, izgalmasabb marad. Így a pasi se árzi magát annyira biztonságban és sokkal inkább igyekszik, hogy megtartsa a pozícióját....

2010. dec. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Látom, hogy kétszer írtad ki a kérdést...


"Én pedig itthon ülök és várom, mikor hív már el valahova.."


Na pontosan erre gondolok, ezt ő is tudja, és ez az, amit nem szabad csinálni.

Ha majd azt látja, hogy te nagyon jól elvagy nélküle is, akkor egyfolytában hívogatni fog... Így minek is tenné, tudja, hogy te csak erre vársz, és amikor fütyül, akkor te ugrasz. Nem szabad.

2010. dec. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!