Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam el neki? Egyáltal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el neki? Egyáltalán elmondjam?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy a "humoros", nem idetartózó, "szilvásbuktát, mert az szeretem" dtb. benyögéseket szeretném, ha hanyagolnátok. Töröltetni fogom, úgyhogy teljesen felesleges.


Nos, ma volt egy romantikus sétánk a barátommal, épp 2,5 hónapja járunk. Megkérdeztem tőle, hogy mi lenne az az ok, amiért kiszeretne belőlem, esetleg el is hagyna. Azt mondta, hogy akkor, ha gyilkos lennék vagy cigány. Aztán nevetve közölte, hogy egyik sem áll fent, úgyhogy örökké fog szeretni.

Csak van itt egy kis probléma. Apám sajnos roma származású, magyar félcigány vagyok. ( kis, rendezett kertvárosban lakunk, apám becsületesen dolgozik, én jól tanulok, nem látszik rajtam, giccs és aranycicoma nincs-félreértések elkerülése végett).

Hogyan tálaljam neki ? Mert el kell mondanom egyszer, de ha elmondom, elhagy. Én már láttam a szüleit, ő még nem járt nálunk.

Félek, hogy vége... Mit tegyek ?


2010. dec. 27. 19:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem ismerem a barátod, de csak nem mondta komolyan... amúgy meg te nem az apád vagy. Ennyire azért senki nem lehet rasszista, hogy a barátnőjét, akit szeret, áhh nem is folytatom. Nyugi, nem fog kidobni.
2010. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Rendesfiú/19 ***** válasza:
Azt hogy cigány vagy, azt arra értette, hogy ápolatlan, büdös, lopós fajta vagy, aki ráadásul ronda is. Így nem jött volna össze vele. De mivel te nem ez vagy, és a szüleid sem azok, ezért biztosra veszem, hogy ő sem fog kiakadni rajta. Ne félj ettől, szeretni fog téged akkor is, ha elmondod neki:)
2010. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 kovpet ***** válasza:
100%

Hú, ez szívás. Sajnállak.


Szerintem csak azért mondott ilyet, mert azt hitte, hogy jófej lesz tőle. Általánosságban lehet utálni akárkit, de ahhoz, hogy konkrétan rasszista legyen valaki, azért kell egyfajta ostobaság meg elvakultság.


Lehet utálni a cigányokat, de egy konkrét embert sokkal nehezebb azért, mert cigány. Persze mindkettő ugyan olyan értelmetlen.


Sajnos ebből a kijelentéséből nehéz lesz kihátrálnia.

2010. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

J válasza


Akkor válaszolok kicsit bővbben Amikor pl: azt halod hogy valaki (egy csúnya kopasz jobbikos raszista:)) azt mondja "utálom a cigányokat" Nem a genetikailag cigány származásu emberekre gondol még csak nem is a giccsre meg aranygicomára, hanem a cigány viselkedésüekre (ertsd: az alapvető együttélési normák be nem tarzása, naplopás, munkakerülés, agresszív kéregetés, hangoskodás, oktalan tulzott agresszivitás, bünözés, stb.) Neked a viselkedéseddel és a családoddal ("apám becsületesen dolgozik") nincs semmi probléma sőt követendő példa. Így nincsen okod arra hogy attol félj a barátod el fog hagyni. Szerintem nyugodtan mond el neli mi a helyzet, igy ahogy nekünk leírtad.

2010. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát ha ezért képes kidobni, nem szeretett igazán. Hasonló cipőben vagyok, mint Te, apai nagyapám cigány. De az az "igazi", "tipikus" cigány. Megmondom őszintén, nem igazán foglalkozom ezzel. A barátom haveri köre valahogy kiszúrta, hogy van bennem cigány vér. És ezt így a hátam mögött tálalták is a barátomnak. Engem választott. Ezután ha jól emlékszem még 2 alkalommal ült össze ezekkel a barátokkal, aztán azóta se. Mert szeret. Engem szeret. Különbenis, imádja az olaszos temperamentumomat, ami az anyai felmenőktől ered.
2010. dec. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, beszélek vele, úgyis találkozunk ma :)
2010. dec. 28. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!