Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan "vádol" azzal a barátom, hogy túl álmodozó vagyok, és túl nagyok az elvárásaim a mai világban?

Figyelt kérdés
A jövőnket tervezgetjük, és nekem egyetlen igazi álmom van. Az, hogy egy kedves kis családi házban élhessek a férjemmel és a gyerekeimmel. A barátom azonban úgy érzi, hogy nekünk ez nem sikerülhet, mert nem lesz annyi pénzünk, és én majd elhagyom azért, mert szegény. És hiába magyarázom neki, hogy engem nem érdekel, hogy mennyit keres, tudom, hogy szívvel-lélekkel végzi a munkáját, és engem más nem érdekel. Amennyit tud, már most is tesz félre, ahogy én is. Keményen tanulok a főiskolán, vállalok plusz munkákat is, hogy jó eredményeim legyenek, és magas tanulmányi ösztöndíjat kapjak, hogy legyen esélyem kiegészítő ösztöndíjakra és köztársasági ösztöndíjra is. Ha minden jól megy, akkor mire befejezem a főiskolát tudok körülbelül 1 millió Ft-ot félretenni, ezenfelül már most rakok én is, meg a barátom is lakástakarékpénztárba is pénzt (havi 35 ezret ketten), és emellett is még rakunk félre, ha tudunk takarékbankszámlára. Ennek ellenére a barátom úgy látja, hogy reménytelen, hogy legyen egy kis családi fészkünk, mert a testvérének sem sikerült, vagyis sikerült, csak nem bírták fizetni a hitelt. És úgy gondolja a barátom, hogy majd azért elhagyom őt, hogy keressek egy olyan férfit, aki elég gazdag ahhoz, hogy az álmomat valóra válthassam. Pedig nem így van. Én a barátommal szeretnék együtt élni majd a fészkünkben. Azonban ő azt mondja, hogy túl nagy elvárásaim vannak ezzel a családi házzal kapcsolatban, és majd azért elhagyom, mert rá fogok jönni, hogy vele nem lesz erre a tervemre elég pénzünk. Komolyan annyira nehéz a mai világban fészket rakni?
2010. dec. 22. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem, ha ugy látjátok, hogy a suli után vennétek egy családi házat, de a hiteltörlesztésben nem vagytok biztosak, akkor kezdjétek panel lakásban..úgy is lehet még gyűjtögetni, amíg el nem érkezik az idő..a barátodat, pedig nyugtatgatsd..minél többször mondod neki, hogy nem hagyod el annál biztosabb lesz benne és(remélhetőleg) már nem fog annyit aggodalmaskodni..én mindenesetre szurkolok nektek

18L

2010. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor most mi a kérdésed?

Egy átlagos, jó környéken lévő, család fogadására alkalmas lakást pl. Budapesten 10 millió alatt nem kapsz meg. Ha nincs ennyi, két opció marad:

1. Albérlet.

2. Hitel.


Ha utánaolvasol az interneten, akkor láthatod, hogy ezen két lehetőség között igazi vallásháború alakult ki. Ki az egyikre, ki a másikra esküszik.


Egyébként: szerintem teljesen egészséges ez a álmod, mi több, természetes. De nem egyszer, még előtakarékossággal együtt sem.


Szóval igen, komolyan, nagyon nehéz, ha nincs hátszél, vagy egy nagyon jól fizető állása legalább az egyik félnek.

2010. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nem kifejezés , hogy nagyok az igényeid a házzal kapcsolatban. Baromi nehéz összeszedni rá pénzt! Tudod mennyi egy családi ház??? Legalább 20millió! Tök jó , hogy kispórolsz 1milliót, csakhogy az semmire se elég. (ház vételnél) Én a menyasszonyommal mondhatjuk , hogy nem keresünk rosszul, mégis ha az összes fizunkat elraknánk (tehát semmire se költünk, nem eszünk stb) mondjuk 5éven át, akkor is csak vmi kis faluba tudnánk venni. De hát nem tudjuk megoldani h semmire se költünk (lehetetlen) Másik megoldás a hitel, ami szinte biztos bukta, ha nincs alapból pénzed házra, hisz hitelt felveszel mondjuk 20évre, de ki garantálja h végig lesz munkád és tudod fizetni. Na meg mostanság nem is nagyon adnak hitelt. Szóval, igen baromi nehéz saját fészket rakni. Esetleg ha szülök besegítenek. Nálunk ez nem valósítható meg sajna. Keresem a megoldást ,de nem találom. Sajnso barátod látja reálisan :( Mennyi idősek is vagytok?
2010. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző: nyugodtabb hangnemet picivel! :)
2010. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Moszuke ***** válasza:

hát van egy rap szám ezzel kapcsolatban..

leírom a lényegét:

nincs kiút, lent maradsz a porban.


magyarul:

igen.. kapálózhattok.. beleszülettetek mind ketten a porba, mint itt mi megannyian.. innét nincs kiút. csak nagyon nagyon nagyon ritka esetekben.

ne a nagyra törekedj hanem arra hogy a porban jól érezd magad.

2010. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te a mai magyar valóságban élsz? :D

Épp most készül bedől több százezer svájci frankos hitel...

Igen a mai világban, rohadt nehéz fészket építeni!

Két opció van, ahogy előttem is írták:

Hitel

Albérlet

Vagy, nem tudom mit tanulsz, de fősuli után fogod kihúzol külföldre pasiddal, pár évig kint éltek s talán sikerülhet összegyűjteni rá a pénzt.

De miből akarjátok majd fent tartani? Erre is gondolj...

Mert MA itt az országban az árak meg a fizetések rohadtul nincsenek egy szintben.

Én nem gondolkozom saját lakásban, felesleges is. Nem akarom 20 évre rabosítani magam.

Szóval a fenti opció van, ha annyira akarsz lakást. Más nem igen.

1 millió forint semmire nem elég...

Egy sima panellakás is 6 millánál kezdődik.

Barátodnak igaza van.

2010. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!