Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Benneteket zavar, ha egy fiúnak/lánynak van kutyája? Lehet ez kizáró ok?

Figyelt kérdés
Most főleg azokra gondolok, akiknek nincs. Mennyire zavaró számotkora, hogy pl. délutánonként filmezés helyett kutyátsétáltatni kell menni? Vagy ha egy fiú/lány sokat beszél a kutyájáról? Sok kutyás programot csinál? Ha átmegy hozzátok, viszi a kutyát is? ( kicsi kutyáról van szó, ha ez számít )
2010. nov. 24. 09:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Szerintem szinte midnenki a fürdőkádban fürdeti a kutyáját, attól függetlenül, hogy lakásban, vagy házban laknak( jó, van aki kozmetikusnál, de nem midnenki teheti meg mindig). Hol máshol lehete?

És a csivavával meg az uszárral mi baj van? Sose értettem ezt a kategorizálást, nekem midnen kutya érték és gyönyörű, persze, van amelyik jobban tetszik, vagy jobban megfelel az én igényeimnek, de azonkívűl mindet szeretem.

2010. nov. 24. 11:28
 12/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem szinte midnenki a fürdőkádban fürdeti a kutyáját, attól függetlenül, hogy lakásban, vagy házban laknak( jó, van aki kozmetikusnál, de nem midnenki teheti meg mindig). Hol máshol lehete?"


Hát bocs, nekünk volt 10 évig kutyánk, de SOHA, még csak eszünkbe sem jutott volna fürdőkádban fürdetni. De most komolyan, az, hogy higiénia, mond nektek valamit?

2010. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem vagyok oda a kutyákért, némileg félek is tőlük, a páromnak viszont van 4. Szerintem ha egy kapcsolat ilyenen megy tönkre, akkor az annyit is ér. :P
2010. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
akkor hol fürdettétek? tényleg nem tudom elképzelni. Slaggal az udvaron? Télen is? Nekem egy kicsi fehér szobakutyám van, lakásban, máshol hol tudnám fürdetni? Ha kimossuk utána a kádat, nem értem mi a gond vele.
2010. nov. 24. 11:49
 15/21 anonim ***** válasza:
44%

"akkor hol fürdettétek? tényleg nem tudom elképzelni. Slaggal az udvaron?"


Nyáron lavór víz kivisz az udvarra, és egy régi kefével, vízzel szépen letisztíani a szőrét, ha már nagyon koszos.


"Télen is?"


Télen meg nem kell fürdetni a kutyát. :) Ennyi.


"Nekem egy kicsi fehér szobakutyám van, lakásban, máshol hol tudnám fürdetni?"


Városi, kert/udvar nélküli lakásban nem kell állatot tartani. Nem higiénikus, és ha belegondolsz, egy kutyának bizony térre van szüksége, nem is kevésre. 100 négyzetmétert - jó esetben megvan ennyi egy városi lakás - nem tartanék elégnek egy kutya számára, akármennyire is kicsi.


"Ha kimossuk utána a kádat, nem értem mi a gond vele."


Hypoval lefertőtleníted a kádat minden alkalom után? Ha nem, akkor bármi maradhat benne, ami fertőz. Mellesleg egy zárt lakásban is összejárhat mindent egy háziállat, mindenhez hozzáérhet szerintem.


Nézd, én nem tartom magam egy tisztaságmániás embernek, ráadásul falun is lakom ráadásul, nem mondható, hogy túlhigiénizált városlakó lennék :), de én a magam részéről soha nem ülnék bele olyan kádba, amiről tudom, hogy előtte kutya vagy más háziállat járt benne.


Tényleg bocs, nem akarok senkinek a lelkivilágába belegázolni, de ez a személyes véleményem.

2010. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Na jó, ne kezdjönk ezen vitáni, falusi- városi kutyatartással kapcsolatban midnig lesznek viták. Szerintem nyugodtan lehet kutyát lakásban tartani, főleg egy olyat mint az enyém nem is lehetne udvaron, azért szobakutya. Nem rossz neki, hidd el, sokkal boldogabb, mint sok falusi kutya, aki kint van télen nyáron az udvaron, és nem foglakoznak eleget vele. Ő szinte egész nap velem van, sokat viszem sétálni, játszani más kutyák közé, kutyaiskolába, az életem része, nem úgy tekintek rá, hogy fúúj kutya, ő a társam, midnenem megosztom vele. Aki iagzi kutyás, és nem csak kutyatartó, mint te, az érti.
2010. nov. 24. 12:03
 17/21 anonim ***** válasza:

"Na jó, ne kezdjönk ezen vitáni, falusi- városi kutyatartással kapcsolatban midnig lesznek viták. Szerintem nyugodtan lehet kutyát lakásban tartani, főleg egy olyat mint az enyém nem is lehetne udvaron, azért szobakutya."


Hát bakker, mintha nem írtam volna le, hogy nem akarok senkinek a lelkébe gázolni... elolvastad az utolsó mondatomat is? :)


"Nem rossz neki, hidd el, sokkal boldogabb, mint sok falusi kutya, aki kint van télen nyáron az udvaron, és nem foglakoznak eleget vele."


Honnan tudod, talán megkérdezted tőle? :) Mellesleg, ha nem élt soha falunk, akkor honnan tudhatná? :)


Mellesleg:


Attól, hogy egy kutya falus, vagy mindig kint van, attól még foglalkozhatnak vele. :) Értem és tudom, hogy van olyan, amelyik megbolondul a magánytól - látok ilyet nap, mint nap -, de nem hiszem, hogy ez egyenesen abból következne, hogy falusi-e a környezet, vagy sem.


"Ő szinte egész nap velem van, sokat viszem sétálni, játszani más kutyák közé, kutyaiskolába, az életem része,"


Van, akinek meg ezekre nicsen lehetősége... tudom, erre mondanád, hogy akkor ne tartson kutyát, de akkor is, na. :)


"nem úgy tekintek rá, hogy fúúj kutya,"


Mint ahogyan én sem így tekintek rá, még ha esetleg neked ez is jött le abból, amit írtam. Egyszerűen csak másképpen képzelem el az állatartás viszonyait. De ezen hogy akadhattál ki ennyire...


"ő a társam, midnenem megosztom vele."


Igen, itt pedig felmerül egy érdekes dolog, hogy tudniillik miért is tetted fel a kérdést. Nagyon sok embert nem zavar, ha a párjának van kutyája. Valószínűleg a mentalitás zavarja, hogy a háziállatodat vele egyenrengúnak tekinted, sőt. A háziállatoddal megosztasz mindent, vele meg nem feltétlenül ugye, vagy csak megfelelő idő után, ha kiérdemelte. Nekem sem esne jól, ha azt látnám, hogy a barátnőm odavan a kutyájáért, és nem én vagyok neki a fontosabb. Ez van...


"Aki iagzi kutyás, és nem csak kutyatartó, mint te, az érti."


Köszönöm elismerésedet! :D Még egyszer, utoljára leírom: semmiféle lélekbegázolás nem vezérelt, csak én ezeket a dolgokat így gondolom. Nem kell ezen megsértődnöd szerintem.

2010. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
lehet kizáró ok: ha allergiás vagyok az állatra.
2010. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nálam plusz pont lenne. Amúgy is imádok sétálni, és ha saját lakásom/házam lenne és nem albérletben élnék lakótársakkal körülvéve, akkor nekem is lenne valósínűleg.

Engem biztos megölne, ha nap mint nap az lenne a program, hogy otthon ülünk esténként és filmet nézünk. Akkor inkább a halál...

2010. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek se lesz baja, ha egy kiskutyát a kádban fürdetnek. Én is így csinálom és utána alaposan kimosom a kádat. Semmi bajunk nincs tőle, különben sem kell gyakran. Másrészt meg be van oltva.
2010. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!