Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Olyan gáz kérés ez? (Kérdésed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan gáz kérés ez? (Kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

A barátomat megkértem hogy ne igyon alkoholt szilveszterkor. Szexuális kapcsolat is van köztünk.

Azért nem szeretem ha iszik, mert apukám régen folyton részeg volt, bűzlött az alkoholtól, és bántott engem( ma is nagyritkán)És én félek a barátomtól amikor érzem rajta hogy ittas. A barátom nemet modnott.

16/L


2010. nov. 21. 16:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
A 77%-os meg jó arc, remélem, hamarosan ő lesz a 78%-os... :)
2010. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Úgy legyen, hajrá! :)
2010. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
46%

Én mindettől függetlenül tartom a véleményem, miszerint ha választani kell szilveszteri alkoholfogyasztás (berúgás) és szeretett barátnő kérése között, akkor ha valóban szeretett a barátnő, akkor az utóbbit kellene választani.

Mondom ezt úgy, hogy nem fogyasztok alkoholt egyáltalán, nő vagyok, de ez CSAK egy vélemény, azaz: SZERINTEM. Most a válaszolók győzködik egymást, vagy véleményt mondanak a kérdezőnek. Mert nem mindegy.

2010. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
68%

Az attól függ... A barátod ilyenkor kötözködik Veled, felemeli a hangját vagy esetleg bánt Téged? Mert ha ezek közül valamelyik, akkor szerintem teljesen jogos a kérésed. Gondolom nem alaptalanul félsz tőle, mert ha valaki jókedvűen részeg, attól az ember nem tart, hanem inkább jót derül rajta. Legalábbis nálam ez így működik (én apám is alkoholista, és részegen agresszív, stb).

Az, hogy a barátod nem-et mondott a kérésedre, szerintem nem volt valami szép dolog. Mert ha szeret és ismeri a múltadat(már ha ismeri), akkor még ha iszik is valamennyit(végül is szilveszterkor azért koccintani szokás), de nem részegre issza le magát.

Igaz, ha fiatal, továbbá valószínűleg nem is tudja átérezni azt, amin te keresztülmentél, hiába kéred ilyesmire, továbbra is nem-et fog mondani. És nem feltétlenül azért, mert nem szeret, hanem mert fiatal és még nem elég érett.


Elmesélem a saját kis történetemet, amiért áttudom érezni a helyzetedet.

Ahogy az előbb is írtam, apukám alkoholista, és részegen agresszív, félelmetes, stb.

A volt barátomat nagyon szerettem, Ő volt nekem a mindenem, és nagyon jól kijöttünk. Kivéve, amikor részeg volt, mert olyankor kötekedett, csúnyán beszélt velem, folyton megbántott, és volt hogy belevert párat a falba, meg ilyenek. Soha nem bántott testileg, de ettől függetlenül mindig apám jutott róla eszembe, és féltem tőle. Meg attól is, hogy egyszer eljön az idő, hogy elcsattan az első pofon, stb.

Aztán eljött az a pillanat, amikor megkértem rá, hogy ne igyon(legalábbis ne részegre igya le magát), amikor velem van, mert apukámra emlékeztet. Tudta nagyon jól, hogy milyen volt a gyerekkorom, és azzal is tisztában volt, hogy ő milyen részegen, így hát beleegyezett. Ez tartott úgy 1-2, max 3 hétig. Utána ugyanúgy ment a dolog, mintha meg sem kértem volna. Ennél a pontnál részben emiatt, részben más okok miatt is lemondtam erről a kapcsolatról a lelkem mélyén, de még egy ideig együtt maradtunk. Azt hiszem még reménykedtem abban, hogy ez jobb lesz... Aztán egy kiadós veszekedés alkalmával a fejemhez vágta, hogy én megtiltottam neki azt, hogy igyon, mert apámra emlékeztet, és hogy nem hagyom élni, meg ilyenek. Akkor szakítottam vele.

Eleinte nem is tudtam megmagyarázni magamnak, hogy miért tettem. Azt hittem, hogy csak az indulat heve miatt, de azóta rájöttem, hogy sok oka volt a szakításunknak, csupán az indulat heve volt az, ami segített. Persze az is lehet, hogy túl korán mondtam le erről a kapcsolatról, és még küzdeni kellett volna érte, nem tudom már. Igaz, ami igaz, hogy butaság volt elvárnom ezt tőle, hiszen teljesen más világban nőtt fel, mint én. Meg szerintem egy 17 éves fiú még nem elég érett ahhoz, hogy felfogjon ilyesmit. Vagy az is lehet, hogy egyáltalán nem is szeretett soha. :)


Annyit tehetsz, hogy amikor iszik, nem vagy vele. Meg esetleg megpróbálhatod vele megoldani ezt a problémát. Végtére is, ha szeret, akkor fontos lenne neki, hogy ne legyenek ilyesfajta félelmeid, meg segítenie kéne benne, hogy leküzd ezeket.

De ha egyből elutasítja a kéréseidet és meg sem hallgatja, hogy neked esetleg mi lenne a jó, akkor szerintem hagyd ott. Mert lehet, hogy később kinövi, és megváltozik, mert komolyabb lesz, meg ilyesmi. De az is lehet, hogy nem. Mérlegelned kell, hogy mennyire éri meg neked ez a kapcsolat a fejfájást, időt, energiát, és mindezek mellett, ha nem sikerül, akkor a kudarcot.


Remélem, hogy tudtam segíteni... És kívánok minden jót a továbbiakban! :)


18/L

2010. nov. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"Jogos, ha pl. 1000000 felnőtt emberből 999999 iszik, hajlamos vagyok általánosítani."


WTF???


Ne légy büszke az eszedre. Mert nincs.

Mi az, hogy egy millió emberből egy nem iszik? Közvetlen környezetemben rajtam kívül egy csómóan nem isznak, vagy csak muszájból, mert a barátok, ismerősök, család erőlteti.

Szóval ez a számadat hülyeség.

2010. nov. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!