Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek gáz, ha 24 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek gáz, ha 24 évesen nem vágyom még házasságra, gyerekre, összeköltözésre?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 22:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

A gyerekvállalás régen befektetés volt. Mostanra már beruházás lett!

24 évesen nem gáz, ha nem szeretnél gyereket. Sőt teljesen normális. Semmit sem szabad elkapkodni. Egy gyermek felelősségekkel jár. Ki kell elégíteni az igényeit. Ehhez nem hátrány egy saját lakás sem amin nincs törlesztő részlet vagy jelzáloghitel... Ezen felül kell egy állás ami elegendőt nyújt ahhoz, hogy te el bírd tartani a családodat egyedül ugyanis az a kevés segély, amit a hölgy kap egy babáért CSAK a babának is kevés nem hogy ... aztán a házasság mára már teljesen felesleges dolog. Csak annak való aki kap érte valami támogatást. Csak úgy teljesen felesleges. Nem is tartják már a vallásukat. Csak a gond van vele. És egy ember nem tudja eldönteni, hogy képes -e az adott párjával annyi időt legalább leélni, mint amennyit ő összesen élt addig. Nevetséges. Igazán nevetséges. Egyébként is elvesztette már a varázsát a dolog. Meg semmi értelme amúgy se. Nem néznek már le érte nem leszel pletykák tárgya, ha nem vagy elkötelezve valakinek. hehe buta fiatal lánykák erőltetik ezt mindaddig míg bele nem szaladnak az első fülesbe amit ez nyújtott számukra.

Az össze költözés mondjuk normális dolog, bár annak is vannak hátulütői például gajra tehet egy kapcsolatot simán. Nem mind1, hogy egész nap együtt kell lenni vele, vagy csak addig amíg te szeretnéd. Egymás fenekére nőnek az emberek aztán csodálkoznak, hogy "hát te miért vagy ilyen? Tán haragszol?" A válasz nem, csak az emberek igazi tulajdonságait otthon lehet feltérképezni igazán. Hiába találkoztok minden nap a munkahelyeteken, az iskolába vagy csak úgy... A kettőtök mutatta stílus, viselkedés koránt sem ugyan az, mint amit otthon nyújtotok.. Ezt nehéz elmagyarázni, általában az emberek tapasztalat útján tanulják ezt meg. De ezzel nem azt mondom, hogy ez is egy idétlen dolog, csak azt, hogy egy fiatal kapcsolatot ezzel mérgezni esztelenség. Illetve akkor is botorság, ha az egyik fél nem akarja, de belemegy kényszerből.


Ui.: De ne legyen igazam semmibe és kövezzenek meg érte a hölgyek, hogy így látom a házasság, a gyerek vagy a összeköltözés témát!


Amúgy nagyon szeretnék gyereket, de tudom, ha most jönne vagy a közeljövőben esélyem nem lenne sok mindent elérni amit el szeretnék és így nem csak velem tolna ki a dolog, de ő vele is ,hogy közel sem tudna megkapni annyi mindent, mint amennyit megkaphatna akkor, ha már nagyon érett, tapasztalt, felkészült szülők csemetéje lenne...

2010. nov. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves 23:57-es, köszönöm ezt az összeszedett választ!

De persze a többieknek is köszönöm a hozzászólást, és várom még a véleményeket. :)

2010. nov. 23. 00:31
 13/17 anonim ***** válasza:
65%

Én nem értek Veled egyet, kedves utolsó. Az én szememben igen is sokat ér a házasság. Lehet, hogy egyre kevesebb manapság a hívő ember, de én az vagyok, és nekem fontos, hogy egyszer majd Isten színe előtt is össze legyen kötve az életem a párommal.

Az összeköltözésről meg annyit, hogy valahogy mégiscsak összeszoktak a szüleink is, nem? Ha mindenki megunná egymást és nem bírna együtt élni huzamosabb ideig senki, akkor nem is lennének ma már gyerekek... Ez arról szól, hogy ha szereted a másikat, és valóban összeilletek, akkor szépen összecsiszolódtok, megtanuljátok elviselni a másik dolgait, vagy változtatni azon, ami nagyon nem működik úgy, ahogy van. Bár még nem élek együtt a barátommal, de most így látom a dolgot.

És mindketten úgy tervezzük, hogy 24-25 éves korunkban házasodunk és gyerekeink szültnek.

Emellett én pl. úgy nőttem fel, hogy Anyukám 37 évesen szült, tehát kamaszkoromban már 50 körül járt, most 57 és elég sok nézeteltérésünk akadt amiatt, hogy azzal jönnek folyton a szüleim, hogy bezzeg az Ő idejükben... Én nem szeretnék ilyenné válni, és többek közt ezért is szeretnék mielőbb gyereket szülni.

Namegaztán 35 felett már kockázatos is, 10szeresére nő a genetikai rendellenességek előfordulásának valószínűsége. És mivel olyan pályára készülök, ahol választhatok, hogy 23-24 évesen szülök majd, vagy 35 évesen, inkább választom az utóbbit.

Ha minden jól megy, 24 éves koromra 8 éve leszek a barátommal, abból 4,5 évet együtt élve. Szerintem ez már elég idő a házassághoz és a gyermekvállaláshoz (addigra Ő 26 lesz...).

Ettől függetlenül kedves kérdező, úgy gondolom, semmi baj nincs vele, ha Te most még nem vágysz ilyesmire. Nem vagyunk egyformák, és ezt a párodnak is el kell fogadnia. Nem tudom, mekkora korkülönbség lehet köztetek, mert ha Ő pl. már 35, akkor érthető, hogy gyerekeket szeretne. Amúgy viszont szerintem meg tudjátok ezt beszélni, és ha szeretitek egymást, akkor nem mentek szét emiatt, hanem a párod is megérti, hogy Neked még kell pár év. 20/L

2010. nov. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem gáz.


Itt két álláspont ütközik egyébként a döntés meghozatalánál:

- az egyik, hogy ugye fiatalon gyermek, de ahhoz egyrészt érettnek kell lennie az embernek a gyermekneveléshez, másfelől stabil párkapcsolata kell, hogy legyen, meg kell megfelelő egzisztencia is.

- a mási meg ugye, hogy ha a mai világban valaki úgy gondolkodik, hogy előbb a karrier, egzisztencia, és utána a gyerek, akkor könnyen lehet, hogy a nő simán lesz 35, mire oda jut, hogy gyermeket vállalhat. Nagy lesz a korkülönbség a szülő és a gyermek között, a szülő kevesebbet láthat a gyermeke életéből, netán már az unokáit sem nevelheti.


Ezeket kell mérlegelned a döntségnél elsősorban, szerintem.

2010. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ma 00:31


Tudod, nem mindenki hisz ám istenben. :) Sőt, abban sem, hogy az embernek csak egy élete párja lehet.


"Az összeköltözésről meg annyit, hogy valahogy mégiscsak összeszoktak a szüleink is, nem?"


Összeszoktak, mert össze KELLETT szokniuk.


"És mindketten úgy tervezzük, hogy 24-25 éves korunkban házasodunk és gyerekeink szültnek.

Emellett én pl. úgy nőttem fel, hogy Anyukám 37 évesen szült, tehát kamaszkoromban már 50 körül járt, most 57 és elég sok nézeteltérésünk akadt amiatt, hogy azzal jönnek folyton a szüleim, hogy bezzeg az Ő idejükben... Én nem szeretnék ilyenné válni, és többek közt ezért is szeretnék mielőbb gyereket szülni."


Ezt a részét megértem, még át is érzem a helyzetedet, de ez nem mindig működik ám ilyen egyszerűen.


"És mivel olyan pályára készülök, ahol választhatok, hogy 23-24 évesen szülök majd, vagy 35 évesen, inkább választom az utóbbit."


Azt is vedd figyelembe, hogy az emberek legnagyobb részének nincsen ilyen választási lehetősége.


"Szerintem ez már elég idő a házassághoz és a gyermekvállaláshoz (addigra Ő 26 lesz...)."


Remélem, szerencsés és boldog családotok lesz. :)

2010. nov. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
en epp az ellenkezoje vagyok.eskuvore es csaladra vagyom.
2014. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én csak annyit tudok neked mondani, hogy ez rendben van hogy így érzel, viszont ha én most visszamehetnék az időben akkor azt mondanám a 24 éves énemnek hogy most azonnal szülj. Mindegy hogy nem találtad meg azt a férfit, keress gyorsan valakit aki csak egy kicsit is tetszik és szülj neki....a gond csak az , hogy anno amikor sokáig szingli voltam akkor még ezt is megpróbáltam. Egy olyan fiúval randizgattam aki nem tetszett, csak kedves volt. Erőltettem, próbálkoztam nézegettem a fotóit hátha be tudom beszélni magamnak hogy tetszik, de nem ment. Undorodtam tőle. Taszított a hangja, az illata minden....aztán most hiába találtam meg a férfit, aki a férjem lett a gyerek nem jön mert kifutottam az időből....) 33 évesen már késő volt elkezdeni. Most 37 vagyok és már eláshatom magam. Úgyhogy én csak azt tudom neked mondani, hogy ha megtalálod azt a férfit akire vágysz akkor ne várj sokáig a babával, mert később megbánhatod....én is bánom, hogy 5-6 év elment az életemből magányosan, és bánom hogy nem vadásztam én is mindenáron a pasikra úgy , ahogy a barátnőim...bánom, hogy türelmesen vártam arra a férfira akivel kialakul a kémia...hát ez van..:D de te még nem vagy elkésve. Neked még van lehetőséged, úgyhogy így mérlegelj. Én is anno amúgy úgy vágtam bele a babaprojektbe hogy féltem és nem voltam benne biztos, hogy ezt most rögtön akarom, de belevágtam hiszen tudtam hogy 33 évesen már nincs mire várni.
2023. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!