Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alkoholista a férjem, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista a férjem, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Van egy visszatérő problémánk, mégpedig az alkohol. Azért vagyok gondolkodóban a helyzettel kapcsolatban, mert a férjem nem az a típus aki kocsmázni jár vagy gyakran lerészegedik, egyszerűen csak rendszeresen fogyaszt piát. Fűnyíráshoz az ember még elfogad egy sört, bár nekem nincs olyan házimunka amihez azt mondom hogy ehhez illene egy pohár bor és csak úgy végzem el. De ha már szalonnát sütünk nyáron, ahhoz is sör illik, barátok jönnek át, valamit inni kell, mi megyünk valahova, akkor is azt kell tervezgetni hogy hogy jutunk haza, vagy ki vezet. Volt már hogy egy stresszes nap után beugrott a boltba egy sörért mert hát rossz napja volt, jól esne rá egy sör. Átugrunk a családjához, akkor csak bedob pár sört hogy legyen mit inni az apjával. Apropó apja. Az apja tipikusan az az ember, aki munkából hazafele beugrik egy rövidre meg sörre a sarki kocsmába. A férjem többször fejezte már ki nemtetszését ezzel kapcsolatban.

Nem vagyok antialkoholista, én is szoktam alkoholt inni, csak jóval kevesebbet és mentem már el úgy baráti találkozóra, hogy nem kellett vezetnem és volt pia, mégsem ittam (ahogyan a többiek sem, kivéve a férjem).

Viszont arra is gondoltam, hogy lehet hogy csak én reagálom túl és nem szokott lerészegedni és csak akkor hülye ha keveri a piákat, meg azon se szokott vita lenni hogyha neki kell vezetnie, bár az esetek 80%-ban amúgy is én vállalom a sofőrködést.

Szinte kizárólag emiatt van vitánk. Ha rövidet iszik bunkó lesz, mire hozzávágom hogy már megint innia kellett. Erre megsértődik és nem beszélünk.

Nem tudom mit csináljak, mert tényleg szeretem őt, tizenéves kapcsolatról van szó, nehéz nem figyelembe venni hogy mit értünk el együtt, de mindig annyira lesújt hogy van egy nagyon boldog időszakunk és szinte egyik percről a másikra olyan fordulatot vesz az egész, hogy megfordul a fejemben a válás, mindez azért, mert szerintem sokat iszik, szerinte meg nem. Nem tudom hogyan tovább, én legyek e lazább, vagy kompromisszum kéne, vagy ha nem tudom ezt elfogadni akkor marad a válás.

Köszi ha elolvastad és adsz valami tanácsot.


ma 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ő rendszeres ivó, ami az alkoholizmus kezdete.
ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Apám volt hasonló, csak nagyobb adagokkal. Sosem volt "önmagát kiütő részeg", ami azért ijesztő, mert időnként a napi 16 sörike + kísérők megvoltak, szabadság idején.


De még csak nem is nagyon szédült. Agresszív volt, de csak velünk a rokonaival szemben, másokkal szemben nem, amiért sokan el se hitték, hogy mekkora alkoholista és ver bennünket "Á X nem olyan!".


Aztán ha mégis vendégségben voltunk valahol, akkor azért elismerték a vendéglátók, hogy "Embert ennyit inni még nem láttunk". Főleg úgy, hogy simán elmegy utána kétlábon bárhová, mert jól bírja.


Menekülj a közeléből. Ez még rosszabb, mint az összeesős alkesz, mert annál legalább jelei vannak meg maga is megszenvedi, de az ilyen sosem fog tanulni belőle és "én nem is vagyok alkoholista!"

ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Számszerüsítsd légyszi, mert nekem ez így nem tűnik annyira vészesnek.

Heti/havi hányszor iszik?

Mert gondolom nem mindennap mentek haverokhoz, vagy jönnek ők, vagy a családjához és füvet se nyír naponta. Hogy néz ki ez egy hét, vagy egy hónap alatt?

Ha heti többször iszik, az nekem is sok lenne, de, az, hogy haverokkal, családdal megiszik 1-2 sört alkalmanként, meg ha rossz napja van bont egyet (erre azért figyelni kell, mert ez valóban necces) esetleg havi 1-2x valami tevékenységhez pl fűnyírás az tűrhető, amíg nem romlik a helyzet. Már az előszoba, de szerintem még nem alkoholizmus. Ha ez valóban heti több alkalom, akkor már alkoholizmusnak mondanám.

ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Azt a részét túlreagalod, hogy alkoholista lenne, a gond ott van, hogy ha iszik, akkor agresszív. Ez a probléma, amin igazából csak az segítene, ha nem iszik.
ma 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem alkoholista a magyar viszonyok szerint. Nálunk nagyon nagy a tolerancia az alkohollal szemben mégpedig azért, mert normális megoldási módnak tartják stresszes helyzetben. Te nem ilyen vagy. Az alkoholizmus legegyszerűbb útja a problémamegoldás alkoholos útja. Egyre több gond, egyre több alkohol, egyre nehezebb megoldás.
ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3. Nyáron akár majdnem minden nap is volt. Nem dolgozott, szabin volt, akkor délután fűnyírás, másnap fater jött, harmadnap mi megyünk valahova. Ezen a héten pl az volt, hogy este mikor hazaértem a gép előtt volt egy mentes sör, ki is emelte hogy odafigyelt arra, hogy most csak mentes legyen! Utána bontottunk egy pezsgőt, amiből 1 dlt ha én ittam, a többit ő. Másnap szülinapra mentünk, ott 2 pálinka meg egy fél üveg/üveg(?) bor. De a pálinka is azért állt meg, mert forgattam a szemem. Ezek után meg volt beszélve hogy átjönnek a barátai iszogatni. Minden hétvégén van programunk egyébként, szóval minden héten 1 minimum, plusz ha esetleg átugrik a család.


Köszönöm egyébként mindenkinek a választ, nagyon jókat írtatok.

A férjem egyébként azon az állásponton van, hogy amíg nem okoz problémát az ital, addig ne szóljak bele hogy mennyit iszik, el tudja ő dönteni. És annyira meggyőzhető vagyok általa, hogy van amikor van egy tök jól felépített érvelésem és az első mondata után megkérdőjelezem magam. Utána viszont csak emészt hogy mégsem értek egyet vele.

ma 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg azt s ő tudja eldönteni, hogy mikor okoz problémát. Szerinte. Az a pont még akkor sem jön el szerinte ha a környezetének már a gyomra fordul fel tőle. Az az ember aki agresszívvá válik a piától és még egyszer iszik, nos az sz.rik a fejedre és az egész családjára. Ugyanis nem az alkoholtól lesz agresszív, az alkohol nem tud belerakni semmit az emberbe. Viszont előhozza azt ami benne van. A tömény hamarabb hozza elő. Nemsokára az lesz, hogy mikor iszik már kezd is kötekedni veled, mi van, nem tetszik, hogy nem dirigálhatsz neki? A végén pedig te leszel a hibás mindenért, "miattad" iszik, ki tudna melletted megmaradni. És mindig lesz aki neki ad igazat, téged állítanak le, ne szólj, had érezze jól magát. Tudod húzni az idődet, adhatod neki az újabb esélyeket, a vége jó nem lehet. Ahogy öregszik úgy lesz egyre kedvetlenebb, kötekedőbb. Ilyen öregkort szánsz magadnak?
ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt az a lényeg, hogy zavar téged! Nem lényeges, hogy címkézzük, hogy alkesz vagy sem, még az sem hogy nem tróger módra iszik és összepisálja magát.

Neked mire vagyis milyen társra lenne szükséged? Ha már el kell tűrni valamit vagy valakit az téged egy negatív érzelmi állapotba helyez.

Felnőtt ember úgy és azt iszik, amit akar. Viszont Te is felnőtt ember vagy és jogod van egy boldog, nyugodt életre, ahol nem a férjed piálását kell kontrollálni!

ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!