Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjem azért sértődött meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem azért sértődött meg, mert rosszul esik neki, hogy azt mondtam, alkoholista?

Figyelt kérdés
Mindennap megiszik minimum 2 maximum 4-5 doboz sört és ez már kicsivel több, mint 1 éve tart. Az elején nem zavart, mert csak napi 1 sört ivott munka után, miután lefeküdtek a gyerekekek aludni és nem érdekelt, mert nem viselkedett szarul tőle. De mostanában, ha iszik, már egyből fent van a plafonon és kötözködik. Persze, tagadja, hogy alkesz lenne. Van, amikor mondja, hogy na többet nem iszok, aztán bírja 1-2 napig, utána megint rá kezd. Tegnap még hozott egy üveg bort is, állítólag nekem, amikor tudja, hogy én nem iszom. Max ritkán egy üveg cidert, de már azt sem, mert nem esik jól. Én meg mondtam neki, hogy : tegnap este beszéltük meg, hogy nincsen több ivászat, erre ezt csinálod, hát alkoholista vagy?? Na, és azóta nem szól hozzám, mert azt mondta, hogy zavarja, hogy nem engedem meg neki, hogy igyon. Én meg mondtam neki, hogy, ha maradna a napi 1 sörnél és nem kezdene el kötekedni, akkor nem érdekelne a téma, de így nekem ez nem jó. Utána lehordott, hogy mentálisan beteg vagyok, meg a gyerekkori traumáimat rajta engedem ki, mert a szüleim piásak voltak stb... Most szerintetek kinek van igaza?
szept. 10. 08:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
A napi 1 sor is alkoholizmus, mert nem a mertek szamit, hanem a rendszeresseg. De ettol fuggetlenul egy alkesz a ferjed. En nem maradnek vele, de te ugyis fogsz.
szept. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Most tényleg én reagalom túl és ennyi jár neki? És viseljem el, hogy ő iszik, mert megteheti,mert ő dolgozik egész nap?
szept. 10. 08:06
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Én se szeretném, ha ezt csinálná a párom. Csak ez a baj a férfiakkal, ha valami bajuk van akkor nemhogy elmondják vagy kiöntenék a lelküket, hanem elkezdenek inni. Azt hiszik ez megoldás stb...
szept. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Az utóbbi egy hónapban a férjem is kicsit többet ivott. Annyi hogy ő ettől nem lesz idegbeteg. De már úgy voltam hogy valahogy felvezetem ezt neki mert nem lesz ez így jó. Aztán mikor hazajött és kibontotta a sört csak annyit mondtam látom ma megint nem lesz szex. Mire elképedt hogy de miért? Mondom azért mert ha iszol ahogy lefekszel be is alszol, és amúgy sem jó az alkohol szagot éreznem. Felállt kidobta a sört és elnézést kért. Azóta nem iszik.
szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos ez alkoholizmus és nem is csak a kezdete.


Egyébként egy függőnél nagyon veszélyes megmondani neki kerekperec, hogy függő, és megpróbálni elvenni a függősége tárgyát. Viszont egyértelmű, hogy ha úgy reagál, hogy felkapja a vizet, és visszatámad, akkor valójában elkeseredetten védi a függősége tárgyát, amitől nyilván függ. És ha már függ az alkoholtól, sőt függ a nyugalma és érzelmi állapota az alkoholtól az rég rossz. És ez egyre fokozódni fog.

szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem reagálod túl! Hétköznaponként, meló után néha-néha 1-2 sör beleférne, de nem minden nap! Tegyük fel 5 napból 2 nap meginna 2-2 sört vagy 3 nap 1-1 sört. Oké, nem lenne gáz. Hétvégén néha szabad többet is. Persze lehetőleg ez ne azt jelentse, hogy minden hétvégén leissza magát. Az is jó lenne ha nem minden héten inna, legalább hétköznaponta ne. Az a gond azzal, ha napi szinten fogyasztja, hogy hozzászokik a szervezet és igényelni fogja. Aztán majd többet fog igényelni és még többet és még többet.

Még annyira nem vészes a helyzet, de csírájában kell elfojtani. Próbáld meg vele úgy megbeszélni a dolgot, hogy ne számon kérd rajta, hanem mondd megneki, hogy aggódsz érte, nem sajnálod tőle, csak nem szeretnéd ha később romlana a helyzet. Nem várod el, hogy ne igyon, csak ne minden nap, ne mindig. Egy picit változtasson csak az ivási szokásain, mert fontos neked, szereted és félted.


#3

Igen, valóban ez a baj velünk. Viszont ezt kisfiú körünk óta nevelik belénk. Ha elesik egy kisfiú és vérzik a térde, fáj neki, sír, egyből jön a ,,jaaaj, katona dolog, egy fiú nem sír"! Ha fél az oltástól, akkor ugyanez. ,,Egy fiú nem fél, egy fiú nem sír, kibírod!" (Fáj? Fojtsd el!)

Így programoztak be minket. Nem hozok fel több példát, mert mindenki talál a saját gyerekkorából is. Ezért lettünk érzelmi analfabéták, ezért beszélünk nehezen az érzéseinkről, ezért vagyunk zárkózottak érzelmileg és fojtunk el mindent.

Kemény belső munka egy férfi számára, hogy ezen változtasson, hogy rájöjjön, a sírás nem gyengeség, az érzelmekről beszélni nem panaszkodás, ha fáj valami, akkor fáj. Ha szarul vagyok, beszélnem kell róla, nem pedig elfojtani az érzéseim vagy belemenekülni valami önpusztító dologba.

szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

De vicc mar komolyan, hogy allandoan le vagyok pontozva, mikozben mas valaszolo is ugyanazt irja, o meg 100 szazalekos 🤣

Ok, nem erdekel, akkor is alkesz, te meg hulye vagy, ha vele maradsz. De mivel neked ez ismeros gyerekkorodbol, ezert jol esik egy ilyen kapcsolatban lenni.

Senki nem irt olyat (en foleg), hogy ezt el kellene viselned.

szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Kései Sirató ***** válasza:
93%
Pedig igazad van. Ha nem változtat, az is marad.
szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
7, a személyeskedés miatt pontoznak le. Miért kell a végén a szemétkedés? Gyanítom nem.vagy jós, így meg ez sima személyeskedés. Lehet, hogy marad, a többség sajnos marad, de ezt most még nem tudhatod így előre bszogatni kicsinyes és felesleges lépés. Hagyd le legközelebb és nem leszel lepontozva.
szept. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%
Fajt neki az igaszsag...
szept. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!