Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjem azért sértődött meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem azért sértődött meg, mert rosszul esik neki, hogy azt mondtam, alkoholista?

Figyelt kérdés
Mindennap megiszik minimum 2 maximum 4-5 doboz sört és ez már kicsivel több, mint 1 éve tart. Az elején nem zavart, mert csak napi 1 sört ivott munka után, miután lefeküdtek a gyerekekek aludni és nem érdekelt, mert nem viselkedett szarul tőle. De mostanában, ha iszik, már egyből fent van a plafonon és kötözködik. Persze, tagadja, hogy alkesz lenne. Van, amikor mondja, hogy na többet nem iszok, aztán bírja 1-2 napig, utána megint rá kezd. Tegnap még hozott egy üveg bort is, állítólag nekem, amikor tudja, hogy én nem iszom. Max ritkán egy üveg cidert, de már azt sem, mert nem esik jól. Én meg mondtam neki, hogy : tegnap este beszéltük meg, hogy nincsen több ivászat, erre ezt csinálod, hát alkoholista vagy?? Na, és azóta nem szól hozzám, mert azt mondta, hogy zavarja, hogy nem engedem meg neki, hogy igyon. Én meg mondtam neki, hogy, ha maradna a napi 1 sörnél és nem kezdene el kötekedni, akkor nem érdekelne a téma, de így nekem ez nem jó. Utána lehordott, hogy mentálisan beteg vagyok, meg a gyerekkori traumáimat rajta engedem ki, mert a szüleim piásak voltak stb... Most szerintetek kinek van igaza?
szept. 10. 08:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Bar nem sok közöd van hozzá, de képzeld, tervezem a válást, csak tudod 2 gyerekkel, szülői segítség nélkül, nem olyan egyszerű, főleg úgy, hogy most kezdtem el újra dolgozni.
szept. 10. 08:45
 12/20 A kérdező kommentje:
De nyilván szeretném is megmenteni ezt a házasságot, amikor már 10 éve vagyunk együtt és még mindig szeretem őt. Sok mindenen átmentünk együtt. Nem akarom csak úgy eldobni. A válás a b tervem. Nyilván, a gyerekeim a legfontosabbak és ha nem változik, akkor megyek, nem lesz más lehetőségem.
szept. 10. 08:47
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

#12

Ez még bőven a menthető kategória, csak sosem könnyű egy függővel - legyen szó bármilyen függőségről - beszélni. Alapszabály, hogy egy függővel sosem szabad ordítani, sosem szabad agresszívan kérdőre vonni, mindig megértéssel, az érzelmeire hatva kell hozzá beszélni. Biztatni rá, hogy bármi is van a háttérben, támogatod, elmondhatja neked, mert ezért vagytok házasok. Számíthat rád, bármiről is legyen szó, csak félted. Félsz tőle, hogy rosszabbodik majd a helyzet, félsz tőle, hogy elveszíted a férjt akit szeretsz, félsz, hogy az alkohol közétek fog állni. Igyon nyugodtan, baxa kutya, néha be is rúghat! Csak figyeljen rá oda, hogy ne minden nap! Akkor az alkohol irányít és nem ő! Ez a nem mindegy.

szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
ez 2 liter sör. Te jó ég. Az egy sör, ha hazaér vagy vacsihoz, azt mondom, jólvan, de ha agresszív, akkor már az egy db sincs jól. És igen, alkesz, hiába tagadja.
szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Egy alkoholista nyilván nem fogja bevallani, hogy az, ráadásul még úgy sejtem, nem is az értelmesebb gondolkodású emberről van szó, ráadásul távolról sem tekint rád egyenrangú társként... itt szerintem egyedül az a kérdés, hogy meddig akarsz még mellette szenvedni, és minek akarod szerencsétlen gyerekeket kitenni? Mert jobb nem lesz a helyzet.
szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hat igen, ez napi 1,5-2 liter sör, pont tegnap este gondoltam erre én is. Tök mindegy, hogyan közelítem meg, aggódva, kedvesen, vagy idegesen, a vége mindig az lesz, hogy hagyjam őt békén, pedig már azt is mondtam neki, hogy erre rá fog menni a házasságunk, mert én nem fogom hagyni, hogy alkoholista apja legyen a gyerekeimnek.
szept. 10. 12:46
 17/20 Kései Sirató ***** válasza:
Vegyél egy rekesz alkoholmentes Gössert, hátha azt is hajlandó lesz meginni. Mondjuk először ihatna 1 doboz alkoholosat is az alkoholmentes után.
szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egy alkoholistának nem szabad mondani, hogy alkoholista. Még te leszel sz@rnak beállítva. Mondtad neki, hogy 2 liter sör ez naponta, és ennek komoly egészségügyi hatása is lehet majd?
szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy ezt kimondtad, mert jól mondja a 10#-es komment. Örülhetne, hogy van, aki figyel rá és ezért neki kellene tennie lépéseket.
szept. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Volt pár éve egy barátnőm, aki egy ugyanilyen alakkal kínlódott és szült neki két gyereket is.

Naponta több sor lecsúszott és ez szerintük nem volt gond… miközben a korombeli férfivel nem lehetett sehova, de tényleg sehova elmenni kikapcsolódni, kultúrálódni az ég egy adta világon.

Barkácsbolt volt a maximum, amire alkalmas volt… és a nőre szakadt minden, a háztartás, a gyerekek, de a drága jó emberre nem lehetett semmit mondani, pedig ciki volt… és ahogy teltek az évek egyre inkább.

A nő mindig mindenhová egyedül vagy a nyakában a gyerekekkel ment és mentegette az igenis alkoholista férjét.

Végül sajnos a mi barátságunkat is inkább feláldozta… teljesen elszigetelődött, elkoptak mellőle az értelmes barátok, mert a férje egyre vállalhatatlanabbá vált- pedig nem volt matt részeg vagy hányásig ivó… egyszerűen van az a primitív ciki kategória és sajnos hiába mondtuk többen a régi barátok, hogy ez nem ok, inkább minket írt ki az életükből…

…a templomban a drága jó piás ember a legnagyobb szent volt és szerintem a mai nap is rém támadnának, ha meg merném fogalmazni, hogy nem normális már ez a mérték sem, mert rendszeres és elszigetel lassan…

szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!