Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ragaszkodik a többség a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragaszkodik a többség a hűséghez?

Figyelt kérdés

Tényleg ez lenne a cél? A boldog élet titka? Beleszeretünk egy emberbe és onnantól életünk végéig csak ő létezik?

Kielégítő bármennyire is ez számotokra?


tegnap 11:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%
Ragaszkodok hozzá, és így jó. Együtt vagyunk egy család. Nem tudnám elképzelni, hogy én, vagy a házastársam csak úgy mással is legyen, aztán hazamenjünk, mintha mi sem történt volna. Szeretjük egymást. Talán neked ez a része hiányzik. Minek egyáltalán párkapcsolat, ha nem így lenne jó? Akkor nem kell megállni senki mellett, mehet a futókapcsolat amennyivel csak belefér.
tegnap 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

Nem hiszem, hogy mindenkinek ez a boldog élet célja, de akit ez tesz boldoggá, annak természetesen igen. Miért szenvedne valaki úgy, ahogyan neki nem jó? Én nőként régebben csak így tudtam elképzelni, amióta "öregszem", azóta egyre inkább bízok magamban és a kapcsalatomban és bár nem vagyok poly, de egyre inkább nem rettegek/elfogadó vagyok már a ebbe az irányba. De lehet hogy sosem próbálom ki, mert kifejezett igényem nincsen rá és például tudom, hogy a jelenlegi partnerem nem fogadná ezt el, nekem pedig nem olyan erős a vágyam erre.


Szerintem amúgy ennek főként biológiai oka van. Mivel az ember társadalomban él és az utódot klasszikusan ilyen formában neveli (nem mondjuk közösségben mint a farkasok), ezért alakult úgy, hogy szükség van a minimum két főre a neveléshez. Ez jelenleg anyagi szükséglet is, mert egyrészt két kereset kell, másrészt pedig ha az egyik szülővel történik valami, akár kiesik a munkából vagy nem tudja másképpen gondozni az utódot, akkor ez a praktikus felállás.

tegnap 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
A hutoen kapcsolat nem kapcsolat eleve.
tegnap 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
*hűtlen
tegnap 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kapcsolatban elmúlik a szerelem azon kémiai része amit írsz is (nézni sem tudsz másra) utána kellene jönnie annak, hogy tiszteled és szereted a másikat annyira, hogy eldöntöd, az esetleges kísértések ellenére sem fogsz félrelépni. Ha ez neked nem komfortos, akkor olyat kell keresni, aki ugyanígy vélekedik a dologról és a lila köd után legyen nyitott. Egyszerű ez, valahol mindenkinek van párja akivel egyezik az értékrend, csak meg kell találni.
tegnap 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Egyesek félreértették amiket írtam. Én nem akarom bizonygatni az " igazamat" és megmondani a tutit. Csupán érdekel azok véleménye akik hosszú évek óta monogám kapcsolatban vannak.
tegnap 12:46
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem fájna a férjemet más nővel látni. Én pedig nem kívánom más férfi érintését. Nekem ez a normális. Nem szenvedek benne, mert nekem ez a jó. Ha neked nem jó, talán nem a megfelelő emberrel vagy.
tegnap 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert ebben vagyok boldog. Kizárólagosságot várok el, cserébe én is ugyanezt nyújtom. Tehát eleve olyan férfit választottam aki ugyanígy akar élni. Senkire nem erőszakoltam semmit, ezt el tudja dönteni egy felnőtt ember.

Nagyon fontos nekem hogy akivel családot alapítottunk megbízható legyen, ez jelenti a biztonságot mind érzelmileg, mind materiálisan. Együtt építjük a jövőnket, együtt megyünk át a nehézségeken. Isten ments hogy valami jött ment pitsa majd ebbe akarjon belehuppanni, kiélvezni a mi közös munkánk gyümölcsét. Na meg érzelmi szempontból is, számomra elviselhetetlen lenne a tudat hogy mással élvezkedik míg én odahaza várom hűségesen. Aztán valahol bent felejti a magját legyárt valami idegen pulyát, vagy hazahoz valami fertőt. Két szóval: nekem ez a biztonság és a boldogság. Csak ebben tudom elképzelni az életem.

tegnap 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha egy pár hosszútávon megtalálja ebben a boldogságát az irigylésre méltó.

tegnap 14:17
 20/21 anonim ***** válasza:
Én értem,amit mondasz. Első párommal vagyok együtt 10+ éve,előtte nem is nagyon volt kapcsolatom,csak futó tini hülyeségek. Nyilván tizenév után már leült a köd nálunk is,na meg hullámvölgyek is vannak. Nem szeretném megcsalni a páromat,és az is fájna,ha ő mással lenne,belegondolni is rossz. Viszont itt az egyik előttem szóló mondta jól,hogy igazából ez a köd leszállta után egy döntés. Bárki bármit mond, attól,hogy van egy társad,akit szeretsz és kitartasz mellette,akaratlanul is fog olyan embert sodorni éled az élet az évek alatt,aki külsőre az eseted és/vagy szimpatikus. Ilyen esetben el kell dönteni,hogy számodra mi a jobb. Menni,maradni,vagy a gerincteleneknek megcsalni. Vagy a nyitott kapcsolat tényleg,hogy ilyenkor engedni,de utána hazamenni a parodhoz. Nekem ez mondjuk nem menne,egyik felállásban sem. Ha neked ilyen esetben nem kielégítő a kapcsolatban maradni,hát ne maradj. Szerintem vannak ezzel így egy páran,maximum nem beszélnek róla,mert hogy hangzana már,hogy nem csak a párjukat látják vonzónak X év után is.
tegnap 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!