Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha párom meg akar változtatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha párom meg akar változtatni és elégedetlenkedik akkor ez egy mérgező toxikus kapcsolat és el is fog hagyni ha talál nálam jobbat? lehetek ettől depressziós mint aki kiégett?

Figyelt kérdés

próbálok mindent megtenni amit kér de sokszor olyan irreális elvárásokat támaszt irányomban hogy én azokat tudom hogy képtelen leszek teljesíteni.

hogy őszinte leszek nem is értem ha ilyen nagyra vágyó akkor miért jött össze velem, én a kezdetektől őszinte voltam vele.


szept. 10. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésként mondhatnál pár példát, hogy miket vár el tőled, mik azok az irreális elvárások. Mert igazából ezen áll vagy bukik, hogy mennyire jogos vagy sem. Vannak akik nagyon szépen meg tudják csavarni a történetet, ők maguk érzelmi bántalmazzák a párjukat, aztán amikor már pattanásig feszült a helyzet akkor változást ígérnek, de azt is sorra hágják át. Majd jönnek a hasonló mesék, hogy a másik fél a rossz mindenben, a bántalmazó pedig az áldozat.

De az is lehet hogy tényleg egy idióta a párod, aki rád akar erőszakolni olyan dolgokat, amiket nagyon nem kellene. Szóval mesélj nekünk egy kicsit erről, akkor tisztábban fogunk látni mi is.

szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Főleg anyagi téren elégedetlen, szerinte jobb kocsit, nagyobb lakást kellene vennem, kizárólag márkás ruhát cipőt hordani, és jobb helyekre kellene őt elvinnem nyaralni, stb.

Ruhákat, cipőket már vettem márkásakat ahogy kérte, fogaimat is megcsináltattam, kifehérítettem, stb de van ami anyagilag nem fér bele sajnos.

szept. 10. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez nem egy jó helyzet, alá fogja ásni az önbecsülésedet szép lassan. És igen, sajnos ettől valóban lehetsz depressziós is, ahogy mondtad is. Ha neked nem pálya ez az életmód amit épp megpróbál ráderőszakolni (és ha jól veszem ki meglehetősen ellentmondást nem tűrő/manipulatív módon teszi mindezt), akkor érdemes megfontolni a különválást is. Mert valószínű vagy ennyire nem látja hogy ez neked nem oké, vagy ennyire nem érdekli. Meg ugye nem is téged akar igazából, hanem téged próbál olyanná formálni, amilyenre vágyik. Ez ritkán szokott jó véget érni.
szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értelek. És jól gondolom amint képbe kerül egy olyan amilyet akar mire kettőt pislantok el is hagyott? És vele meg vélhetően teljesen normálisan fog viselkedni, nem fog elégedetlenkedni?

De nem is értem miért van velem ha neki több, jobb kell?

szept. 10. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon is megvan rá az esély. Sőt, arra is hogy téged fog hibáztatni, miután elhagy valaki másért. Még beléd is törli a lábád hogy a te hibád az egész, hiszen lám csak tenned kellett volna amit kér, másoknak is milyen jól megy ez maguktól. Egyébként szerintem azért van veled, mert amire/akire ő vágyik, az számára jelenleg elérhetetlen. Így belőled próbál olyat faragni. Gondolom még úgy is vezeti ezt le hogy csak segít neked, légy hálás :)
szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez sajnos pontosan így van ahogy írod, olyan jellemzést írtál mintha itt lennél (((

És hidd el én tényleg mindenben próbálok kedvében járni de olyan életszinvonalat én nem tudok neki teremteni amilyet ő szeretne, de ezt már tudta az elején is hogy milyen szinvonalon élek.

Amúgy simán csak ilyen a jelleme, vagy esetleg van a háttérben valami értékrend, esetleg személyiségi probléma is lehet?

szept. 10. 22:42
 7/9 A kérdező kommentje:

szerinted toxikus személyiség ő vagy csak velem mert nem tud olyanná formálni amilyenné akar?

és én miben hibáztam szerinted?

szept. 10. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem a típust, és ismerem a sémáit is. Ezért is tűnhet pontosnak a jellemzés, amit adtam róla.


"És hidd el én tényleg mindenben próbálok kedvében járni de olyan életszinvonalat én nem tudok neki teremteni amilyet ő szeretne, de ezt már tudta az elején is hogy milyen szinvonalon élek."


Igazából itt nem te vagy a hibás, bárhogy is próbálja kicsavarni, vagy épp előadni. A helyzet az hogy tudta mi a helyzet már a kezdetekkor is. Feltételezem nem igérgettél neki felelőtlenül, igaz? Szóval volt a kezdeti helyzet, de az ezzel való elégedetlenkedést és variálást már ő kezdte el. Ez szerintem sehogy sem fair. Mármint van az a helyzet ahol együtt fejlődtök párként, de gondolom itt egyoldalúan várná el tőled ezt az egészet.


"Amúgy simán csak ilyen a jelleme, vagy esetleg van a háttérben valami értékrend, esetleg személyiségi probléma is lehet?"


Fene se tudja már, a közösségi média meg a jelenkori felszínesség is sokak agyát átmosta mostanra. De ez csak megideologizálása lenne a helyzetnek, ez hogy téged nyomás alá helyez és bizonyos szempontból érzelmi zsarol az egyoldalú vágyai miatt, ez már alapból is aláás itt mindent.


Szerintem mással is toxikus lenne ugyanígy, aki nem azt képviseli amit ő elvárna tőle. Meg ugyanúgy ráerőszakolná az egyoldalú vágyait. Meg igazából ezzel az anyagias szemlélettel szerintem az a csapda, hogy sosincs vége, mindig lesz több és jobb, tehát az örök elégedetlenkedés és telhetetlenség, irígykedés is borítékolható.

szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettél megérteni.
szept. 10. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!