Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Türelmetlen és lenéző vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Türelmetlen és lenéző vagyok a párommal szemben a “tanulmányai” miatt?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek gyógyszerészként, tele vagyok célokkal, jó eredményekkel teljesítettem az egyetemet. A párom egy sokak által úgynevezett “büfészakra” jár, kb. semmit nem kell tanulnia (de konkrétan hozzám képest hatalmas a különbség) mégis bukdácsol, már 2 évet csúszott, és most úgy néz ki még egyet fog, mert csak teng-leng, mindent késve csinál meg, nem jár utána rendesen a dolgoknak, inkább feladja ha épp nincs kedve tanulni….

Konkrétan az a hír járja hogy ezen a szakon ha 0-24 bulizol még akkor is jól teljesítesz…kezdetben nagyon türelmes voltam vele, bíztattam, segítettem neki, próbáltam motiválni, figyelmeztettem a határidőkre stb.

Azt azért hozzáteszem, hogy nem csak otthon fekszik, dolgozik félállásban mióta passzivált



szept. 3. 23:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
15%

Az ellentétek vonzzák egymást.

Minden okos, törekvő nő mellé kell egy lusta, ambíciók nélküli férfi!

Mert biztos jó az ágyban, vagy valami... Csak az ilyen pasi sosem elégszik meg egyetlen nővel. Mindig kell neki új.

szept. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
18%
Olyan erőltetett, kamuszagú ez a kérdés, nem?
szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

22

Miét lenne az? Én is voltam hasonló helyzetben. Azért annyira nem elképzelhetetlen szituáció.

szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
47%
Elmentetek egymás mellett, most már kijöttek azok a különbségek, amik "iskolásoknál" még nem annyira látszódnak: te törekvő vagy, szorgalmas, lesz egy használható végzettséged, ő meg egy céltalanul tengődő, lusta disznó, és vsz. buta is, ha már az érettségi is alig ment neki. Nem mindenki való a felsőoktatásba, mint ahogy nem mindenki lesz értelmiségi sem. Ő tipikusan az a fajta, akinek szakmunkásban lett volna a helye, csak az biztos rangon aluli volt...Engem ilyenkor mindig az érdekel, hogy a szülei ezt miért nem látják? Miért adták alá a lovat azzal, hogy felsőoktatásba küldik, meg támogatták/támogatják ebben a ... gyakorlatilag időhúzásban, mert semmit nem csinál azon kívül, hogy a felnőtt létet igyekszik mihamarabb elkerülni.
szept. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
24. Mert van penz penzre.. 30 eves koraig ott lesz egy 2 ev alatt elvegezheto szakon..
szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
24%

Ezt a helyzetet két aspektusból érdemes megvizsgálnod. Szereted-e szerelemmel a társadat vagy nem?


Hogy ha erre a kérdésre "nem" a válasz, akkor nyernek létfontosságú teret azok az értékek és tulajdonságok, amelyeket te felsoroltál. Gondolok itt az ambícióra, a tiszteletre és magára arra, hogy büszke vagy a párodra.


Viszont ha te őszintén szerelemmel szereted a párod, akkor ilyen kérdések meg sem születnek, mert az őszinte tiszta szerelem feltétel nélküli.


Én úgy látom ebből a kérdésből, hogy te már régóta nem szereted őt igazán és csak a megszokásból vagy vele, ezért keresel magad számára is olyan racionális érveket, amelyek mentén megtudnád magad győzni arról, hogy jó lenne külön utakon járnod. Szerintem ezekben az esetekben érdemes vele szakítanod, mert ez nem csak neked hanem neki is az érdeke.


Gondolj bele, ő vajon mennyire örülne egy olyan barátnőnek, aki azért van vele, mert intellektuálisan nagyon magas szinten van, az életben elég jól megállja a helyét és jól keres? Valószínűleg semennyire, mert nem önmagáért szeretnéd, hanem a pénzéért, pozíciójáért és a társadalomban betöltött szerepe miatt.


Alapvetően a szerelem és a társunkra történő felnézés nem kell, hogy kizárja egymást, sőt ez a legjobb alternatíva. Viszont sajnos ha ebből a kettősségből ki vész a szerelem, akkor lehet érdemes elgondolkozni a szakításon, ha csak nincs igény a kapcsolat megjavítására.

szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!