Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Türelmetlen és lenéző vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Türelmetlen és lenéző vagyok a párommal szemben a “tanulmányai” miatt?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek gyógyszerészként, tele vagyok célokkal, jó eredményekkel teljesítettem az egyetemet. A párom egy sokak által úgynevezett “büfészakra” jár, kb. semmit nem kell tanulnia (de konkrétan hozzám képest hatalmas a különbség) mégis bukdácsol, már 2 évet csúszott, és most úgy néz ki még egyet fog, mert csak teng-leng, mindent késve csinál meg, nem jár utána rendesen a dolgoknak, inkább feladja ha épp nincs kedve tanulni….

Konkrétan az a hír járja hogy ezen a szakon ha 0-24 bulizol még akkor is jól teljesítesz…kezdetben nagyon türelmes voltam vele, bíztattam, segítettem neki, próbáltam motiválni, figyelmeztettem a határidőkre stb.

Azt azért hozzáteszem, hogy nem csak otthon fekszik, dolgozik félállásban mióta passzivált



szept. 3. 23:35
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Azt érzem nem tudok rá felnézni már úgy, persze emberileg sok mindenben tisztelem, de a vonzalom kezd kihalni ettől.
szept. 3. 23:37
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

Tudod mi van? Az, hogyha jó szakon van, az egyszerűségétől eltekintve, ha kellő készségei, nyelvtudása van, ugyan úgy befuthat jó karriert. Ezt nem csak az egyetem fogja meghatározni. De ha neked nem jön be, lehet távozni.

Nem neked kell emlékeztetned, hogy tanuljon.

szept. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Utolsó, a lényeg ami leginkább zavar, hogy céltalan, minden mindegy, majd lesz valahogy alapon megy, semmi átgondolás, semmi “küzdés”. És olyan szakon van amivel nagyon nehezen lehet elhelyezkedni…mondta is hogy soha nem is érdekelte. De nincs más terve…

Ez a hozzáállás zavar, hogy semmi elképzelés, semmi ambíció. Azért ahhoz hogy valamiben befuss kell egy attitűd, valóban nem a végzettség számít, de szerintem a motiváció elengedhetetlen, és az hogy legalább egy kép legyen a fejedben, hogy kb mit szeretnél, és azt kb hogyan és milyen utakon tudod megvalósítani. És igenis kell kitartás és küzdés, na meg egy “vázlatterv” sem árt, hogy merre indulj

szept. 3. 23:45
 4/26 A kérdező kommentje:
Ja és nem tervez a mostani diplomájával elhelyezkedni
szept. 3. 23:48
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
Mi a szak?
szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Nemtom, 22 évesen énis csak elvégeztem egy fősulit, nagyobb érdeklődés nélkül, pár évet ledolgoztam irodai munkákkal, azóta meg szoftverfejlesztő vagyok. Majd ha megtapasztalja milyen gagyi munkák vannak, lehet vált szóval én mélyremenő következtetéseket nem vonok le abból, hogy valaki még tinglitanglizik fiatal felnőttkorában.


De a változás ha lesz, nem most lesz. Szerintem akkor keress ambíciózusabb alakot... nem kell leragadni egy embernél.

szept. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Sport és rekreációszervezésen van…csak sajnos semmi kapcsolata nincs+sport múltja sem+nem is akar benne elhelyezkedni, mert nem érdekli.

Az a baj, hogy az érettségivel is iszonyatosan szenvedett, épp meg lett neki több tárgy is. Matekot gyűlöli és nagyon nem érti, fizika/kémia szintén ugyanez

szept. 4. 00:03
 8/26 A kérdező kommentje:
Egyébként én 24/n, ő 25 éves férfi
szept. 4. 00:06
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanígy voltam az exemmel, akinek vért izzadva sikerült összenyomorognia azt a diplomát, amit én viszonylag lazán megszereztem. (Pénzügy - közepesen nehéz terület, kb valahol a gyógyszerészet meg a sport között van.)


Az a baj, hogy ha elvész a tisztelet, az nem fog visszatértni. Számomra is lelombozó volt látni, hogy mennyivel gyengébb képességei vannak, és ez idővel a kapcsolat végéhez vezetett.

szept. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%
Azért nem tanul normálisan, mert nem érdekli. Engem sem hoz lázba az atomfizika, ellenben nagyon szívesen felsorolom neked az összes létező csontodat latinul és magyarul, sőt mi több fejből megmondom neked, hogy milyen jellegű altatásnál milyen mennyiségben mekkora higítasban kell adni az altatószereket. Mivel érdekel. De ha nekem pl könyvelnem kellene vagy valami marketinges szakra jarnék, hótra lephosnám, mert hidegen hagy. Hagyja ott az egyetemet és tanulja azt ami őt érdekli.
szept. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!